Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni ebben a...

Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ma nagyban ültem a számítógép előtt és végeztem a teendőimet, mikor arra lettem figyelmes, hogy a kisöcsém, aki 9 éves, elkezd sírni és kiabálni. Mikor jobban odafigyeltem, láttam, hogy az alkoholista nagybátyám dobta neki a papucsot és azért sír. Kifutott az udvarra az öcsém, ő pedig utána ment kötözködni. Én ekkor megfogtam, és megnyugtattam az öcsémet és elmentem sétálni vele, kicsit felrázni, boldogabbá tenni. Majd amikor megálltam és pozitív szavakkal láttam el, akkor mondta, hogy elege van ebből és felfogja jelenteni a rendőrségen. Mikor visszamentünk, akkor is piszkálta egy picit, de én már közbeszóltam lágyan. Apukám általában nem tesz semmit, anyukám pedig hiába figyelmezteti szóban, nem hallgat rá a nagybátyám.

Gondolkoztam azon, hogy kicsit agresszívabb magatartást felvenni, de ez nem a stílusom, inkább a pozitív és nyugodt életmód.


A lényeg, hogy mit tudnék tenni ebben a helyzetben? Régen velem is ugyanezt csinálta, vert, ütött és még egyéb más dolgok, de nem szeretném hogy a kisöcsém is ugyanezt élje át, de mivel nem volt még ilyen ügyem, ezért szeretnék segítséget kérni, ki mit tenne.


A válaszokat előre is köszönöm!

20f



2018. ápr. 3. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nehéz helyzetben vagy! Dicséretes, ahogyan az öcsédet véded és ahogyan vigasztalod, de ez kevés a megoldáshoz. Édesanyádra nem hallgat a bátyád, édesapád pedig a könnyebb utat választja - nem tesz semmit a helyzet javításáért. Pedig NEKI kellene határozottan cselekednie!Az alkoholista nagybátyádtól kellene megszabadulnotok, első sorban alkoholelvonóba küldeni (hátha segít..., de nem biztos), vagy elköltöztetni. Ezt viszont édesapád sem, de talán a rokonság sem akarná (talán ők sem tesznek semmit és a Te családodra bízzák ennek megoldást). Mi lehet az alkoholizmus oka? Ha ezt megtudnátok, talán megoldódna a probléma, az ok felszámolásával. Dicséretet érdemelsz, hogy így kiállsz az öcséd mellett!
2018. ápr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Helyesen így akart lenni: "Édesanyádra nem hallgat a NAGYbátyád..."
2018. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az alkoholizmus oka nem tudom pontosan mi, de hallottam már ezt-azt anyukámtól. Elméletileg mindig is idegbeteg volt, és 18 éves koráig javítóintézetbe került. Utána sok panasz volt rá, öngyilkos akart lenni, az utca sarkára kiállt és kiabált és ehhez hasonló baromságok. De nyilvánosan is megalázott már a barátaim előtt, és ezt konkrétan élvezte. Arra is jól emlékszek, hogy egy éjszaka az egykori barátnőjéről kellett leszedni, mert bántalmazta. 16 évesen szép látvány volt, és félelemben töltöttem én is a mindennapjaimat.

Egy ideig úgy tűnt, hogy minden megváltozott, de csalódtam benne. Ezért szeretnék minél hamarabb lépni, mielőtt több kárt okoz másban is. Elég volt nekem átélnem.

2018. ápr. 3. 22:35
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ki kell rakni,normális családba nem valo se elmebeteg se alkoholista. Normális ember nem is lakik velük,főleg nem kisgyerekkel. Téged is ütött már,most 20 vagy,az öcséd 9 Őt is üti majd amig 20 lesz? El tudom képzelni a más egyéb dolgokat sajnos. :( Itt a születeik a legazábbak h ezt hagyják.
2018. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem szívesen hagyják, lehet csak félnek. Apámnak is ment már neki, mikor beleszólt egy ilyen helyzetbe, és csak elakarják kerülni a bajt, viszont én ezt nem tűröm már, hogy lehet családtag, de azokat bántalmazza, akiket szeretek. Ezért próbálok minél jobb megoldást, hogy ne legyen baj. Bár ebben a szüleim nem támogatnának.
2018. ápr. 3. 23:12
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Gyerekként, testvérként, szülőként mondom:

Az ilyen rokont el kell sinkelni! Mindenkinek jobb lesz!

2018. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A Családsegítőhöz menj be holnap konzultálni, találjatok ki valamit!
2018. ápr. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyakatokon él? Ki kell rakni. Mi az hogy egy fedél alatt élek a gyermekem bántalmazójával? Övé a ház?
2018. ápr. 4. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy családon belüli erőszak, és bűncselekmény. Különösen ha gyerekkel szemben követik el. Az más kérdés, hogy a gyökér magyar hatóságok tesznek az egészre. Normális országban a Jóisten ügyvédje se mentené meg a nagybátyádat a sittről.


Azt javaslom, mindenképpen tegyetek feljelentést. Ne hagyd, hogy a rendőrök elbagatellizálják. Meg fogják próbálni, mert nekik általában büdös a munka, ha nem jön belőle bírságpénz. Menj el a gyámhivatalhoz, kérj ott tanácsot, mert ott vannak szakemberek, akik pontosan tudják, mi a teendő. A nagybátyádat feltétlenül el kell távolítani a családból, minimum távoltartási végzést kell rá kiadatni a bírósággal.


Arra azért készülj fel, hogy anyád rinyálni fog, apád meg valószínűleg üvöltözni, hogy ezt hogy képzeled. Ne hagyd magad. Anyád a leírás alapján egy gyenge akaratú ember, bárkinek meghunyászkodik, aki felemeli a hangját, apád meg egy húron pendül ezzel a drága rokonnal. Lehet, hogy most nem te vagy a család feje, de egy napon neked is lesz családod, a kisöcsédnek is, és nem úgy kellene belemennetek az életbe, hogy soha nem mertetek kiállni magatokért, mert apu meg anyu nem engedte.

2018. ápr. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ezért lepontoznak, de ha ez napi szinten előfordulna aszart is kiverném belőle.

A család az első.

2018. ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!