Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg túlzás? Kezelésre...

Tényleg túlzás? Kezelésre szorulok?

Figyelt kérdés
Van egy 13 hós kislányom,akit imádok.Folyton az jár a fejemben,hogy mivel szerezhetnék neki örömöt.Férjem szerint ez túl görcsösen akarom.Nézem a netet,hátha találok neki jó játékokat,szomorkodok,ha esetleg valami nagyon jót találok,de nem engedhetem meg magamnak,hogy megvegyem a kislánynak.Szeretném,ha mindene meglenne,és tényleg sokat izgulok,hogy minden rendben legyen vele,nehogy valami baja legyen.Babusgatom,szeretgetem,játszok vele.Figyelem,hogy jól lakott-e,nem szomjas-e,stb,stb.Férjem azt mondja,hogy ez már nem normális dolog,és fel kellene keresnem egy pszichológust.Tényleg beteg vagyok?
2009. júl. 26. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy vagy beteg, ilyen egy normális anya!!!
2009. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Hat az igazi anya ilyen (nekem is ilyen van mindent megprobal h nekem es a tesomnak jo legyen) es ne torodj avval; mit mond a ferjed. Ezt igy kell mert az a gyerek erzi hogy szeretitek es hidd el az ilyen jobb mint az olyan hogy ha a gyerek nagyobb koraban megtettszik valami pl: egy jatek auto es nem veszed meg. Jo mindent nem lehet megvenni mert a penz sem sok a mai vilagban de amit megtudsz szerezni es adni anelkul hogy a csalad jobban megerzi szerintem add meg. Meg mindig jobb oromet szerezni valami kis jatekkal vagy nagyobbal mint ha gyogyszert kellene vasarolj. Emlekezz arra hogy mikor kicsi voltal ha kaptal valamit te is mennyire orultel( en orultem legalabbis) es annak a kis gyereknek is ugyanolyan oromet szerezel. Szerintem a ferjed csak irigyeli hogy a kis gyerekednek nagyobb szeretet jut mint neki de egyaltalan nem szorulsz kezelesre.

16/f

2009. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Ezért vagy az anyja! Babusgasd, amíg lehet, pár év múlva besétál az oviba és aztán hipp-hopp eljön az az idő is, mikor már "ciki" lesz kézenfogva menni anyuval (bocs, nekem fiam van, ott 6-7 évesen ez már nem működik).

Te vagy az anyukája, rád néz azzal a csuda szemeivel és neked kell megértened, mit szeretne.

Pszichológushoz meg aput küldjed, ha ilyeneket mond.

2009. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A párod egy kicsit több figyelmet szeretne. Most minden figyelmedet a babára fordítod, amit azelőtt ő kapott. Ha otthon van, akkor kicsit passzold oda neki a kicsit, hagy foglalkozzon vele. Hiszen ez a picinek is jó. A picinek meg nem lesz baja, ha egyel kevesebb játékot kap, neki ti vagytok a legfontosabbak. Látszik, hogy nagyon szereted, tehát mindene megvan. A párodat kicsit próbáld nagyobb figyelemben részesíteni, s tudom nehéz, de ne csak a kicsiről beszélgess vele. Érdeklődj, hogy vele mi történt. Nem érdemes állandóan a kicsi sarkában lenni, meg kell tanulnia jelezni, ha éhes, szomjas, esetleg figyelemre vágyik. Ha a napi étkezések rendszeresek, akkor nem is kell figyelned. Egy kicsit hagyd őt egyedül játszani a párodhoz meg bújj oda. Csak aggódik érted.
2009. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Normális, hogy szereted és mindent megteszel érte, de azért hozzáteszem, hogy ennek is vannak azért fokozatai.

Teszem azt, ha egy levest nem tudsz megfőzni, mert jajj, a gyerek hangot ad ki, vagy csuklik egyet, és hanyatt homlok rohansz, hogy jajj mi történt vele, az már nem normális.

2009. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Mint előttem is mondták, teljesen normális.

Annyi a kiegészítés,hogy azért figyelj , hogy ne legyen elkényeztetve,mert komolyabb gondjai lehetnek belőle majd később.

2009. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy ezt mondom, de nekem mindig kicsit furcsák voltak azok a felnőttek, akikkel már az égvilágon semmi másról nem lehet beszélgetni, csak a gyerekükről...


