Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy anyu...

Miért van az, hogy anyu állandóan mindenki előtt előhozza ezt a kellemetlen témát?

Figyelt kérdés

kb ezelőtt 6 éve történt, hogy nagyon összevesztünk anyával, annyira sem előtte, sem utána, és ennek az incidens következménye után, sokkal nyugodtabban, tisztábban kezelem a dühömet is, de azóta is anyuba ez annyira benne él, hogy mindenkinek fújja, teljesen idegen emberek előtt is bemázol (pl tesómnak a párja, vagy tesómnak a párjának az apja, anyja, testvérei, vagy akár a párom előtt is).

Az történt, hogy a nagy vitatkozás során ő pofon vágott, és én visszaütöttem, amit nagyon megbántam, és többet nem fordult elő senkivel, senkit sem ütöttem meg azóta, és előtte sem.

Viszont iszonyú kellemetlen, hogy ezt elmeséli a páromnak , elmeséli szomszédoknak, idegeneknek, felhozza mintha szükség szerű lenne, és valahogy kitér rá , hogy elmesélhesse, hogy ez történt, ezelőtt 6 évvel... Természetesen mindenki olyankor elítél miatta gondolom, tehát bemázol vele, rendszerint már nem megyek ki ha rokonok jönnek, vagy valaki jön hozzánk, utána persze azt mondja bunkó vagyok, de ha nem vagyok ott , nem meséli el...


Valószínűleg zokon vette ezt, és ennyire bántja, csak azt nem értem, hogy szerinte miért jó, ha nekem felnőtt koromba , egy kamasz hülye viselkedés miatt a páromnak kell magyarázkodnom, hogy történt, miért, és hogy nem fogom a gyerekeink ütni...


2018. márc. 15. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Azért van, mert ez az egyetlen "érdekes" téma, ami beszélgetés során fel tud hozni. Ennyi. Ne törődj vele.
2018. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok nem törődni vele, mert nem is veszi észre, micsoda kellemetlenség ez nekem , főleg azt nem látja be, hogy kamasz voltam, dühkitöréseim voltak, az is fájt ha nyár volt, az is ha tél... Ez az időszak elmúlt, és felnőttem, de hozza magával, és emlékeztet erre minket kettőnket is, ráadásul mindenki meg is tudja...
2018. márc. 15. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Az anyukádnak nem tud megnyugodni a lelke! Olyan,mintha az incidens során sokkot kapott volna.A történés feldolgozása (pl:haláleset) beszéd v beszélgetéssel,az események újra-ismétlése annak átélése,az,hogy hallja a saját szavait az gondolkodás-képpen megnyugtatja és ezáltal a megtörtént események halványulnak majd a gondos agy stimulálja.
2018. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát így sosem fog neki halványulni, ha mindig felhozza, ráadásul így a mi kapcsoaltunk sem tud egyenesbe jönni, folyton ott kötünk ki, és, hogy ő neki is miért nem lenne már jobb ezt elfelejteni, azt nem tudom..
2018. márc. 15. 19:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor legközelebb felhozza, akkor ezt mondanám:


"Mielőtt mindenki elítél, leszögezném, hogy neki sem volt joga megütni, akár igaza volt, akár nem. Az, hogy anya, nem jogosítja fel arra, hogy üssön, amúgy ő ütött először, akkor mégis milyen példát mutatott nekem? Azzal, hogy visszaütöttem, ő is ugyanazt érzi, amit én éreztem akkor, amikor ő ütött meg. Téma lezárva."

2018. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Én négyszemközt elmondanám neki, hogy ha még egyszer elmondja előttem valakinek, akkor megkapja annak a pofonnak a párját tőlem.
2018. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A 6 évvel ezelőtti eset után megtörtént a bocsánatkérés és megbocsátás?


Szülőként mondom, hogy nagyon sok szülő nem tudja elfogadni (nekem is nehezen megy sajnos), hogy ahogy ő is jogosan haragszik meg a gyerekére, úgy a gyerekében is JOGOS düh gyűlhet fel akár éveken át. Feltételezem hogy anuykádnak sem a pofozkodás volt a fő nevelési módszere, de abban a helyzetben ez jött ki, mert mással nem tudta már kifejezni a dühét irántad, és pontosan ez történhetett a te részedről is, én legalábbis ezt feltételezem.


Nem kell abba belemenni, hogy amit szabad Jupternek, nem szabad a kisökörnek, és míg az anyai/apai pofonok jótékonyak a megfelelő időben és helye, addig ha egy gyerek megüti a szülőanyját, akkor az már az emberiség legalja kell legyen. Ez üres sztereotípia, és csak annyi van mögötte, hogy mi illik és mi nem, mit bír elfogadni jobban a társadalom, és mit nem, de semmi köze nincs a valós emberi érzelmekhez.


Arra akarok kilyukadni, hogy míg lehet, hogy az feldolgozhatatlan és megbocsáthatatlan anyukád számára, hogy megütötted, azt már két nagyot nyelve el tudná fogadni, hogy mi volt az ütésed mögött, mi minden miatt gyűlt fel benned annyi harag iránta, hogy ezt megtetted. Talán magába néz egy kicsit, hogy ő sem volt mintaszülő (egyikünk sem az!).


De ha ez sem használ, akkor felajánlhatod, hogy a több éves nevelési hibalajstromát fogod minden ismerősének elmesélni, ha csak ebből érti meg, hogy most mit művel.

2018. márc. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor lenne ciki,ha ok nélkül pofoztad volna meg.

Aki gyereket veréssel nevel az sem valami szép dolog,én nem dicsekednék vele anyád helyében.

Rá nézve is ugyanolyan gáz,hogy pofonnal nevel.


Ha már megtörtént nem kellene reklámozni,főleg erről beszélni idegenekkel.

2018. márc. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Hogy miért van, azt nem tudom, beteg, vagy rosszindulatú?

Tedd ilyenkor hozzá, sejtelmesen, hogy vannak nekünk nagy titkaink, nagy pofonjaink - mást ne.

Én 80 apa-évvel rendelkezek, egy pofont adtam, nagyon bánom, de nem tudok rajta változtatni.

Van egy remek könyv, de már csak a címére emlékezem: "Ez mind én voltam egykor" - az meg te, hát ez van.


Te visszaütöttél, én meg loptam a boltban - egyiket se kellett volna.

Másfelől meg lassan kifogytok az új ismerősökből, szóval ha másért nem, hát azért elmúlik majd .

2018. márc. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor finoman te is márts be őt. Az 5.-nek igaza van, azt mondd legközelebb vissza.
2022. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!