Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért tör rám állandóan ez az...

Miért tör rám állandóan ez az érzés?

Figyelt kérdés

Van egy évfolyamtársam (lány) aki miatt rengeteget szenvedek, akárhányszor beszélek vele, ír nekem, rám tör egy iszonyatosan negatív érzés, és ez csak egy bizonyos idő után halványul el (0.5óra-1óra), de mire eltűnik napok is beletelhetnek. Olyasmi érzés ez, mintha dühös lennék, de egyszerre félnék, és mindezt gyakran hányinger kíséri. Szerelmes vagyok, vagy ez az amit szorongásnak neveznek? Volt már valakinek ilyen, lehet ezzel valamit kezdeni, vagy instant pszichológus?


16/F



2017. jan. 27. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan, h annyira izgultam es annyira nem volt onbizalmam, h mikor a kozelembe volt egy srac, aki nagyon bejott, elfogott a hanyinger. Szedultem, rossz erzes keritett hatalmaba..de en akkor tudtam, h azert van, mert bejon
2017. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pont ezaz, hogy én meg vagyok győződve, hogy nekem nem jön be, de persze tudat alatt lehet, hogy mégis :D
2017. jan. 27. 23:22
 3/4 EmmerichB válasza:

Érdekes kérdés.


A szerelem vonzódással és vágyakkal jár. Az ember tudja magáról, ha szerelmes, maximum fél magának bevallani és tagadásba menekül. Kínosnak érzi, úgy gondolja úgy sincs esélye, a szerelme viszonzatlan marad. Ilyenkor az elme tudat alatt is képes kifogásokat találni, miért nem akarja azt lányt (nőknél egyértelműen fiút).

Ez járhat olyan "mellékhatásokkal" amit leírtál. Az illető frusztrálttá válik. Viszont nem pont azért, amit leírsz. Az ember tagadhatja a vágyait és érzéseit, de az akkor is ott vannak. Szexuális, érzelmi vágyak. Maga a tagadás és a vágyak ütközése szüli a frusztrációt. Első lehetőség tehát, nem őszinte megfogalmazású a kérdésed, mert magadhoz sem vagy őszinte és valóban szerelmes vagy. Másod eset, hogy valóban nem vagy szerelmes és ezen a téren megnyugodhatsz.


A második eset tehát: Így látatlanban és információ hiányában, arra tudok, gondolni, hogy te és az a bizonyos lány nagyon más személyiségek vagytok. Magában a lány személyében vannak olyan tulajdonságok, jellemek, szokások, amik téged feszélyezhetnek. Most lehet nem ezekről van szó, csak próbálok ötletet adni: Ő rátermettebb, te vissza fogottabb vagy, ő nyíltabb, te zárkózottabb, egyikőtök szókimondóbb, a másik nemigazán. Az egyikőtök erős személyiség, amíg a másik kicsit elesettebb vagy gyengébb. Mindez fordítva. Amolyan tipikus hideg-meleg ellentétek.


Természetesen, az ok lehet ennek az ellentéte. Van, hogy két személy nagyon is hasonlít, ezért jól kijönnek részben. Viszont, pont ez feszélyez is egyben. Miért? Mert a másik emlékeztethet olyanra, amit magunkban sem szeretünk, csak nem akarunk vele szembe nézni. Ebben az esetben, nem is inkább a másikkal van a problémánk, hanem önmagunkkal. Egyes emberek képtelenek tükörbe nézni. Persze, lehet szimplán pont maga a hasonlóság zavaró, mert ennyi erővel önmagunkkal is beszélgethetnénk, és inkább egy teljesen más típusú ember társaságára vágysz.


Harmadik opció: Ebbe több általánosítást próbálok belefűzni. 1. társasági különbségek: más típusú baráti körök, szokások. 2. társadalmi háttér különbsége: más anyagi, szülői háttér, amiben az egyik jobban vagy másképpen él a másiknál. 3. zavarnak téged a lányok: vagyis félsz feléjük nyitni és ha valakihez közelebb kerülsz, még ha barátilag is feszélyez. 4. szexualitási különbség: Nos nem említetted, de lehet, a lány biszex vagy lezbi. Ami nem gond, viszont nem egy embert ismerek akiket ilyesmi feszélyeznek. 5. Különféle szokások közötti különbségek 6. Érzelem világ között különbség: Mind változatosak vagyunk, más érzelem világgal, és van, hogy a mienktől a másik emberé nagyon távoli és zavaró. 7.: Gondolkodás kül.: Erre példát írnék ,hogy mire gondolok. Egy racionális gondolkodású embert mindig is, idegesíteni fog, egy álmodozó vagy szentimentális személy. Folytathatnám, de talán a lényeg érthető.


Negyedik lehetőség. Maga a szerelem lehetőségének az ellentéte. Nincs vele különösebb bajod, de ettől még nem kedveled. Sőt zavar a jelenléte. Számomra ez tűnik a leglogikusabb opciónak. Nem akarod megbántani, sőt lehet néha jónak tűnik vele beszélni, de belül inkább szabadulnál tőle. Gyakori eset. A legnagyobb hiba ilyenkor, pont az, ha az ember kerülgeti a forró kását és úgy gondolja nem akarja megbántani a másikat. Ezzel csak magadat kínzod. Nem kell bunkónak lenned, de muszáj lezárnod ezt az egészet és elmondanod, nem élvezed a társaságát. Sőt, hogy pontos legyek, lehet megbántod, még ha udvarias is vagy. Viszont választanod kell, mi fontosabb, a Te nyugalmad, vagy az Ő kis lelki világa? Annyiban megnyugtatlak, ha meg is sértődik, nem tart tovább pár naptál az ő "negatív" érzése, mint a te szenvedésed, ha nem beszélsz vele.


Ötös lehetőség: Egybefügg a negyedikkel. Vannak emberek akik rátelepednek a másikra és olyanok mint a piócák, kiszipolyozzák a másikat. Amolyan baleknak nézi a másikat, és pont arra jó neki, hogy valakivel a saját dolgairól tudjon beszélgetni. Akár lelki szemetesnek is nézhet. A tanács hasonló mint a négyes opciónál. Szabadulj meg tőle minél hamarabb. Csak kiszipolyoz téged, és ez ami okozza a zavart.


Bejezésképpen: Bocsi a hosszú válaszért, de megpróbáltabb több opciót felvázolni, talán sikerült segítenem, hogy megtaláld a válaszod, vagy ötletet adtam, mi lehet a gond. Minden személynek az-az általános tanácsom, hogy nézzenek magukba objektíven és őszintén. Semmi sincs ok nélkül. Még ha abszurdnak is tűnik a válasz, ha leásol magadba, szerintem megleled.

Sok sikert! És ha megtalálod a válaszod, merj lépni ilyen vagy olyan irányba. Nem érdemes mások miatt szenvedni, de szerintem ez egyértelmű.

2017. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, nagyon sokat segített, tènyleg hálás vagyok, szerintem a "nem elvezem a tarsasagat" a legvalószínűbb. Igyekezni fogok, köszi a tanácsod!!
2017. ápr. 2. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!