Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a kamasz gyereke...

Mit tennél ha a kamasz gyereked drogozna?

Figyelt kérdés

Nem velünk történt, hanem a szomszéd jött át sírva panaszkodni nekünk, hogy a 17 éves fia drogozik, a haverjai vették rá, és már nem tudnak vele mit kezdeni. Előtte egy átlagos srác volt, most már ha hozzá szól valaki, akkor leüvölti a fejét. Nem lehet vele értelmes szót váltani, örökké bezárkózik a szobájába. Sokszor napokig haza se megy, persze nem mondja meg hová ment.

A család amúgy tisztességes, jóindulatú. A szülei, meg a 14 éves húga is olyan szeretetreméltó. Nem érdemli meg ez a fiú őket. Tehát nem fogják kidobni a lakásból, de már kevesebb zsebpénzt adnak neki, persze ebből is ment a cirkusz. Amúgy több tantárgyból megvágták, a gimnzáziumban is örökös probléma van vele. Ja és semmilyen munkát nem akar dolgozni. Pénze pedig mindig van valahogy. Jobb nem belegondolni, hogy akkor mégis miből van, bár egy rendőrségi ügye is volt: nagyobb értékben lopott egy áruházból.

Sokat mi sem tudtunk tanácsolni, mert ilyen a mi rokonságunkban nem fordult elő. Ezért fordulok hozzátok, ti mit tennétek ebben a helyzetben?


2010. jún. 11. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A gimiben beszéljék meg az igazgatóval, hogy mi a teendő.

Ő fel van készülve a drogos problémákra, szakemberhez juttatja a gyereket, ha akarja, ha nem.A legnagyobb hiba elhallgatni a bajt, és várni, hogy megoldódik magától.

2010. jún. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem nagyon nehéz a helyzet.

Pénzt SEMENNYIT nem adnék neki. Egy forintot sem.

17 éves, tehát még a szülei felelnek érte. Bezárnám a szobájába, rácsot szerelnék az ablakára. Minden öngyilkosságra/szökésre alkalmas eszköztől megfosztanám. Próbálnék a lelkére beszélni, és reménykednék. Elvinném rehabilitációra. A barátai közül CSAK a legmegbízhatóbbakat engedném hozzá, de csak ritkán.

Mondanám, hogy szeretem, és kérném, hagyja abba, ne tegye ezt magával.


Ha javulni látszana a helyzet KICSIKE bizalmat adnék neki, vagyis a sarkában lennék. Lesném minden lépését. Ha látom, valami tiltottat csinál rögtön közbelépnék.

2010. jún. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Házilagos barkácsolással nem lehet a drogról leszoktatni egy függőt. Komoly gyógyszeres és pszichés támogatás kell ahhoz, hogy "lejöjjön a szerről".

Első voltam.

2010. jún. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen segiteni kell neki.En 16-17 evessen fuveztem,ittam,tobbfajta szert kiprobaltam.A szuleimet egyaltalan nem erdekelte mi van velem.Apam alkoholista volt,ra meg gyogyszereket is szedett,anyam egyaltalan nem foglalkozott massal,mint az apammal valo vitakkal.Mellesleg,apam folyton nagy kessel es balataval kergetett minket.Teljessen szethulott a csaladunk,en ugy ereztem barmit megtehetek,mert senki nem foglalkozott velem.Igy utolag visszagondolva talan fel akartam kelteni a figyelmuket,de hiaba.Valahogyan vagytam a normalis eletre,es vegul nem tudom,hogy leszoktam.Mindenkeppen a csaladnak muszaly osszetartania,lehet,hogy tul sok mindent megengedtek a fiuknak.Lehet,hogy a szuloknek,olyan problemajuk van,amit a fiuk is megerzett,talan buntetni akarja oket es megbantani,azert viselkedik igy.25 L
2010. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szakemberhez kell fordulni, mert nagyon rossz vége lehet a dolognak. Valóban nem szabad neki pénzt adni, bár ha már ennyire elharapózott a helyzet, nem kizárt, hogy akár lopással is szerezhet pénzt a szerre. Szakember, elvonó, sok beszélgetés, és határozottság. Meg persze kitartás, és lelki támogatás. Be kell vonni az iskolát is, és az sem lenne baj, ha valahogy ki tudnák őt emelni a jelenlegi baráti köréből. Végső esetben én még költözni is hajlandó lennék a fiamért.
2010. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 15 évesen keveredtem ilyenbe egy családi tragédia súlyos depresszió drogok. A lényeg h mellette álljanak és segitsenek neki. Érezze hogy szeretik és jót akarnak. Az én anyukámat egy szombat hajnalban értesitették hogy el vitt a mentő. Ő azzonnal a korházba jött és egy hónapig szinte ott élt velem mellettem állt támogatott mikor haza kerültem elintézte hogy folytathassam a gimit és nagyon figyelt rám. Nem volt szigorú csak következetes. kb 6 hónap alatt túl lettünk az egészen neki ez sok idejébe és pénzébe került de azóta egy boldog kiegyensúlyozott ember lettem. Kétszer adott nekem életet eddig is szerettem de azóta olyan mélyen szeretem és tisztelem hogy az leirhatatlan. Szóval a lényeg a támogatás és a szeretet a tiltás a szigor csak rosszabbra vezet szakemberek kellenek.
2010. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!