Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon durva...

Szerintetek nagyon durva lenne, ha megmondanám a páromnak, hogy válasszon köztem és a családja között?

Figyelt kérdés

A párom bátyja drogos, alkoholista, vagy épp depressziós és öngyilkos akar lenni. Mindig van valami újabb "hóbortja" (legalább is ő így hívja), amivel kikészíti saját magát és a környezetét is. Ennek mindig az a vége, hogy kórházba kerül, de nem tanul belőle, hanem előröl kezdi az egészet. Munkanélküli, a szülei tartják el. Fizetik az albérletét, a kajáját, de a létfontosságú dolgokon kívül pl. a cigijét meg az iphone élőfüzeteset is. És egyszerűen nem veszik észre, hogy amikor már tizedszerre is pénzt kér, az nem kajára kell, hanem piára, vagy drogra. Mindig fényezik, hogy már megváltozott, pedig soha sem fog, ha ez így megy tovább.

Mikor a párommal összejöttünk kamaszkorunkban, ez még nem érdekelt annyira, mert úgy voltunk vele, hogy a felnőttek dolga megoldani a helyzetet. Most viszont már összeköltöztünk, dolgozunk, a párom szülei viszont nyugdíjasok, és nagyon nehezen jönnek ki úgy, hogy a fiukat is el kell tartani. A párom nagyon sokat segít nekik, a fizetése nagy részét nekik adja. Ebből viszont az következik, hogy mi is rossz anyagi helyzetbe kerülünk. A belemet kidolgozom, de nincs semmi látszatja, hónap végére sokszor már kajára is alig van pénz. Én nem bírom már, hogy soha sem jutunk egyről a kettőre. De tudom, hogy nagyon önző dolog lenne, ha megmondanám a páromnak, hogy válasszon köztem és a családja között, mert ha továbbra is őket pénzeli, akkor a mi kapcsolatunk már nem lesz hosszú életű. Komolyan nem tudom mit csináljak.

25N


2016. nov. 21. 09:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Én önző dolognak tartom ha valaki kényszerválasztás elé teszi a másikat. DE! Ebben az esetben teljesen jogos a döntésed. Én csak annyiban csinálná másképp, hogy leülnék a családdal, és elmondanám amit leírtál. Az anyagi segítség már a ti boldogulásotok kárára van, és ti most itt abbahagyjátok. A szülőknek kell dönteni hogyan tovább.
2016. nov. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen igazad van. Az nem úgy működik, hogy magával ránt téged is, mert a stülei gyengék ahhoz, hogy megvédjék a saját érdeküket a drogos báttyalszemben
2016. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
98%
Szerintem is teljesen igazad van, és jogos a felvetés. Egyetértek az első válaszolóval, én is leülnék megbeszélni a dolgokat, aztán ha nincs reakció, akkor feltenném ezt a (háttérsztorit ismerve már nem is olyan) durva kérdést. Bárhogy is döntesz, szerintem jól fogsz dönteni! Csak ne fogadd el a jelenlegi helyzetet, mert ez tényleg nem fog sok jóra vezetni.
2016. nov. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
8%
Válasszon közted, akit pár éve ismer, igaz, hogy a párod, vagy válasszon a szülei között, akik felnevelték, akik nélkülöztek, hogy csak neki jusson, akik ott voltak mellette, ha bármi történt stb? Ez most komoly ? :D Nehogy elmond neki, mert tényleg nem lesz hosszú életű a kapcsolatotok, az egyessel értek egyet, tisztázni kell ezeket a szülőkkel és nincs belőle sértődés. (pároddal is, nem csak a szülőkkel).
2016. nov. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Szia, én a másik oldal vagyok párom az "alkoholista" bár nem drogos-- teljesen érthető hogy ki vagy akadva!!! Ez nem jogosság kérdése..! Semmi közöd a bátyóhoz ezt a kérdést NEM úgy kéne megoldani hogy segítitek! Tudom, nehéz..de van igenis gyógykezelés stb. én folyton eldugom a gyógyszereim nehogy öngyi legyen megint. Ha gyereketek lesz szükség lesz minden fillérre csak szólok. Nekem van. Hálistennek vagyok olyan helyzetben hogy kajára mindig volt a párom ráadásul vissza is adja mindig..

Ez nem állapot hogy te tartod el gyakorlatilag áttételesen..

2016. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
16%

...de választás elé ne állítsd őt tényleg durva lenne!..

ez nagyon nehéz helyzet ami megoldást igényelne sajnos ezeket a dolgokat senki nem szereti magára vállalni a családban sem..tragédia egy ilyen ember mindenkinek..

2016. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ne így vezesd fel, hogy válasszon köztetek, ez olyan végleges. És gondolom a párod egy naiv, túl becsületes ember, akinek ha szakítani kellene a családjával bűntudata lenne. Én a helyedben elbeszélgetnék vele, normális hangnemben, hogy ez így nem oké. Külön család vagytok és nem pénzelheti őket örökké. Ti is akartok ezt azt, vannak tervek, gondolom gyereket is akartok előbb utóbb és így ezt nem lehet. Te megérted őt, de nem lehet egy felnőtt embert pénzelni. És szeretnéd ha változtatna. Kérdés hogy egy ilyen beszélgetés után ő mit mondana. Egyébként beszéltetek már erről? Az a kérdés hogy mennyire vagy kibukva. A pároddal is szakítanál? Eljutottál már ide? Vagy beérnéd a külön kasszával is. Túl tudsz e lépni azon hogy őt lehúzzák és hülyének nézik. Én nem tudnék. mióta éltek külön? Az jó lenne ha nem régóta, mert ha ez az állapot hosszú ideje van úgy hogy együtt éltek a változtatni nem fog.
2016. nov. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 acelsziv ***** válasza:
94%
itt a párod is egy palimadár, mert nem látja be, hogy közvetve ő is a bátyja élősködését támogatja. Mert a pénz amit a szüleinek ad a ti zsebetekből javarészt a bátyó zsebében landol Adj neki ultimátumot záros határidővel, de készülj fel egy olyan esetre is, hogy szakítotok.
2016. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha együtt éltek, akkor a szülők támogatásáról elvileg közösen kell dontenetek. Le kell vele ülni és megbeszelni.
2016. nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

Igen, durva. Mert te azt akarod, hogy a szülei és közted válasszon, amikor a bátyjával vannak gondok.

Inkább le kéne ülni beszélni a szülőkkel, hogy úgy támogassák a bátyját, hogy ti már nem tudjátok őket azért támogatni, hogy ráköltsék.

A bátyja kezét el kell engedni. Nálunk is volt ilyen a családban. Érdekes módon, amikor már senki sem tolerálta, senki sem tartotta el, akkor egyenesbe tudta hozni az életét és teljesen önálló lett.

2016. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!