Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szétmentünk a férjemmel,...

Szétmentünk a férjemmel, jövőhéten költözünk a két és fél éves lányommal. Mire számítsak? Milyen lesz ezután az életünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elsősorban azok véleménye érdekelne, akik már voltak hasonló helyzetben.

A férjemmel idén májusba lett volna 5 éve hogy házasok vagyunk. A kislányunk idén nyáron lesz 3 éves. A házasságunk az utóbbi pár hónapban megromlott, és úgy döntöttünk nem folytatjuk tovább, hanem elválunk. A gyereket közösen fogjuk nevelni, de velem fog lakni. Pénzem szerencsére nekem is van, de ideiglenesen édesanyámnál fogunk lakni. A férjem egyébként felajánlotta hogy lakhatunk továbbra is nála nyugodtan, amíg nem találok egy lakást vagy házat, de nem érzem ezt jó döntésnek. Viszont bevallom félek egy kicsit hogy milyen lesz az életünk ezután... a férjemre számíthatok a továbbiakban is, de fura lesz hogy nincs velünk. A gyerekneveléssel elbánok egyedül is, inkább nekem fog hiányozni a férjem.

Milyen lesz az életünk ezután? Hogy fogok tudni megbírkózni ezzel a feladattal? Ti hogyan oldottátok meg?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. ápr. 1. 20:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
50%
A gyerek miatt nem szabad együtt maradni. Barátnőm igy járt,miatta együtt maradtak a szülők,Anyuka otthon bőgött folyton,rajta vezette le a feszültséget,apukának megvolt a társa máshol,csak aludni járt haza meg a végén üvölteni h haza kell menni ,oda ahol utál lenni.. A barátnőm 18 évesen rájuk csukta az ajtót,és konkrétan gyülőli a szüleit h nem volt egy boldog perce se otthon, csak sirás, a gyomorgörcs,feszültség,hazugság,két boldog szülőnek örült volna külön külön akar és boldog gyerekkornak,kamaszkornak.. Most konkrétan már beszélni se akar velük és nem tud kialakitani normális párkapcsolatot 30 feletti nőként,mert abba nőtt fel h a párkapcsolat, a házassag,az szar, rossz, pokol,és egymás gyülöléséről szól nem a szeretről.. Nyugodtan váljatok el,és neveljétek közösen két boldog szülőként,kevesbé fog igy sérülni mint egy hazugságban ami a végén szarrá válik és a gyereket temeti be..
2018. ápr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
81%

"A házasságunk az utóbbi pár hónapban megromlott,"


Kis matek:

kb. 5 éve vagytok együtt, ami ugye 60 hónap.

kb. 3 hónap nem működött.

A végeredmény az, hogy 57 hónapig viszont működött.

Mi ehhez képest az a 3 hónap??!

Megéri a válás??!


Azért azt se feledd, hogy gyerekes elvált nőként nem leszel már annyira kapós!

