Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hány év együttjárás után...

Ti hány év együttjárás után ismertettétek össze a szüleiteket egymással?

Figyelt kérdés

Úgy értem, Ti hány évesek voltatok, eljegyzés után történt-e, vagy már jóval előtte? Esetleg csak az esküvőn ismerték meg egymást?

Volt, ahol ezt nem a fiatalok, hanem maguk a szülők kezdeményezték?



2018. ápr. 23. 18:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám ismerte férjem anyukáját, évekig nála fizette a menzát... :)
2018. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
50%
9, nem szerencsére az esetek jó részében nem az esküvőn találkoznak először, az ismerősök közt, családban egyetlen ilyen nincs. Nálunk ugyanis mindkét család részt vesz a szervezésben, egyeztetnek... illik az eljegyzést is megünnepelni, sé ott azért mindkét fél szüli ott szoktak lenni. Vagy egy szülinapon, egyéb ünnepen.
2018. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
35%
Mi 3 hónapja vagyunk együtt, nemsokára 4 hónapra fog változni ez. Nem volt szó még a sima szülőknél való bemutatásról sem, főleg azért nem, mert mindketten tanulunk és én dolgozok mellé (ő végzős, én második szakmát tanulok) és távkapcsolatban is vagyunk (két szomszéd megyében lakunk). Már attól ideges lennék, ha ott lennék náluk vagy ő nálunk, nem, hogy még a szülők egymással is legyenek, azt egyszerűen elképzelni sem tudom. Sajnos apám szereti, ha a középpontban van és mindenkivel veszekedhet, hogy neki igaza legyen, anyám pedig az őrületbe kerget a folyamatos túltörődéssel és, ha van egy helyen vendégségben vagy bárhol máshol, mondjuk egy étterembe, ott is a házigazda szerepét öltené magára. 22/f
2018. ápr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
50%
Nekem furcsa, ha nem találkoznak az esküvőig. Én nem vagyok férjnél, de tesóm párjának a szülei már az eljegyzés után meghívták szüleinket egy ebédre magukhoz. (Más az, ha más országban laknak, itt csak 200 km távolság volt.)
2018. ápr. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
49%

Elég hamar megismerték egymást, ahogy lehetőség volt rá. Jól kijönnek, összejárnak. Na, nem minden hétvégén, de ahogy alkalmuk van rá, örülnek egymásnak.


Ezt én nem is értem, hogy egyik szülő sem ismerik a másikat és nem is kíváncsiak egymásra. Milyen család az olyan, ahogy mindenki széthúz? Mert van olyan, hogy nem jönnek ki, vagy van egy fekete bárány a családban (pl. anyós) stb., de hogy mindenki mindenki ellen. Nem is értem. Nem akarnék olyan családban élni, ahol egyik fél sem kíváncsi a másikra. A család számomra nem csak a férjem és a gyerekem. Pffff....

2018. ápr. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
7 éve vagyunk együtt a párommal, még nem volt eljegyzés. Családjaink az ország két csücskében laknak így nem találkoznak sűrűn. Először a diplomaosztón 2 év után találkoztak,szerencsére jól kijön nekem. Ha egymás tájékán járnak akkor meglátogatják a másikat, igaz ez nem túl gyakori, de mi örülünk, hogy békésség van.
2018. ápr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
84%
Majd eljegyzésen megismerik egymást, vagy esküvőn - ha apámat "elengedi" a mostohaanyám rá.
2018. ápr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
9 hónap járás után. Mentünk párommal nyaralni, akkor mindkettőnket kikísértek a szülők az állomásra. Miután mi elmentünk ők még beszélgettek.
2018. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet akkor, ha az egyik szülőpár szeretné, és szívesen meg is hívná a másik szülőpárt, ezt kifejezésre is juttatja a fiatalok felé?

A fiatalok viszont elzárkóznak. Mert a meghívott szülőpár "gázos", a csemetéjük szerint, és ezért nem akarják a fiatalok?

Ilyenkor nyomuljon mégis a meghívó fél, vagy hagyja?

2018. ápr. 24. 12:05
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
3 év után, mikor a most már férjem megkérte a kezem, összeültettük őket egy ebédre, hogy ne az esküvőn találkozzanak először. Azóta eltelt 5 év, már gyerekünk is született, az ő szülinapján pl. szoktak találkozni, de amúgy nem nagyon. Karácsonykor inkább mi megyünk hozzájuk, meg amúgy is.
2018. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!