Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják abszolút ártatla...

Miért mondják abszolút ártatlan dolgokról, hogy nem való egy bizonyos korban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdés úgy fogalmazódott meg bennem, hogy sok mindent nem szeretnének megengedni a szüleim. Miért baj ha valaki raszta/színes haj, vagy a piercing? Miért nem engedik meg egy tinédzsernek?

Nem értem, mert nem találom kirívónak egyiket sem, mi baj van ezekkel?


2018. ápr. 28. 18:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ez emberenként változik. Valaki ezért nem hadja, valaki azért nem hadja. Én olyan ember vagyok aki, ha csinál valami változtatást utána mindig megbánom, hogy ezt csináltam (pl átrendezem a szobám(ne kérdezd miért, fura vagyok XD)) aztán vagy rájövök, hogy ez mégis jó ötlet volt, vagy rájövök, hogy ez rossz ötlet volt.
2018. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%
Itthon ne akarj te egyéni lenni,azt utálják a legjobban aki egyéni,önálló,gondolkodik,és mer változtatni stb,és nem egyforma bologató János.
2018. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Tetoválást pl. azért sem lehet 13 évesen, mert még növésben vagy, és eldeformálódhat a bőrödön a minta. Lehet, hogy bizonyos piercingnél is van valamilyen kockázat, ha változik a tested, az arányaid az adott helyen, de ezt nem tudom biztosan.


A haj az más, az visszanő, vagy legfeljebb levágod, én megengedném a gyerekemnek a festett vagy raszta hajat. De a festéknél ügyelni kell, hogy ne tartalmazzon káros anyagokat. Arra azért figyelmeztetném, hogy érhetik negatív élmények a frizurája miatt, mert nem mindenki tolerálja ezt sajnos.

2018. ápr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
mert kicsi vagy ,hogy felmérd a hatásait az ép aktuális hobortodnak,a szüleid tudják hogy a raszta hajjal csak tönkre teszed a normális hajad ,hajfesték szintén tönkre teheti a hajat ,pircing meg felnőtek hobortja.
2018. ápr. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%
13 vagy, tehát általános iskolás. Kétlem, hogy a tanárok örülnének neki.
2018. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
96%

"Mi alapján kategorizálják be, hogy ez nem való egy ennyi meg ennyi idősnek? És egyébként azt gondoltam, hogy normális keretek közt rendelkezhetek a saját kinézetem felett."

kB. minden korod beli így gondolkodik,hidd el, ezeken nevetni fogsz 4-5 év múlva. Higgy már nekünk, hogy neked ezek nem valók....

2018. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
Abból is látszik, hogy nem neked való, hogy nem érted, tudod magadtól, hogy miért is nem valók egy 13 évesnek.
2018. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szokták mondani hogy jaj elítélnek érte, jaj örökké tart... a piercing egy fémdarab, 15 másodperc alatt kiveszem és ha kérdezik mi az a heg aztmondom a szomszéd macska.

Amúgy a kedvencem mikor azt mondják a 17 évesnek hogy "nem lehet színes hajad, piercinged, még GYEREK vagy, nem vagy elég érett ahhoz hogy ilyen döntést meghozz" majd "btw légyszi válassz már egyetemet, el kéne döntened mivel akarsz foglalkozni életed hátralevő részében" ahhoz bezzeg nem gyerek pedig szerintem könnyebb lefedetni még egy s..r tetkót is mint egy teljesen új szakmát kitanulni.

2018. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
96%
Egyrészt azért, mert más korosztály és számukra ez alighanem "abnormális". Másrészt meg azért 13 évesen, valóban járhat "hátrányokkal", például az iskolában.
2018. ápr. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Még mindig raszta hajat akarsz?
2022. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!