Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek a pénzt a...

Hogyan kezelitek a pénzt a családban? Párotok maszekjából származó jövedelem megillet benneteket?

Figyelt kérdés

Párom más munkarendben dolgozik, mint én. Ő 6-2-ig így már fél 3-ra otthon van, bőven van ideje maszekolni, amiből szép summa jön be.

Én más munkakörben 7-6ig dolgozom (utazást is beleszámítottam) de legtöbbször ennél is később érek haza. Akkor nekilátok a ház körüli munkáknak (mint kertrendezés, fűnyírás, gazolás, konyhakert, fólia, állatok)aztán mikor ezt elrendeztem, akkor főzés, takarítás, mosás stb.

Még iskolába is járok munka mellett, így alig marad időm másra, neki a maszekba alig tudok sajnos segíteni. De amikor olyan van, akkor természetesen ezt is bezsúfolom.


Fizetésünk nagyjából hasonló, ő picit többet keres, maszekkal kiegészítve sokkal többet.


Javasoltam, hogy legyen egy közös számla, amire mindkettőnk utal egy bizonyos összeget, amiből fedezzük a rezsi, a kaja, a háztartási költségeket.


2018. márc. 7. 10:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem közösnek kéne lennie, hiszen ha te nem csinálnál meg minden kinti és benti munkát, akkor ő se tudna, de legalább is nem annyit maszekolni. Ha húzza a száját rá, megmondanám neki, hogy akkor lehet felesben csinálni a házi munkát, ugyanis azért nem jár pénz.
2018. márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Mi házasok vagyunk. Nincs enyém és tied, közösek a megtermelt javak és közösen is osszuk be. Vita még soha nem volt belőle. Kis értékben meg bárki vehet bármit, amire szüksége van.


Gondolom ti már régen lefektettétek a szabályokat. Ha külön kasszán vagytok, akkor nyilván övé, amit ő keresett meg.


Viszont azt nem értem, hogy miért te csinálsz egyedül minden háztartási és ház körüli munkát. Fura.

2018. márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk csak az a számla közös, ahonnan a hitelt vonják, oda utaljuk mindketten felesbe a hitel összegét.

A rezsi költségeket is felezzük, de ezt megbeszéljük egymás között, valamelyikünk kifizeti, a másik meg megkapja kp-ban, akkor nem kell pénzt kivennie.

A háztartási költségeket (kaja, stb.) nehéz lenne megfelezni, ezt nem is figyeljük annyira, felváltva szoktunk fizetni a boltban, mikor hogy, de nincs belőle probléma.

A párom többet keres mint én, de nem szenvedek hátrányt semmiben, és ő sem.

2018. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%
Minden pénz közös a számlákon, ha valamelyikünk szeretne ruhát-szerszámot-akármit ami drágább, azt megbeszéljük. A három számla csak a banknak jó, mert több tízezer forintot költötök csak a számlák fenntartására, ahelyett hogy egy lenne a neveteken. Ilyen fokú bizalmatlanságot nem is lehet életközösségnek nevezni, ha annyira féltitek a szaros pénzt akkor őrizgessétek halálig.
2018. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Én is mondtam neki, hogy legyen egy számla, pont a banki költségek megspórolása miatt, de azt ő nem akarja. Ő félti a pénzét nem én. Okosan gazdálkodom, írok mindent, mit mire költök, táblázatot vezetek, hogy tudjam, mire megy mennyi. Nem vagyok az a shoppingolós mindenre elverem a pénzt fajta, de félre ne értsetek, fogamhoz sem verem.


Azért én csinálok mindent a házban és akörül, hogy ő tudja csinálni a maszekot.

El sem tudom képzelni, hogy főzzön, mosson, takarítson, nem olyan "pedáns", mint én. (nem fényezni akarom magam, de nagyon szeretem a tisztaságot és a rendet, a lakberendezést, odafigyelek ezekre a dolgokra ő meg nagyon nem)


Persze jól esne, mikor suli meló után megyek még suliba és onnan este 8-fél 9-kor hazaesek megnyomná a két gombot a mosógépen, vagy rendelne kaját, vagy ha néha összeszedné a két kutya után a kaksit az udvarról...de hát "nem ér rá" .

2018. márc. 7. 11:21
 6/31 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyire félti a pénzét, akkor hogy is van jövőtök? Én úgy biztos nem maradnék, hogy a feleségem eltilt a fizetésétől, de a költségekbe be kell szállnom. Vagy minden közös, vagy semmi.
2018. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Hááát...nem tudom. Bízom benne, hogy van, csak ez az anyagi része nagyon döcögős...Ami persze, hiába is tagadnám elég fontos része az életnek.

Magamat hibáztatom, mert én kényeztettem el. Nem olyan családból jött, ahol minden nap volt főtt étel az asztalon. Én meg főzök, amikor kell, elcsomagolom neki az ebédet, mondtam, rend fegyelem, tisztaság, kertben is, bent is.

Csak ugye ez a "láthatatlan" háztartási munka nem hoz pénzt a konyhára... Van látszata, de kézzel fogható eredménye nincs. Abból nem lehet építkezni, nem lehet fejlődni. Az egy olyan dolog, amit meg kell csinálni, ki így, ki úgy. Vannak igényesebbek, vannak a "jó ez így is" típusú emberek.

És a jót könnyű megszokni. Én is ellenék úgy, hogy elém teszik az ételt, tisztaságra, mosott, szekrénybe, színek szerint elrendezett ruhákra, tiszta rendezett udvarra megyek haza... És mellette csinálhatnék én is maszekot, csak nekem már nem fér bele a rendes meló, meg az otthoni meló mellett, mert kevés a 24 óra. Ja! És még nincs gyerek!


Apja nem adja haza a fizetését, anyuja zsonglőrködik a jóval kevesebb kis fizetéséből. Ő ezt látta, én meg nagyon nem.

Én szüleim közösbe dobják, együtt kezelik.

2018. márc. 7. 11:34
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
Akkor azért te is pontosan látod, hogy így gyereket vállalni elég húzós lesz. Érdemes egy brutál őszinte megbeszélést tartani a témáról, hogy merre haladtok és hogyan lehetne rendezni a pénzügyeket és a háztartási terheket. Ha meg tudjátok beszélni és tartjátok is magatokat hozzá, van jövőtök. Ha nem...
2018. márc. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem akarlak elkeserítrni, de ha ennyire félti a pénzèt tőled, az sajnos arra enged következtetni, hogy nem biztos a közös jövőtökben.
2018. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk ez úgy a normális a kezdetektől, hogy van 1 közös számlánk, amire mindkettőnk fizetése érkezik. Befizetünk mindent, teszünk félre és ha valaki szeretne venni valamit, akkor megbeszéljük. Kiválóan működik 13 éve.
2018. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!