Barátnőmnek 13 hós kisfia van, és ugyan éjjel-nappal vele van imádja (tényleg imádnivaló kis csibész), de azért szoktunk menni együtt ruhát venni, sőt, még sörözni is!! (addig apa vigyáz a gyerekre), és bár sokat beszélgetünk a babóról, rengeteg más mindenről is lehet vele beszélni, angoltanulás - mert ő angolra is jár -, divat, totál képben van a politikában, a történelemben, mindketten szeretünk teniszezni, és ezekről is sokat beszélgetünk.... szóval nem lehet, hogy kicsit megszűnt számodra létezni a világ többi 99%-a?


Egy férfit sok minden érdekel és lehet, hogy szeretné, ha meg lehetne veled beszélni más témákat is, mint a kicsi. És avval is egyetértek, hogy több figyelmet érdemelne és neki is kéne időt töltenie a picivel - amíg te nem vagy ott.

2009. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy beteg!!! Igaz, már nem vagyok kisgyerek, de jó lenne nekem egy ilyen anya :) Sajnos az én anyukám nem torodik velem eleget, nem beszélget velem. Ha mondhatok valamit, tartsd meg ezt a jó szokásod, semmi bajod nincs!
2009. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az sem jó, ha a szülő csüng a gyereken. Hagyni kell, hogy önállóan is fölfedezze a világot. Mellette kell lenni, bátorítani, s ha nagyot akar esni elkapni, ha megtörtént akkor megvígasztalni. Odafigyelni rá. Még pici kell a sok versike, mondóka, ének, mese, vers, közös játék. Viszont azt is meg kell tanulnia, hogy a szüleinek saját életük is van, s bár nagyon szeretik a világ nem "csak" körülötte forog. Mert a szülő(k)nek is szüksége van magánéletre, ahol csak ő, ők vannak. Külömben egy igazi kis zsarnok válik belőle, aki mindig minden figyelmet magának követek, s ha nem kapja meg akkor megzakkan.
2009. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem állok be abba a sorba, amiben azok vannak, akik önigazolást adnak Neked, kedves kérdező. Állnak már ott éppen elegen, nem kell oda több ember...


Tökéletesen lehetetlen ennyiből megítélni, hogy beteg vagy-e?


Vannak szempontok, amik segíthetnek:


Például vannak-e szorongásaid attól, hogy nem vagy elég jó anya, ha nem adsz meg rögtön mindent a gyerekednek? Vannak-e félelmeid, hogy mik történhetnek a gyerekkel, ha nem vagy a közelében? Ezek az érzések milyen erősek és milyen gyakoriak? A gyereknek egy jó kapcsolatra van szüksége a szüleivel (tehát a pároddal is) elsősorban. A fejlődéséhez, ahhoz, hogy egészséges felnőtt váljon belőle, nem kell az a sok kacat, amivel esetleg el akarod halmozni. Ezek elsősorban Neked kellenek, hogy jó anyának érezhesd magad. Keresd meg annak az okát, hogy miért nem érzed magad elég jó anyának? Milyen a kapcsolatod a saját anyukáddal? Szerinted Ő mennyire volt jó anyukád Neked? Most mennyire az? Mennyire támogat, mennyire számíthatsz Rá?


Másik oldalról Te mennyire hanyagolod el a párodat, amióta megvan a gyereked? Mennyire helyettesítetted be a párodat vele, illetve mennyire tetted az első helyre a gyereket az életedben, ahol eddig a párod volt jó esetben? Ezekre a kérdésekre innen én nem tudom a választ.


Figyelj oda a párodra! Lehet, hogy csak féltékeny, de az is, hogy van alapja annak amit mond. Az biztos, hogy "valami" van, különben nem mondaná. Ugye? ;o)


Ui.: Tudom, hogy nem népszerűek azok a válaszok, amikben szakértő segítséget ajánlanak valakinek. Pedig nincs ezzel semmi gond. Ahogy nem csak betegen mehetünk el orvoshoz, hanem szűrővizsgálatra, vagy tanácsért is, úgy a pszichológus sem csak elmebetegekkel foglalkozik. Tehát értelmetlen számomra a kérdés azon része, hogy beteg vagy-e? A jó kérdés Nálam úgy hangozna, hogy tud-e javítani egy szakember az életetek minőségén, megéri-e a rá fordított idő és pénz? Ha jól értem, a férjed már ott tart, hogy az Ő válasza határozottan IGEN. Mivel alapesetben azt feltételezem, hogy nem akar rosszat Neked, én azt tenném, hogy elmennék, de VELE EGYÜTT. (Mert az is lehet, hogy tényleg van gond, de az Nála van, nem Nálad.) Így elejét venném a vádaskodásnak, és a kapcsolatunk is javulhatna. Vannak kifejezetten párterápiával foglalkozó szakemberek. Ilyet keresnék fel.

2009. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!