Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagymamám temetésére illik...

A nagymamám temetésére illik felvenni ezeket?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva temetjük és arra lennék kíváncsi, hogy egy ilyen fekete ruhát: [link] (az enyém kb a térdemig ér) és egy fekete bőrdzsekit fekete magassarkúval felvehetek? Anyukám szerint teljesen okés, de nem vagyok biztos a fehér garbóban és a karomnál lévő részben vagy annyi fehér megengedett?
2018. ápr. 3. 15:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen rendben van.
2018. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
48%
Hát inkább a ferfiakon elfogadott a fehér zakó... Nőkön a fehér egy temetésen nem annyira és a bőrdzseki se oda valo szerintem
2018. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ahogy elnéztem az időjárást arra a napra, jó idő lesz, így a dzseki csak a templomban lenne rajtam, ahol hűvös van.
2018. ápr. 3. 15:32
 4/21 A kérdező kommentje:
De természetesen még átgondolom és köszönöm a segítséget :)
2018. ápr. 3. 15:32
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem rendben van.
2018. ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Közeli hozzátartozó esetén nekem sok. Hangsúlyozom nekem. Ha a Ti családotokban belefér, akkor nyugodtan, hiszen senkinek semmi köze hozzá, hogy ki, hogyan, miben éli meg a saját gyászát. Részvétem Nagymamád miatt.
2018. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen rendben van,a dzseki is cipő is,a ruha mellékes amugy is,nem a ruhával gyászolunk. Öszinte részvetem. Mondjuk en nem vennék fel ilyen ruhát,az ilyen nyakban zárt ruhákban úgy érzem megfulladok.
2018. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk pedig szokás a "ruhával gyászolni". Ha kell, akkor inkább rászánjuk a pénzt és elmegyünk venni néhány fekete ruhát, szerintem ez a minimum.

Lehet, hogy én régimódi vagyok, de nekem ez a ruha egyáltalán nem temetésre való, főleg nem egy közeli családtag temetésére.

Cuki meg minden, de nem elegáns és nem ilyen alkalomra való, inkább egy hétvégi bulira vagy koncertre. Valahogy a fehér szegélyek sem illenének oda, szerintem.

Ha ruha, akkor mindenképpen harisnyával, és fontos, hogy ne legyen rövid vagy nagyon kivágott.

A magassarkú jó, de vigyázz, mert sokat kell majd állni meg sétálni. + Visszafogott darab legyen, ne egy tűsarkú, strasszköves patacipő.

A bőrdzsekinél megint csak számít a fazon, az enyém pl. inkább vagány, mint elegáns, ezért nem venném fel temetésre.

De ez csak az én véleményem, a mi családunkban fontos, hogy ilyen alkalmakkor a lehető legjobban jelenjünk meg. Tény, hogy sokan nem foglalkoznak vele ennyit, lazábban veszik. Igazából ha anyukád azt mondja, hogy oké, akkor oké. :)

2018. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Részvétem.

Temetésre feketében illik menni, nem csini trendi ruciban, én a fehér részek miatt nem vennem fel.

2018. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

A ruha még hagyján. De a bőrdzseki abszolút nem való. Főleg ha valami divatosnak számító biker fazon.

A magassarkú nem tabu, csak ne legyen tűsarkú. Nem illemből, hanem a praktikum miatt. Még nincs kiszáradva a talaj. Míg elbaktattok a sírig, tövig merülhetsz vele.

2018. ápr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!