Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan köztetek, aki saját...

Van olyan köztetek, aki saját elhatározásból, direkt tartja alacsonyan az életszínvonalát, a családja jövője miatt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy többet megengedhetne a költés terén a jövedelméhez képest, de nem teszi. Legalábbis egyelőre.

2017. júl. 7. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy hívom, hogy takarékoskodás.

Havi ötvenezret rakok félre minden hónapban, bár nem gyűjtök semmi különösre. Csak szeretem tudni, hogy van egy bővülő tartalékom.

Az életszínvonalam ettől nem alacsony, de garantálja, hogy a nehéz időszakban se legyen az.

2017. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%

A kerdes erthetetlen bocs

Csaladja jovoje ?

2017. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Úgy érted, hogy pl. két szülő látástól vakulásig dolgozik, nem járnak sehova, csak a legszükségesebbre költenek, mert mondjuk a gyerekeiket taníttatni akarják és lakással indítani az életben?

Ha ilyesmire gondoltál, akkor van értelme a kérdésednek, ... és igen, vannak ilyen emberek.

Ha nem erre gondoltál, akkor fejtsd ki bővebben!

2017. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a legtöbben így csinálják. Vagyis nem verik el a fizetésüket az utolsó forintig, hanem igyekeznek rendszeresen félretenni.

Van, aki valami konkrét dologra gyűjt (kocsi, lakás, továbbtanulás, stb) van aki vésztartalékot gyűjt.


Legalább is szerintem azzal van a gond, aki kimaxolja a lehetőségeket, és csak élvezi a pillanatot.

2017. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Alacsonyan ugyan nem tartjuk, de élhetnénk "nagyobb lábon", ha szeretnénk, csak nem tesszük. Lenne pénzünk új tévére, drága ruhákra, telefonra havonta, de feleslegesnek tartom ilyenekre elszórni a pénzt. Inkább mi is takarékoskodunk, a gyerekeinknek teszünk félre.


Azért nyaralásra mindig jut, és a boltban sem gondolkodom, ha megtetszik valami, hogy megvehetem-e vagy nem (azon igen, hogy szükségem van-e rá).


Mire gondoltál, mennyire kellene alacsonynak lennie? Kicsit részletezhetnéd, lehet, hogy nem ugyanarra gondoltunk.

2017. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam igen.


A család jövője, nyilván valamilyen nagyobb vagy fontosabb cél érdekében. Szerintem ez családonként változó, ezért nem írtam konkrétumot.


Nem arra gondoltam, hogy nyomorognak, vízen és vajas kenyérén élnek. Mondjuk nem mennek nyaralni egy évben többször, csak egyszer. Nem cserélik pár évente a kocsijukat újra vagy jobbra, pedig megtehetnék. Kevésbé tehetős családok nem vesznek évente új mobilt vagy minden héten új márkás ruhát. Stb.

2017. júl. 7. 14:31
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi előző, nem kötelező hozzászólni a kérdéshez!


Eszembe jutott egy másik jobban érthető példa. Ha valahogyan megnőnek a bevételei a családnak, például előreléptetéssel. Akkor a család megtartja a régi költési szokásait, a maradékot pedig félreteszik vagy befektetik.

2017. júl. 7. 14:36
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Nagybiztonságú rendszerekkel foglalkozom, informatikus vagyok. Nem keresek rosszul. Vihetném a családot minden este étterembe vacsorázni. De a feleségem van olyan rendes, hogy főz ránk. Vagy például málnát sem kell vennem, mert nagy a telek, és hátul van 3 sor málnám. Vacsora előtt kimegyünk, és "lelegeljük" ami aznap megérett. És a gyerekek is szeretnek a kertben bóklászni, játszani. Vagy például a saját termelésű paradicsomra esküszik az egész család. Amikor a tövön érik meg (és nem féléretten leszedve kerül a boltba) hanem zamatossá érik.

Szóval nem csak én, hanem a gyerekek, vagy a hozzánk vendégségbe jövők is megerősítenek abban, hogy a mi kerti zöldségeinkből összedobott vegyes-salátának, vagy az Anya marha steak-jének nincsen párja.

Most akkor, ha a feleségem itthon megcsinálja, csak azért menjek étterembe, hogy a tízszeresébe kerüljön? Itthon legalább tudom, hogy a zöldség/gyümölcs amit felhasználunk, az valóban bio, és nem látott permetszert.

És a kerti munka jó kikapcsolódás az idegőrlő szellemi munka után.

2017. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Igen, én ilyen vagyok és még csak áldozatnak sem érzem. Kifejezetten örömet okoz, ha adhatok a gyerekemnek, de meg is érdemli hála Istennek! :)
2017. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

Kinek is adhatna az ember, ha nem a gyerekének?

Önző embernek nem való gyerek!

2017. júl. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!