Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kérnél ballagásodra egy...

Mit kérnél ballagásodra egy szegényebb családtagodtól?

Figyelt kérdés

Megkérdezték, hogy mit szeretnék, de nem tudtam/akartam semmit se mondani, mert megbàntani sem akarom őket, hogy ne vegyenek semmit, de ötletem se volt mi az ami hasznos és olcsó is...

19/L



2018. ápr. 30. 09:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Süssenek sütit: pogácsát, linzert, ilyesmit. Nektek nagy segítség, hogy nem kell vele dolgozni, nekik nem nagy kiadás.

Vagy ha kertes házban laknak, ti pedig nem, engedjék meg, hogy ott tartsátok.

2018. ápr. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Semmit. A jelenlétet (ha reked fontosak) és egy szál kedvenc virágomat.
2018. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
43%

Mondj egy olcsó dolgot, amire tényleg vágysz, és tedd hozzá,hogy ezt úgysem kértem/kapom semmitől (és ezen van a lényeg!)

Ha azt mondod,hogy semmit, akkor lehet eléd nyomnak egy borítékot vagy akár egy drágább ajándékot, mert semmi konkrétat nem mondtál.

Viszont ha kifejezed nekik egy vágyadat (ami "véletlenül" éppen olcsó), akkor valószínű teljesítik.

Legyen az egy 9 szálas rózsacsokor,mert te pont azt szereted, vagy egy gravírozott tollat, az sem nagy tétel. Te tudod.

2018. ápr. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%
Egyet értek az előttem szólóval! Semmit, a lényeg, hogy eljönnek!
2018. ápr. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Azt mondanám nekik, hogy mindenem megvan (még ha nincs is egészen így), és szeretnék egyszerűen csak velük lenni.
2018. ápr. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%

Neki is kínos, ha nem kérsz semmit, mert szegény.

Inkább mondj olyan konkrét dolgot, ami belefér a keretbe. Vicces bögre, divatos bizsu, egy szép kendő, gravírozott kulcstartó, vagy valami hasonló. Esetleg olyat, ami nem drága, viszont csinálni kell: virágot bonbonnal a közepén, vagy bonbon csokor, vagy ha nincs kézügyessége, akkor megkéred, fotózzon vagy videózzon.

2018. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Nekem annak idején eszembe sem jutott, hogy valamit is kérjek a ballagásomra. Az ajándékot adni szokták, nem pedig kérni.
2018. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
24%
Még én adnék neki, ha tényleg annyira szegény.
2018. ápr. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
Az azért érthető, hogy nem akarja megbántani őket. Egy csóró embernek rosszabbul eshet a megalázás, mint kiadni 1-2 ezer forintot. Csomó minden van, ami olcsó és lehet kérni: olcsóbb könyv, egy szép határidőnapló (ilyenkor már úgyis le vannak akciózva), egy kis cserepes virág, egy doboz finom édesség (magának nem biztos, hogy megveszi az ember, de amúgy 1-2 ezerből megvan), egy üveg szerényebb pezsgő, vicces zokni, bögre, egérpad, telefontok, persely, sminkcucc, akármi.
2018. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ballagásra nem kell nagy ajándék alapból.

Esetleg csoki, egy olcsóbb könyv, virág, valami bizsu..

2018. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!