Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hány év együttjárás után...

Ti hány év együttjárás után ismertettétek össze a szüleiteket egymással?

Figyelt kérdés

Úgy értem, Ti hány évesek voltatok, eljegyzés után történt-e, vagy már jóval előtte? Esetleg csak az esküvőn ismerték meg egymást?

Volt, ahol ezt nem a fiatalok, hanem maguk a szülők kezdeményezték?



2018. ápr. 23. 18:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
78%
2 és fél év után, az esküvőnk napján.
2018. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
96%
Mi 1 év után tartottunk eljegyzést, és ezután nem sokkal mindkét oldal igényelte, hogy megismerje a másik szüleit. Egy vacsora volt egyiküknél és egy visszahívás ebéd a másiknál. Aztán az esküvő napja és azóta párszor az unoka miatt vagy például anya átutazóban volt és útba ejtette anyósék házát, mikor pont náluk voltunk. Nem gyakori.
2018. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
97%

A 6. hónapfordulónkon tartottunk nálunk (vagyis a szüleimnél) grillezést, pont azért, hogy megismerkedjenek a párom szüleivel, beszélgessenek (futólag ismerték egymást, mert egy városban éltünk). Akkor sokan megjegyezték, hogy mégis minek, úgyis szakítunk hamarosan, a tini kapcsolatokban ez felesleges (én akkor voltam 16, a (mostmár) férjem 17).

Nem lett igazuk, mögöttünk van 8 év házasság és két gyerek. :)


Mindkettőnk szülei szoktak szervezni családi bulikat, nyáron sütögetéseket és kölcsönösen meghívják a másikat, szóval jó a kapcsolat nagyon.

2018. ápr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
86%
Soha. Én se tartom a kapcsolatot a szüleimmel, úgyhogy nem igen kerülhetett volna szóba...
2018. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
89%

Soha nem voltak szerintem 200 km-nél közelebb egymáshoz... Az ország más végeiben éltek és ilyenek miatt nem utaztak, esküvő pedig nem volt (bár szerintem anyám arra se ment volna el, az ő házasságkötésén sem volt szinte senki s ő még a párommal sem volt hajlandó megismerkedni).

Lehet, hogy nem ez a normális, de nyilván van ilyen is. Végülis nem gond. A saját, nem nagyon távoli vérrokonaim zömét sem ismerem személyesen és máshogyan sem.

2018. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
89%
10 év után házasodtunk és az esküvőn találkoztak először és azóta se (4 éve).
2018. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Hamarabb ismerték egymást, mi mint a párommal. :D

Sőt én anyósékat és a sógromat is hamarabb ismertem, mint a páromat. :D


Amúgy kb. ha nem ismerik egymást a szülők, akkor kb tényleg az eljegyzés, esküvő kapcsán szoktak találkozni, kivéve ha van valami nagy családi banzáj, amiben valamelyik fiatal a főszereplő. De a távolság is kozrejatszik, hogy mennyire messze laknak egymástól.

2018. ápr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
69%
A mi szuleink az eskuvon talalkoztak eloszor. Mi akkor 5 eve voltunk egyutt, tavaly hazasodtunk. Teljesen jol jott ki, a vacsoran mindenki ismerkedett, dumalt, ivott mindenkivel.
2018. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Szerintem is úgy van ez, hogy ahol eleve nyitott mindkét család (vagy csak az egyik), és tartanak valami kerti összejövetelt, ilyesmit, ott eleve esélyesebb összejönni, mert legfeljebb azt a két főt (másik szülőpárt) is meghívják.

Ahol zárkózottabban élnek, maguknak valók, ott nagyjából alkalom sincs igazán. Főleg, ha a fiatalok sem olyanok, hogy "összeeresztenék" a saját lakásukban a szülőket. Nem kötelező végülis.

Csak azért kérdeztem, mert nálunk is az esküvőn lesz először ilyen találkozás.

2018. ápr. 23. 20:52
 20/31 anonim ***** válasza:
84%

Én apámék (elvált szülők), férjem szüleivel is esküvőn találkoztak először, pedig 8 éve voltunk már együtt 25 évesek voltunk esküvőn.

Nem volt ebből semmi, mindkettő oldalról nyitott személyiségek, utána már gyakra(bba)n találkoztak unoka események pl gyerekszületés,keresztelő,szülinapok miatt.

2018. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!