Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Más családban mi a szokás...

Más családban mi a szokás ilyen esetben? Milyen esetben illő szívességet várni a családtagodtól?

Figyelt kérdés
Pl.: festő, mázoló tapétázó a nagypapa. Otthon van, nyugdíjas. Egészsége jó. Lányáék (három unokájával) szorult anyagi helyzetben vannak. Költözniük kell, lakást kell felújítani, ahova mennek. Mennyire természetes az, hogy nagypapa kifest? Ezért cserébe mit illik adni és elvárni?
2012. okt. 3. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Milyen esetben illő szívességet várni?

Szerintem semennyire sem

Ha felajánlja persze örülnék és ha úgy látom belefér az idejébe erejébe és nem tönkremenne ez által akkor elfogadnám, de semminyire sem várnám el eszembe se jutna....


Sőt volt már amit visszautasítottam....

2012. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívességet nem elvárod, hanem kéred valakitől vagy megteszed valakinek.
2012. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a kapcsolat. Ha eddig is jó kapcsolatban voltak, minden további nélkül meg lehet kérni. Annyit viszont illik, hogy az alapanyagokat a lánya veszi, illetve főz a nagypapára, amíg ott dolgozik. Egy jó pörkölttel és sütivel illik megkínálni az ingyen dolgozó mesterember rokont. A végén pedig természetesen felajánalni, hogy nagypapa se habozzon segítséget kérni, ha neki lenne szüksége rá vmiben. Ha nem jó a kapcsolat, akkor annak nyilván oka van, és nagypapa nem jó szájízzel dolgozna, vagy évekig felemlegetné. Ilyen esetben fogja magát a lány és meszeljen ki a férjével. Nem egy ördöngösség, és ha nem is sikerül szépen, lényeg, h tisztaság lesz.
2012. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Konkrét esetben a lányáék beszéljenek a nagypapával, és ha rábólint, vegyék meg az anyagot, papa pedig szépen megcsinálja.

Mondjuk ilyen szoros rokoni viszonyban nekem evidens lenne, hogy segít, de tudom nem mindenkinek az.


Amikor terhes voltam, az egyik sógoromék segítettek hazahozni a lapra szerelt bababútorokat (nekünk nagyon kicsi autónk van), a másik sógoromék pedig segítettek összeszerelni. Kaptak finom ebádet, természetesen, ahogy valaki már korábban írta.

2012. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan. Költöznünk kell. Férj dolgozik hajnaltól késő estig. Én három gyerekkel itthon vagyok. Mikor számolgattuk, hogy mi mennyibe fog kerülni, alkudoztunk a generálkivitelezővel, akkor megfenyegettek a nagyszülők, hogy megsértődnek, ha valakit felfogadunk festeni. Nagypapa otthon unatkozik, úgy is jól esne neki, ha kicsit fontosabbnak érezné magát. Így megvásároltuk az összes alapanyagot, és vártuk dolgozni. Felajánlottuk, hogy fizetünk neki napi 5000 forintot, hogy fedezzük a költségeit (kb. 2000 forint a benzin/nap). De egyszerűen nem fűlik a foga a munkához. Húzza halassza, nekünk meg lassan költözni kéne. Illetve a gázosabb munkát a férjemre hagyományozná, de ő meg dolgozik, nem tudja megcsinálni. Közben pedig attól hangos a család tágabb köre, hogy ők mekkora szívességet tesznek. Őszintén megbántódtam. Az elmúlt időszakban állandóan mi segítettük ki őket anyagilag (pedig mi sem vagyunk túl gazdagok, és lenne helye a pénznek 3 gyerek mellett), ha ők kérnek mi mindig szó nélkül ugrunk. És most, itt az első alkalom, hogy én ezt valaha is szóba hoztam (mármint a mi segítségünket sosem hánytorgattam fel). Az unokákkal pedig csak akkor foglalkoznak ha odavisszük hozzájuk. Segítséget ne várjak tőlük. Illetve nagyon különleges helyzetben idejönnek vigyázni rájuk 1-2 órát, persze fizessem ki a költségüket... Ez normális dolog?
2012. okt. 3. 15:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért így kicsit más a kérdés........
2012. okt. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ebben a megvilágításban teljesen más:( Igazad van. Én a helyedben fognám a gyerekeket, odavinnám hozzájuk és hazamennék kimeszelni:)
2012. okt. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Állj neki te magad nem nagy cucc, én már kétszer kifestettem a lakást, meg kitapétáztam a szobákat is.

Nem tudom elég szemétül hangzik, őszintén idegenként megcsinálnám 5000/napért.

2012. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül betelt a pohár a nagyszülőkkel. Konkrétan rákérdeztünk, hogy most nem képes az Apám megcsinálni egyedül azért próbálja mindenféle képen a férjemre hárítani a munkát illetve miért kell a kívülállóknak ilyen megjegyzéseket tenni ránk, nem próbáltunk-e meg kellőképpen meghálálni a segítséget? Erre ők azt válaszolták, hogy mi hülyék vagyunk, Apám csak meg akar felelni, Anyám meg csak meg van bántódva ránk, mert nem viselkedünk velük rendesen. Én ennél rendesebb nem tudok lenni, a férjem pedig nem tud Apám helyett dolgozni (ha tudna már rég megcsinálta volna, de hajnal 5-kor kezd, este 7-kor végez a munkahelyén). Így elmondtak minden rossznak minket, majd még ők voltak megsértődve kb. Jelen helyzetben ott tartunk, hogy van két hetünk, hogy készen legyünk, de mindenhol csak beton, illetve lyuk van a falakon, padlón. Próbálunk találni valakit, aki megcsinálja. Mondanom sem kell dupla annyit mond mindenki, mint amennyink van rá. Én szívesen megcsinálnám ha tudnám, de egyrészt nem értek hozzá, másrészt itthon van velem a három pici gyerekem, nem vihetem őket addig oda. Nincs ott egy hely, ahol rendes körülmények között leülhetnének játszani, ha oda megyünk folyamatos felügyeletet igényelnek, tele van a ház számukra veszélyes dologgal. Oda nem lehet vinni csak úgy a gyerekeket. Ahhoz pénzt kell adni nekik (hogy meg tudják őket etetni) és nagymama dolgozik, ő nem ér csak úgy rá... De azok után amit műveltek velünk nem is szívesen vinném oda a gyerekeimet. Nagyon cserben hagytak minket és nagyon bánt a ahogy velünk bántak.
2012. okt. 4. 06:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a férjed csak nagyon keveset ér rá, akkor próbáljátok meg, hogy csak egy szobát csináltattok meg teljesen. Egy szoba legyen teljesen biztonságos, a gyerekeknek megfelelő. Ott aludhattok mindannyian, és akkor utána ahogy lesz idő meg pénz,a férjed megcsinálhatja szépen lassan a többit. Mi is 1-2 hónapig a nappaliban aludtunk a szüleinkkel, amíg nem lettek kész a hálószobák. Nem emlékszek, hogy bármi probléma is lett volna belőle. A kisgyerekek még élvezik is a szivacson táborozást, meg fűtés szempontjából sem hátrány, ha egyenlőre csak egy szobát fűtötök ki teljesen. Persze arra figyelni kell, hogy a többi szoba legyen kulccsal zárható, gyerekeknek nem elérhető.
2012. okt. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!