2018. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
20-as válaszolónak: az utóbbi időben sajnos nagyon eltávoltodtunk egymástól. Hétköznap reggel 8-tól dolgozik, este 6 után szokott hazaérni. Hétvégenként totál más a programunk... ha én lemegyek anyumhoz a kislánnyal, nem jön velünk mert fáradt, vagy más dolga van. Ha otthon vagyunk elmegy haverozni (sosem tiltottam neki, nincs is jogom hozzá) én akkor otthon vagyok a gyerekkel. Idejét sem tudom mikor mentünk el valahova együtt. Karácsonykor értelemszerűen, de akkor családhoz. Állatkertbe, sehova nem megyünk közösen. A kislánnyal rengeteget foglalkozik, de engem sajnos hanyagol. :( Amikor megkérdezem miért, azt mondja mindig hogy fáradt, ezer dolga van, de szeret és nem velem van baj. Arra is gondoltam egy időbe hogy van valakije, de egyértelmű bizonyítékom nincsen rá. Persze én sem vagyok szent, mielőtt ez a probléma lett, nekem sem volt mindig erőm vele romantikázni, hiszen itt van a háztartás, és egy nagyon kis üzgő-mozgó kislány. Csak rossz így együtt élni, hogy házastársként tudomást sem veszünk egymásról, és jó ha kapok 1 puszit az arcomra. Nem tudom hogyan lehetne ezt a házasságot megmenteni, és kettőnk kapcsolatát újra életre kelteni.
2018. ápr. 2. 19:07
 24/34 anonim ***** válasza:
Utolsó,nem kell társfüggőnek lenni. Válás után nem kell egyből párt szerezni.. Én is megvoltam a válásom után évekig a gyerekemmel kettesben,és lett szerető párom is, aki sokkal jobb apa,pedig nem vérszerinti. Én is probáltam javitani,csak ez két emberes,kedves férjem nem ohajtott javitani,volt már társa uj,a válás előtt javában,javithattam én egyedül. A kérdezőék nem retardáltak tudnak dönteni h nekik mi jo. Azért mert sokan ülnek a fosban és szenvednek, v épp vigan élnek az uj párjukkal házasként pararel,és lealázzák egymást,nem kell követni a példát. Gyerek ne azt tanulja meg h a szarba tocsogni kell és évekig hazudni mindenkinek,egymásnak. A házasság nálam két ember nem 3 4,mint manapság,mert ciki válni,tul sok a macera,nem válunk,élünk pararel.
2018. ápr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező szeretője van,nálam is ezek voltak a jelek detto,fáradt volt folyton alig ért hozzám,került huzodott. Persze a barátnőjét aki a barátnőm volt őt nem hanyagolta az üzleti utjaikon,de nem akartam látni a valoságot,csak későn esett le a tantusz h a szemem előtt néznek komplett hülyének..
2018. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
37%

Szóvala férjed 8-18ig dolgozik míg te otthon vagy a gyerekkel?

Menj el 4 órába dolgozni, így neki sem kell annyit és nem lesz mindig fáradt

2018. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
75%

24 itt nem olyan rossz a helyzet, ne a saját rossz emlékedből indulj ki, hanem amit a kérdező írt és ír!

Kérdező! Párterápiát próbáljátok meg!


"Közben lehet hogy a férjem és én is találnánk mást akivel boldogok lehetnénk."


- ezt a rózsaszín cukros- mázas giccses dolgot meg felejtsd el.

Nem egy giccse fantáziálásba kell menekülni, ha problémánk van, hanem meg kell próbálni megoldani.

Nem középiskolások vagytok, család van, nem lehet már kergetni a "boldogság kék madarát" - ezt a választott és elmélyült családot kell életképessé tenni - és az lesz a 'boldogság', meg kell teremteni!

2018. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%
Előző a párterápia akkor múkodik ha mindkét fél javitani akar meg ha mindkét fél szabad.. Én mindig a kilépésre voksolok a szarbol,főleg ha az egyik fél bele is kakil. Elhiheted én se örültem h válunk,csak a kedves férjemnek volt társa, akit utánam egyből elvett,mehettem volna én terápiára,de minek? Ehuzhattam a gyerekkel egy forint nélkül.. De legalább nem voltam szarra alázva tovább. De persze az is a feleség hibája h a férj máshol barátnőzik,mert a kedves nej biztos nem jól elégitette ki az urát,igy joga van máshol kielégülni. Én boldog lehettem végre mással,aki igazi férfi és apaként viselkedik pedig nem is övé a gyerek,a vérszerinti rá se néz. Egy életünk van,nem kell eszarni.
2018. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
26-os válaszoló: nem azért dolgozik ennyit mert nincs pénzünk, és nem is gyárban operátor vagy segédmunkás, irodában dolgozik. Tehát nem kimondottan fizikai munkát csinál. A kislány őszön kezdi az ovit, akkor én is megyek vissza dolgozni.
2018. ápr. 2. 19:30
 30/34 anonim ***** válasza:
16%
Lehet lepontozni,de én nem vibrátorra vágyok a férjem melett,meg leszarásra emberként is, mikozben ő vigan megoldja házon kivül,és lese toj. Akinek ez jo,h otthon egy cserépként van, egészégere, de senkit se kötelezzünk arra h igy éljen fiatal nőként.
2018. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!