Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éve költöztek szüleim...

2 éve költöztek szüleim Budapestre én a nagymamámmal maradtam vidéken, most egyetemre járok. Nagyon megromlott a viszonyunk a nagyival. Én megpróbálok változtatni ő sohasem. Lenne lehetőségem kollégiumba költözni. Megtegyem?

Figyelt kérdés
A nagymamám nem hajlandó változtatni semmin,egész nap otthon ül a híreket nézi és siránkozik hogy ki halt meg vagy milyen baleset történt.Politikamániás.hetente 1x megy el vásárolni és misére.Folyton elfelejt dolgokat majd rajtam kéri számon őket.Összseesküvéselméletei vannak,évek óta siránkozik hogy ő egyedül van senkire nem számíthat de nem enged közel senkit magához.Kritikát elengedi a füle mellett.Az én életmódom teljesen más nem szeretnék otthon ülni mellette de ő ezt sérelmezi.A szüleim nem akarják hogy otthagyjam őt mert annak idején tőlük "menekültem el" mert rám akarták kényszeríteni a vallásukat,azóta a távolság helyretette a kapcsolatunkat.Minden napot egyre nehezebben viselek.Nem tud aludni,folyton altatókat vesz be, én mindig nagyon jó alvó voltam de néhány hete már én sem tudok aludni.Állandóan ellenőriz, számonkér, kis dolgok miatt nagyon összeveszik velem.Ha nem úgy csinálok valamit ahogyan szerinte kellene hetekig duzzog.Anyukám ismeri őt, ő is emiatt költözött el amilyen gyorsan csak tudott a szüleitől de azt nem akarja hogy én is elmenjek.Ő megváltoztathatatlan én pedig nem tudok a kedvére tenni és egyre nehezebben viselem az öregségével járó kis hülyeséget (68 éves) ő pedig olya pesszimistán áll mindenhez.Szeretem a nagymamámat és hálás vagyok, hogy befogadott.Maximálisan kiszolgál, mos, főz rám amit persze én is meg tudnék tenni.Nem kell lakbérre költenem de lassan teljesen felőrlődök.Szerintem nem várható el tőlem, hogy ott lakjak még évekig amíg el nem végzem az egyetemet.Ha így folytatódik tovább lehet be sem tudom fejezni mert már nagyon megkeseríti a mindennapjaimat.Hiába van meg mindenem ha közben az őrület szélére kerülök.
2010. jún. 13. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem várhatják el hogy ott lakj vele mindig,de ne felejtsd el dolgoznod kell majd akkor ha elköltözöl suli mellett persze.Nyugdíjas falu nem jöhet szóba?Nem otthon ne értsd félre.
2010. jún. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass anyukádra,nem kötelezhet arra,hogy ott maradj,miközben ő elhúzta a csíkot.Neki kellene segíteni a nagymamán,mert az ő anyja.Ezek a generációs problémák mindvégig fenn fognak maradni,költözz be abba a kollégiumba.Persze aranyos a nagyi,hogy befogadott,de jobb lesz ha nem éltek együtt.
2010. jún. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Ha lenne rá lehetőségem, én a helyedben elköltöznék, mivel nem azért laksz vele mert beteg, és ápolásra szorul. Ha társaság kell neki, akkor meg vegyen egy cicát, ne téged szekáljon.:S Nem értem hogy nem veszi észre, hogy mindenkit elüldöz maga mellől...:/


kitartás :)

2010. jún. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem a nagymamámé a lakás meg nagyon jó szellemi karban van, a gondolkodásával van a gond, mindenkit elüldöz maga mellől.Nagyon önző.Lehet hogy ez így kegyetlenül hangzik de megismertem és sajnos ezt kell mondanom.A szüleim támaogatnak anyagilag, nem kellene doloznom, és még ösztöndíjat is kapok.
2010. jún. 14. 00:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem ne várj,kérj felvételt a koleszba.Ha nem megy akkor albérlet.
2010. jún. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem tudom a szüleim erre mit fognak lépni.de tényleg nem bírom ezt már sokáig.csak olyan határozatlan vagyok,nem merek lépni.lehet hogy így jobban járok anyagilag de megéri a lelki nyugalom azt a pénzt.
2010. jún. 14. 00:07
 7/9 A kérdező kommentje:
Anyukám amugy szeretne segíteni rajta, megpróbálta többször is de nem hagyja.Nem akar hozzájuk költözni (mondjuk ezt meg is értem) de még a közelükbe sem (ezt már kevésbé) és nem fogad el semmilyen segítséget.Ő sosem hívja fel anyumat de ha anyum nem keresi akkor rögtön szidja, hogy vele senki nem foglalkozik.Mindkét gyereke Budapesten lakik de ő nem akar felköltözni közelebb hozzájuk pedig simán megtehetné.Nincsen rossz anyagi helyzetben egyántalán.
2010. jún. 14. 00:10
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagy könnyű helyzeteben, hisz érzed a sulyát és felelősségét, hogy ha ott hagyod nagymamád egyedül mi lesz vele. Azért én mégis azt gondolom mielőtt fel nem őrlődsz, hogy menj inkább koleszba, vagy albérletbe ha van lehetőséged. Mond meg szüleidnek (édesanyádnak) hogy próbáljon valami más megoldást keresni, hisz igy Te mégy tönkre ideigileg ami a tanulás rovására megy, s az életed igy elronthatod. Próbáljon Ő találni valami megoldást. Sajnos az idősebbek már ilyenek, én is tele voltam körülöttem idős rokonokkal, s hidd el még csak rosszabb lesz, főleg akkor ha állandan teljes 24 órás odafigyelést, ápolást igényel majd. Később olyan dolgokat is tesznek ami magukra és környezetükre is veszélyes, ki fogja vállalni a felelősséget? Tedd le ezt a gondot a válladról, légy határozott anyával szemben. Nagyi felé valami elfogadható indokot találj ki, hogy miért távozol, ne érezze azt, hogy azért mégy el, hogy megszabadulj tőle.
2010. jún. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagy könnyű helyzeteben, hisz érzed a sulyát és felelősségét, hogy ha ott hagyod nagymamád egyedül mi lesz vele. Azért én mégis azt gondolom mielőtt fel nem őrlődsz, hogy menj inkább koleszba, vagy albérletbe ha van lehetőséged. Mond meg szüleidnek (édesanyádnak) hogy próbáljon valami más megoldást keresni, hisz igy Te mégy tönkre ideigileg ami a tanulás rovására megy, s az életed igy elronthatod. Próbáljon Ő találni valami megoldást. Sajnos az idősebbek már ilyenek, én is tele voltam körülöttem idős rokonokkal, s hidd el még csak rosszabb lesz, főleg akkor ha állandan teljes 24 órás odafigyelést, ápolást igényel majd. Később olyan dolgokat is tesznek ami magukra és környezetükre is veszélyes, ki fogja vállalni a felelősséget? Tedd le ezt a gondot a válladról, légy határozott anyával szemben. Nagyi felé valami elfogadható indokot találj ki, hogy miért távozol, ne érezze azt, hogy azért mégy el, hogy megszabadulj tőle.Szünetben most lesz elég idő, hogy próbáld rendezni a dolgokat.
2010. jún. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!