Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit morbrid kérdés, de ti...

Kicsit morbrid kérdés, de ti mit csináltok az elhunyt hozzátartozóitok ruháival?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert itt a városomban meghalt egy nő, és a sógornője hordja a ruháit. Szóval csak érdekel, hogy ki mit szokott csinálni velük.

2018. máj. 6. 08:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagy részét eladományoztuk, volt amit megtartottunk és hordtuk.
2018. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%
Elègettük a nagyrèszèt, pár darabot a rokonságnak odaadtuk. Segèlyszervezethez nem èri meg bevinni, mert az ott dolgozók a jobbakat kiválogatják, ès megtartják. Ismerősöm ott dolgozott, ő is hozott el csomó jó ruhát. Szóval nem a szegènyek kapják.
2018. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki/testvérek/ választott ami kellett neki, azt hordjuk, többit apa kidobta.

Nekem megnyugtató, hogy van tárgyi emlékem anyától.

Pl.nálam van az összes bizsuja nagyon szerette őket.Azokat nem hordom még de jó, hogy itt van.Nekem sokat jelent egy egy apróság.

2018. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon elhasználtakat kidobtuk. A kicsit használtakat, de amiket szeretett hordani azokat a szeretetszolgálatnak adtuk, mert olyan rá jellemző darabok voltak. Nem akartuk itthon senkin látni, fájdalmas lett volna. Az ingeket, öltönyöket, amiket ritkán hordott de nem két fillér volt, azokat elraktuk öcsémnek későbbre (még kicsi volt, mikor apu meghalt) illetve szétosztottuk egy részét rokonok között, akivel egy méretben voltak. Volt egy rakás még bontatlan inge, szóval ebből nem volt sértődés, hogy na miért osztogatjuk. Az óráit, mandzsetta gombokat, nyakkendőket, ilyesmik szintén el lettek rakva öcsémnek. Cipőt ami újabb volt szeretetszolgálatnak ment (férfiként röhejesen kicsi lába volt a magasságához képest, így rokonságban senki nem tudta hordani), a használtakat kidobtuk. Más hirtelen nem jut eszembe. Az otthoni pólók alapból közösek voltak, mármint annyi ilyen promó (verseny, stb.) pólónk volt, hogy egy szekrényben tároltuk. Szóval az maradt ugyanott, csak az ő méretét én pl pizsinek hordtam nyáron.
2018. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha kozeli rokon vagy az elhunyt anyja, lanya, testvere felajanlana a rokonsagnak, hogy valogassanak a ruhai kozul, akkor elfogadnam. Ugy tartom az is az orokseg/hagyatek resze csakugy, mint a konyvek, etkeszlet stb. Kimosom es hordom. Még jo is, ha emlekeztet az elhunytra (mar ha szerettem, ha nem nem is kellenenek a cuccai :-)). Ha en lennek az elhunyt kozeli hozzatartozoja en a ruhait nehany rokonnak felajanlanam a tobbit eladnam vagy rabiznam egy hagyatekosra (akik felvasaroljak a hagyatekot es utana ugyis ok eladnak mindent).
2018. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
32%
Mi ahogy volt, összehajtogatva kivettük a szekrényből, és kukazsákba rakva kivittük a szeméttelepre. 2 nap múlva mit látok? A fiam osztálytársának az anyja árulja a bolt előtt.
2018. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem morbid kérdés, mindenkinek vannak/lesznek elhunyt hozzátartozói, a ruháit pedig akár hordani is lehet, sőt még külön szeretettel lehet rájuk nézni. Vagy el lehet vinni egy jótékonysági helyre elajándékozni. Vagy bárki másnak odaadni.
2018. máj. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%
Mi bevittük egy idősotthonba nagypapám ruháit. Ott hasznát veszik legalább és nem olyanok szedik ki a konténerből, akiknek egyebként nem adnám oda.
2018. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%
Egy fiatalon, balesetben meghalt barátom esetében minden a segélyszervezethez ment, egyrészt mert ezzel ő is maximálisan egyetértett volna, másrészt számunkra szívszorító volt látni a jól ismert darabokat. (Én eltettem egy pólóját emlékbe.) A többieknek pár ruháját megőriztük és viseltük is, a nagy részük viszont ugyanúgy szeretetszolgálatokhoz és adományboltba került. Számunkra egyáltalán nem volt szempont, hogy esetleg nem "rászoruló" kapja, sokszor sajnos pont a rászorulók becsülik meg a legkevésbé az ingyen kapott cuccot. Egyes helyeken például addig hordják a ruhát, amíg el nem koszolódik, aztán meg befűtenek vele, a mosás szóba se jön. Úgyhogy mi úgy voltunk vele, hogy nyugodtan vigye, akinek tetszik, nem sajnáljuk tőle. Sokszor jobb anyagi helyzetben is jól jön valami ingyen.
2018. máj. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én nem tartom furának, ha vki hordja a halott hozzátartozója ruháit. Ha vki ódzkodik tőle a SAJÁT részére, oké.


Nekem nagymamám ruhái pl. túl kicsik voltak, anyukámnak is. Amit nem rágott meg a moly, azt odaadtuk segélyszervezeteknek. De pl. az ékszereit hordom a mai napig.

2018. máj. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!