Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha anyádnak elektro...

Mit tennél ha anyádnak elektrosokkos kezelésre lenne szüksége (megint) de nem képes belátni h baja van? :S Többi lent!

Figyelt kérdés

Na az a helyzet hogy anyám (nem igazi anyám,örökbefogadott...) régen volt elektrosokkos kezelésen mert valami van a fejével. Kicsit hülye szegény vagy nem is tudom mit mondjak. Csak pár pl-t mondok hogy mikor látszik: -Állandóan azt mondja rólam hogy drogozok meg hogy biztos drogoztam stb :S

-nagyobb összegeket adott "kölcsön" a volt munkatársainak, ismerőseinek, ismerősök ismerőseinek ...(470E+500E+620E+50E+25E+15E Ft...ezeket mind egyszerre adta oda egy-egy külön személynek)

-nem veszi észre ha valaki kihasználja (pl pénzügyileg:S) nem tud a saját lábára állni és nincs valami önálló véleménye, ha van is az is hülyeség (mint pl h drogozok)

-Néha olyan mintha maradi lenne, mert olyan kijelentései vannak mint pl hogy nekem nem lehetnek fiú haverjaim, mert nekem ott a Dani (pasim).

-Állandóan lek*rváz hogy én mindenkivel megk*rattam magam (azért mert vannak fiú haverjaim)

-A Dani is már belátta hogy anyámnak van valami a fejével, anyám anyja azaz mamám is megmondta hogy lehet megint kéne menjen ilyen elektrosokkos kezelésre (de nem meri mondani anyámnak)

-Ha próbálok anyámmal normálisan beszélni csak ordibálás lesz a vége mert azt hiszi hogy csak neki lehet igaza és szerinte ő tökre rendben van agyilag

-Lehet hogy ez nem az miatt van, de már olyan dolgokat is elfelejt hogy pl mit mondtam neki pár napja.. volt egy szitu,elmesélem: volt hogy egyik pénteken nem kellett suliba menni,ezt mondtam anyámnak hogy azért mert lesz valami verseny a suliban. Pénteken elkezd dörömbölni az ajtómon (mert ugyebár már bezárkózok miatta, mert mindig felkelt amikor internetezhetnéke van pl hajnali2kor...) és mondja hogy lekéstem a buszt meg ilyenek. Hát mondom nincs is iskola. Aztán elkezdte osztani az észt hogy hazudok meg hogy miért nem mondtam, meg hogy ő kell majd fizesse a büntetést. Vasárnapig ezzel piszkált, mondtam hogy hívja fel az osztályfőnököt és kérdezze meg tőle, odaadtam a telefont, már tárcsáztam az osztályfőnököt, már ki is csörgött, erre lerakta a telefont és annyit mondott hogy ő vasárnap nem fogja zavarni az osztályfőnököt. Aztán folytatta amit addig csinált hogy engem b*sztatott hogy nem mentem iskolába.

Mit tegyek? Már évek óta ez megy. Nem csak azóta mióta meghalt apukám. :S


2010. jún. 11. 12:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom,hogy az elektrosokkos kezelést már évek óta leállították..
2010. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%

Faterom anyja is ilyen vadállat volt apámékkal, most meg csodálkozik, hogy öregen leszarjuk. Velünk is elkezdett szórakozni, de anya kidobta.

Lehet kapni a józsefvárosi piacon elektromos shokkolót. Próbálkozz azzal.

2010. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán kérdezd meg a Gyámhatóságon, mi ilyenkor a teendő.
2010. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Van ma is, csak nem úgy hívják mert pejoratív értelmet kapott. Most elektrokonkulzív kezelés a neve és kisebb adagokban adják, mint régen. De pl a depresszió bizonyos típusait ma is így kezelik.
2010. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.Olvastam egy kicsit erről az elektrosokkos kezelésekről.Ezek szerint tévedtem még csinálják,de szigorú intézkedések után.

Ha anyukád ezt kapja,hogy,hogy otthon van?Ha ilyen tünetei vannak akkor miért nem fekszik a kórházban? Mert neki orvosi segítségre van szüksége.Hívd fel a régi orvosát aki anno annak idején elérte,hogy elektrosokkos kezelést kapjon (ezek szerint egyik gyógyszer sem volt jó anyukádnak) és mond el neki azokat amit ide leírtál..Ő tud segíteni neked,és anyukádnak.

[link]

2010. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Gyámság alatt van?
2010. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként ezt a feledékenységet pontosan az elektrosokk kezelés is okozhatja.
2010. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
ébredések alapítványt hívd fel, náluk kb ilyen betegek vannak csak
2010. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
Pszichés betegségeknek nem az elektrosokk az elsődleges kezelése, rengeteg gyógyszer és pszichoterápia áll rendelkezésre. Nem akarhatod hogy sokkolják..
2010. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

anyukám akkor kapta ezt az elektrosokkos kezelést amikor még nagyon kicsi voltam szal tízenvalahány éve :S

nem tudom ki volt az orvosa, a gyermekvédelmis csak pszichológushoz küldött el engem mert nem tudja hogy miért vagyunk ilyen kapcsolatban :S megmontam hogy csak akkor megyek el pszichológushoz ha ő is, de én nem hiszek az ilyen pszichológusokban, már voltam 8nál. egyikse volt jó szóval nemhiszem hogy anyámon tudna segiteni. A gyámhatóság nem jó ilyenekre. Azért köszönöm szépen a válaszokat.

2010. jún. 11. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!