Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha anyádnak elektro...

Mit tennél ha anyádnak elektrosokkos kezelésre lenne szüksége (megint) de nem képes belátni h baja van? :S Többi lent!

Figyelt kérdés

Na az a helyzet hogy anyám (nem igazi anyám,örökbefogadott...) régen volt elektrosokkos kezelésen mert valami van a fejével. Kicsit hülye szegény vagy nem is tudom mit mondjak. Csak pár pl-t mondok hogy mikor látszik: -Állandóan azt mondja rólam hogy drogozok meg hogy biztos drogoztam stb :S

-nagyobb összegeket adott "kölcsön" a volt munkatársainak, ismerőseinek, ismerősök ismerőseinek ...(470E+500E+620E+50E+25E+15E Ft...ezeket mind egyszerre adta oda egy-egy külön személynek)

-nem veszi észre ha valaki kihasználja (pl pénzügyileg:S) nem tud a saját lábára állni és nincs valami önálló véleménye, ha van is az is hülyeség (mint pl h drogozok)

-Néha olyan mintha maradi lenne, mert olyan kijelentései vannak mint pl hogy nekem nem lehetnek fiú haverjaim, mert nekem ott a Dani (pasim).

-Állandóan lek*rváz hogy én mindenkivel megk*rattam magam (azért mert vannak fiú haverjaim)

-A Dani is már belátta hogy anyámnak van valami a fejével, anyám anyja azaz mamám is megmondta hogy lehet megint kéne menjen ilyen elektrosokkos kezelésre (de nem meri mondani anyámnak)

-Ha próbálok anyámmal normálisan beszélni csak ordibálás lesz a vége mert azt hiszi hogy csak neki lehet igaza és szerinte ő tökre rendben van agyilag

-Lehet hogy ez nem az miatt van, de már olyan dolgokat is elfelejt hogy pl mit mondtam neki pár napja.. volt egy szitu,elmesélem: volt hogy egyik pénteken nem kellett suliba menni,ezt mondtam anyámnak hogy azért mert lesz valami verseny a suliban. Pénteken elkezd dörömbölni az ajtómon (mert ugyebár már bezárkózok miatta, mert mindig felkelt amikor internetezhetnéke van pl hajnali2kor...) és mondja hogy lekéstem a buszt meg ilyenek. Hát mondom nincs is iskola. Aztán elkezdte osztani az észt hogy hazudok meg hogy miért nem mondtam, meg hogy ő kell majd fizesse a büntetést. Vasárnapig ezzel piszkált, mondtam hogy hívja fel az osztályfőnököt és kérdezze meg tőle, odaadtam a telefont, már tárcsáztam az osztályfőnököt, már ki is csörgött, erre lerakta a telefont és annyit mondott hogy ő vasárnap nem fogja zavarni az osztályfőnököt. Aztán folytatta amit addig csinált hogy engem b*sztatott hogy nem mentem iskolába.

Mit tegyek? Már évek óta ez megy. Nem csak azóta mióta meghalt apukám. :S


2010. jún. 11. 12:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg kéne fontolni a gyámság alá vételt, mert akkor bizonyos ügyekben nem intézkedhetne önállóan, valószínű nem lehetne önálló bankszámlája, amiről aztán felelőtlenül szétszórja a pénzt, és még a lakást se adhatja el a fejetek fölül, még akkor se ha tulaj.

Egy ismerősöm pl. csupa szívességből nevére vette egy erdélyi nőnek a gyerekét, hogy segítsen nekik állampolgársághoz jutni, na most aztán jött a hivatalos értesítés és a feleség bontotta ki a levelet és jó nagyot nézett, hogy a férjének lett egy fogadott gyereke. Ezután elmagyarázta szépen neki, hogy szép dolog mások megsegítése, de talán nem kéne egy viszonylag vadidegen ember gyerekét pusztán sajnálatból megtenni örökösnek, ugyanis van már 3 sajátjuk, meg nem kevés verejtékkel felépített ház, egy életen át kinyögött hitelből, szóval a feleség akkor igen erősen elgondolkozott, hogy a férjét gyámság alá veteti, hogy ne csinálhasson ilyen hülyeségeket. Amúgy egy aranyember, de nem erre a földre való, szerintem ha te megkérnéd, lazán kölcsönadná az összes pénzüket. Meg is csinálta néhányszor, pl. amikor a feleség épp bent volt szülni:))) Csak utána meg nekik kellett kölcsönkérni.

Végülis nem vetette gyámság alá, csak próbáltam elmagyarázni, nagyjából miért szoktak valakit gyámság alá vetetni. A fogadott gyereket meg valahogy visszacsinálták.:)))

2010. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

szerencsére anyám nem fogad be senkit :P

amit te irtál szituban legalább happy enddel végződött a dolog.. :-/

2010. jún. 13. 18:59
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a háziorvossal és kérjél tőle anyukádnak beutalót. majd egy pszichiáter eldönti mi kell.
2010. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
2010. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%
Ha lehet költözz el mihamarabb otthonról mert így te is belebolondulsz!
2010. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
21%
Te nem vagy normális ha elmondják mekkora luzer vagy nem jelenti hogy a másikkal van baj, te vagy a luzer drogos, akinek 2 nagy pofon kéne.
2010. jún. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
11%
Idióta léplj le vagy szendvegy kis pina mért kell ezért külön kérvény ha hülye lépj le és gondoskodj magadról, ha nem megy ne sírjon a szád.
2010. jún. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%
Aki azt mondta a kérdezőről, hogy drogos olvassa már végig a kérdést. Amit egy zavart ki talál ne vedd kp.-nek.
2010. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
na igen, meg nem tudom mi a véleményetek arról ha hazamentek és anyátok azt mondja hogy átvered meg hogy elhordasz onnan mindent, meg hogy ez betörésnek számit stb :S azt azért hozzáteszem hogy itthon lakok, anyám németben dolgozik, 6hetente jön haza és csak akkor lépek le a pasimhoz ha anyám teljesen kinyir idegileg.. ja és a saját cuccaimért jöttem,nem vittem el semmit ami az övé lenne szóval jamm..
2010. jún. 16. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!