Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. S Hogyan tudok a fiamnak...

S. O. S Hogyan tudok a fiamnak adományt gyüjteni vagy segiteni rajta?

Figyelt kérdés

A fiam 16 éves és szivbeteg (megvan vastagodva a szivbilentyüje és lyukas a szive ezért viz áramlik a tüdejébe) Az orvosok azt mondták hogy szivtranszplantácioval lehet rajta csak segiteni igy gyogyszeres kezelés mellet maximum 1-2 éve van hátra , már nagyon beteg és minden héten 2x jár orvoshoz kezelésre, otthon pihen egésznap , magántanulo egyedül nevelem. Nagyon krágok és köhög naponta többször van neki "rohama" van ugy hogy 20-30 percig folyamatosan fulladozik és tartani kell a fejét hogy normálisan kapjon levegöt ,borszaszto ezt átélné és borzalmas tudni hogy nem tudok neki segiteni. Pénzügyileg nem állok jol mert egyedül nevelem (apuka valahol külföldön van a kapcsolatott nemtudom vele felvenni) és ugye a transzplantácios várolistán is a gazdagoknak van új sziv... Már minden tölem telhetött megtettem kértem akitöl tudtam , a bankok nem adnak kölcsön és államilag semilyen segitséget nemtudok kérni egyszerüen. Az lenne a kérdésem hogy lehet-e valahogy adományt gyüjteni erre a célra ? vagy valahogy pénzhez jutni ?

Köszönök minden segitö választ elöre is.


2010. jún. 9. 16:32
 1/10 Réti bubuzér ***** válasza:
89%
Hát pénzgyűjtést nem tudom, viszont facebook, iwiw, ilyen oldalakon se lehet megtalálni az apukát???
2010. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a helyzeted, és a gyereked!

Nem tudom ezzel segítek-e, de az unokatestvéremnek volt gerincvelő átültetése, és őssejt beültetése, mert rákos, neki a boltokban voltak kirakva "adománygyűjtő dobozok", a pénztár mellé, abból is összejött valamennyi pénz. Majd megkérdezem még a rokonokat hátha tudnak valamit mondani még.

2010. jún. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel nagyobb cégekkel a kapcsolatot, hogy pl. üdítős kupakokért cserébe adnak pénzt. Felénk volt egy család, akinek szintén beteg volt a babája és egy céggel így tudtak megállapodni. Minden kupak után kaptak valamilyen összeget. Aztán rakd ki több helyre a hirdetést, hogy kupakokat gyűjtesz a jó ügy érdekében. Biztosan segíteni fognak az emberek.
2010. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos pontosan nem tudom,ohgy hová is menj. De vannak azok a cégek akik kupakokért cserébe tudnak segíteni valahol keress rájuk a neten és velük vedd fel a kapcsolatot. Illetve nézz körül alapítványoknál hátha ők tudnak valamiben segíteni.

Mi is rendszeresen gyűjtjük a kupakokat és én pl így szívesen segítenék a te fiadnak is.

Esetleg ha jársz gyülekezetbe akkor beszélj a lelkésszel/pappal, hogy agy vasárnap gyűjtsenek adományt nektek.

Remélem sikerül és még lesz sok szép éve a fiadnak. Nagyon nehéz lehet neked elviselni ,hogy fájdalmai vannak nem élhet egészséges , normális életet.

2010. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos nem tudok segíteni,de legyél pofátlan irj leveleket gazdag embereknek,segélyszervezeteknek,biztos van a transzplantációs betegeknek is ilyen!

Pár tv csatornának is irhatsz levelet,emailt!

2010. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ezt találtam neked:

[link]

2010. jún. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az oldalt néztem már ami linkeltél köszönöm azért. Nem nagyon tudtak ott nekem segiteni már probáltam. Köszönöm a tippeket , bár feladtam már hirdetéseket söt még szorolapoztam de egyszerüen komolyan mondom egyetlen egy segitö ember sem volt. Senki nem is érdeklödött pedig rengeteg helyre "pofátlankodtam" már és nagyon szépen türelmesen elmondtam hogy miben kérek segitséget , de ugy ráztak le mint egy piroslámpánál kéregetö hajléktalant...

Ezért vagyok nagyon tanácstalan mert még alig gyült össze valamenyi és már mindenemet pénzért tettem...

2010. jún. 9. 16:58
 8/10 Réti bubuzér ***** válasza:
Esteleg ez? [link]
2010. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia:)

nagyon sajnálom:(

nekem olyan ötletem lenne, h pl. elmenni újságokhoz, magazinokhoz kérni segítséget, h rakjanak a lapjukba hirdetéseket, valami szívhezszólót...és ide pl. számlaszámot kiírni...

vagy igen a kupakos megoldás is nagyon jó, és pl. minél több iskolába megkérni, h rakják ki a gyűjtést, és a tanárok is informálják erről a tanulókat...

nálunk pl. osztályba volt, aki mindig bevitte az otthon, és a suliba összegyűlt üdítős kupakokat...

vagy vmi ilyen gyűjtős dolog jó lenne...illetve sok hirdetés...

és az interneten is érdemes lenne hirdetned, esetleg egy ingyenes weblapot összeállítani a gyermekedről, leírni a betegségét, és blogot írni, hátha lesznek akik segítenének pénzileg is:)

emaileket is érdemes lenne küldened, kör emaileket, h minél többen küldjék tovább ( ezt is bele kell írni)...

valamint ami még nagyon sokat hozhatna, ha a televízióba mutatnák be a problémáidat, tv-t nagyon sokan néznek:)

tudod pl. Fókusz műsorában vagy az Aktív műsorában:)

ha ezeket mind megpróbálod, akkor reméljük összejön a sok pénz:)

szóval gyűjtés, hirdetések, ingyenes weblap ( ha jól tudom g-portal.hu is ilyen),email-ek küldése, televízió:)ezek együtt sokat hozhatnak:)

sok kicsi sokra megy:)

remélem tudtam ha egy kicsit is segíteni:)

hidd el minden sikerülni fog, csak higyj:)

a hit nagyon sokra képes:)

a jó Isten adjon nektek nagyon sok erőt:)

2010. jún. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A Sláger Rádió szokott adománygyűjtéssel foglalkozni, velük is felvehetnéd a kapcsolatot.
2010. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!