Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek zavaró a gyereknek...

Szerintetek zavaró a gyereknek, ha nem a keresztnevén hívjuk hanem egy eltérő néven?

Figyelt kérdés
Keresztlányom neve Emma, de az anyja néha poénból Katyjanak hívja. Bátyja Iván Simon, őt ritkábban hívja másképp, de ha mégis akkor Diminek hívja, Dimitrij név után. Ezt csak otthon csinálja, már úgymond mi is átvettük ezt a szokást, meg kicsit illik is rájuk ez a kemény oroszos hangzású név. Orosz neveket akartak, a fiú megkapta egyik nevének, de a magyar átírásban nem tetszettek nekik így csak becézik a kislányt. Ez amúgy okoz valami zavart a gyerekekben?

2018. márc. 11. 22:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Azért ez elég bizarr, én sehol nem tapasztaltam ilyet a környezetemben. Mármint, hogy valakinek x neve van, és y-nak hívják. Ennek mi értelme? Olyat ismerek, hogy pl Tibor a keresztneve és Mukinak becézik, nekem is voltak fura beceneveim, de hogy Józsit Andrásnak hívnák, vagy Evelint Katikának...jesszus, minek van keresztneve, ha nemis használják?😀
2018. márc. 12. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%
Ezt most én sem igazán tudom hova tenni :D elég furcsa, nem hallottam még ilyenről én sem, pedig elég sok embert ismerek, sok családdal találkozom, de csupán annyit tapasztaltam ami nem ritka, hogy a második keresztnevén szólítják a gyerkőcöt, nem az elsőn. De ez oké, ettől még az ugyanúgy a neve. De hogy teljesen máshogy szólítsák... hát most eléggé megleptetek ezekkel a sztorikkal
2018. márc. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Akkor miért nem olyan nevet választottak ami tetszik nekik. Az oviban és a suliban hogy fogják hívni a gyereket?Egyébként nem Ildikónak hívják a gyerekek nagymamáját? Érdekes véletlen hogy épp a minap hallottam,hogy egy nagymama Dimitrijnek hívja az unokáját,pedig nem is így hívják.
2018. márc. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyik lányomat Rozinak, a másikat Ludmillának szoktam hívni. Nem minden nap, és csak viccből. De hallgatnak rá.
2018. márc. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem gyerekkoromban apám mindig Sárikának szólított, majd hozzátette, hogy "Sárika egy kicsikét butácska".

Nagyon utáltam, hogy így hív, de nem mertem szólni érte.

Akkor szólított a valódi nevemen, ha dühös volt, vagy meg akart büntetni.

Lehet, hogy nevetségesnek tartjátok, de néha még ma is összerezzenek, ha a nevemen szólítanak váratlanul.

Illetve az unokatesómat keresztanyám még kamaszkorában is "Fütyike" néven szólította, idegenek előtt is, no, ez azért durva szerintem...


Szerintem az lenne a legjobb, ha a gyerekeket megkérdeznék, hogy zavarja-e őket. Ha nem, akkor semmi gond.

2018. márc. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én feleségemet otthon következetesen Tündének hívják, holott Erika a neve. Beszélgetéseknél mindig figyelnem kell, hogy kivel beszélgetek, ki hogy asszociál rá. Gyermekkorában volt egy vicces sztorija,mikor a nagyapja ment érte az óvodába és az óvónők nem tudtak, hogy lenne náluk Tünde nevű kislány. Nos nem is volt csak a papának ő Tünde volt.
2018. márc. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Volt kolléganőm Tündi volt mindenkinek, így is mutatkozott be, nem is gondoltunk másra. Aztán 1x volt valami hivatalos telefonbeszélgetése, abból tudtam meg, hogy egyébként Máriának hívják, de senki nem szólítja úgy.

Egy rokonom van még, aki eredetileg Piroska, de annyira utálja, hogy őt sem hívhatja így senki, csak Barbinak.


De nem tapasztalom én se, hogy ez nagyon gyakori jelenség lenne.

2018. márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagybátyám hívott mindig Lujzának, de abszolút kedveskedve, szerettem mikor így hívott.

Ellenpélda: Anya Dorcinak hívott kiskoromban (eddig jó, cuki név), én meg pösze is voltam, "r", "d", "g", "k" betűkkel rendszeresen meggyűlt a bajom, így valahogy Dóci lettem. Ezt viszont csak kb 5 éves koromig szerettem, aztán valamiért iszonyat cikinek éreztem. Csak azért hogy bosszantsanak, az akkor beszélni tanuló öcsémnek is beadták hogy Dócinak kell hívni. Hiába könyörögtem hogy ne. Végül talán úgy álltak le vele, hogy nem hallgattam rá ha így hívtak.

Ha a gyerekeket nem zavarja, jó ez így, valószínűleg szólni fognak, vagy másképp jelzik, ha kényelmetlen ez nekik

2018. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban és a környezetemben is sok ilyen van. Van egy anyakönyvezett neve és egy ragadvány neve. Kiskoruk óta még a tanárok is a ragadvány nevükön hívják. Nekem is van egy amúgysem átlagos nevem de azért mellé én is kaptam egy ragadvány nevet. De vannak olyanok a környezetemben, hogy pl József az anyakönyvezett neve a szülei meg a családja a Lacinak hívja, de a baráti társaságában kapott egy harmadik nevet és ezen a harmadik néven ismeri mindenki.
2018. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

én ismerek egy Gittát, aki egyébként Mária.


engem anyukám Lujzának, meg Julisnak szokott hívni, holott Anita vagyok.


mondjuk, a kacsákat meg Lilinek hívta, mert csak :)

2018. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!