Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vőlegényem egyik nagyszülőjéne...

Vőlegényem egyik nagyszülőjének temetésére illik eljönni a szüleimnek is?

Figyelt kérdés

És ha eljönnek a szüleim, akkor én a vőlegényem családjával vagy a szüleimmel álljak a temetésen?


Egyébként 1 évvel ezelőtt halt meg az én nagyszülőm - bár akkor még csak barátom volt, nem vőlegényem - a szülei nem jöttek el a temetésbe, csak telefonon részvétet kívántak.


2013. okt. 26. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
nem kell elmenniük. semmi közük nem volt hozzá.
2013. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell elmenniük, esetleg egy táviratot küldjenek talán, de még ez sem szükséges feltétlenül.
2013. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vőlegényed szüleiddel közvetlen, baráti kapcsolatban állnak, akkor illik elmenniük.


De én mindig azt mondom, hogy az ember érzi, hogy ott-e a helye vkinek a temetésén.

Ha már vacillálnak, és mérlegelnek, akkor megette a fene, inkább maradjanak otthon.

2013. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem mondanám baráti kapcsolatnak, ami a szülők között van, ha találkoznak az utcán, köszönnek egymásnak, max az időjárásról beszélnek.
2013. okt. 26. 20:49
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Ez függ a kapcsolattól...


Az én nagyszüleim a másik nagyszülőm temetésén, és a menyük(anyukám) testvérének temetésre is elmentek.


De pl. ha (ne adja) az egyik nagyszülőm elmenne, akkor nem várnám el a párom anyjától, hogy eljöjjenek, viszont az én szüleim lehet, hogy elmennének a férjem nagyapjának temetésére, holott eddig csak egyszer találkoztak vele.

Remélem egyikre sem kerül sor még jó sokáig.


Neked a vőlegényed mellet a helyed, a szüleidnek távolabb, mivel ők nem közeli hozzátartozók, a ravatalozóba sem hiszem, hogy bemennek.

Minimum illik felhívniuk a családot, de szép gesztus, ha elmennek személyesen

2013. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Unokatestvérem akkor éppen menyasszonyának meghalt a nagymamája, unokatestvérem szülei elmentek, pedig a szülőkkel is csak egyszer találkoztak addig és a nagyszülőt nem is ismerték, de mentek.

Anyáék a szomszéd apukájának is ott voltak a temetésén, pedig nincs is szinte kapcsolat köztünk.

Nagypapám temetésén konkrétan apa munkahelyének konkrét vezetősége ott volt, pedig apa csak egy mezei sofőr.

Mikor általánosban egyik osztálytársuknak meghalt az anyukája, ott volt a temetésen az egész osztály.


Ezek után mérlegelj, de szerintem igenis illik elmenni. Jó most mondják itt páran hogy nem és stb, de a szülők szerintem már abban a korosztályban vannak, akiknél illendőség ott lenni egy ilyen temetésen.

2013. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem kell elmenniük.
2013. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Felénk azt szokták mondani, hogy a temetésre nem az miatt mégy el, aki meghalt, hanem aki itt maradt.

Értsd: tök mindegy, hogy ismerték-e a szüleid a vőlegényed nagyszülőjét. A vőlegényedet ismerik. És ha már a családba fog kerülni, akkor ez egy szép gesztus felé.

Azt, hogy kivel állj a temetésen, a pároddal kellene megbeszélned.

Mivel az is teljesen érthető, ha te nem állsz oda a családhoz, hiszen gondolom nem igazán ápoltál közeli viszonyt az elhunyttal.

De ha a párod szeretné, hogy mellette állj ezekben a nehéz percekben, akkor az is teljesen jogos kívánság.

2013. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
A 4-es válaszod alapján nem kell elmenniük. Persze ha szeretnének, akkor nyugodtan elmehetnek.
2013. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Mi, szülőként elmentünk. nagyra vette a vő jelölt, és a leendő nászék. Lassan egy család lesztek, és a közös bajban is illik osztozni. Elmennék a szüleid helyében.
2013. okt. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!