Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig kell a megbocsátás?

Mindig kell a megbocsátás?

Figyelt kérdés

Van az a pont, amikor az ember azt érzi rokon ide vagy oda, de már nem akar "megbocsátani".

Azért az idézőjel, mert nem is terjesen megbocsátásról lenne szó, inkább kapcsolatról (nem szerelmi). Amikor rájön valaki, hogy sokkal jobb nélküle, mint vele. Boldogabbnak érzem magam, ha nem hallat magáról.

Nem fizikai bántalmazásról van szó, inkább úgy érzem a háttérből megaláztak és miattuk sok fontos (akkor úgy tűnt) embert vesztettem el magam körül.

Félre lehet ezt az érzést tenni? Nem túl rövid az élet, hogy ezt a küzdelmet is meg kelljen vívni?

Én távolodnék, ők a megbocsátásról és elengedésről beszélnek. De számomra az elengedés egyben jelentené a teljes elengedést nem csak a sok évnyi vitákét.

Nem látom értelmét újra és újra letjátszani ezt a meccset. Gyáva az aki belefásul, belefárad és inkább tovább áll? Megbeszélni nem lehet, már bebizonyosodott.

Igazából jól esett kiírni magamból, de ha valaki normális hangnemben válaszol rá megköszönöm.



2018. máj. 7. 08:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%

A megbocsátás a sértettet tisztítja meg, nem a sértőt, azt szinte nem is érinti.

Jorge Luis Borges

[link]

2018. máj. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

"Én távolodnék, ők a megbocsátásról és elengedésről beszélnek." Nekik biztos kényelmes lenne. Már-már komikus mikor a bántalmazó kioktatja az áldozatot a megbocsájtás fontosságáról.


Nem, nem gyáva aki kilép egy ilyen helyzetből. Ne fecséreld az erőd ilyen haszontalan, céltalan játszmákra, az ilyen embertől meg kell szabadulni. És úgy próbálják beállítani hogy te vagy a rossz, mert nem örülsz a disznóságaiknak. Nem kell haraggal élni,, de nem szabad elfelejteni sem amit tettek, mert akkor újra eljátsszák majd veled.

2018. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet úgy is bocsátani másnak, hogy elenegeded teljesen. Ezzel duplán nem mérgezed magad (elengeded a régi sérelmeket, de nem is esélyt az újabbaknak). Teljesen rendben van, ha van egy határ, ami után nem akarod az illetővel tartani a kapcsolatot, a mindennapjaidat teszi tönkre és mint írtad, jobban is érzed magad nélküle. Hallgass a szívedre, az számodra a legnagyobb gyógyír, ha megszakítod a kapcsolatot. Sokszor tudni kell elengedni is a másikat, "amikor lejár az időtök". Nem kell mindennek örökké tartani, megbocsátásokkal, vitákkal tarkítva. Sokszor jobb a békesség. Akár a másik nélkül.
2018. máj. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
A biblia azt irja "az ilyenek elol el kell terni!"
2018. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Megbocsátás = Amnézia. -valakitől azt hallottam

Ne hordozd tovább magadban. Csak engedd el. Amíg hordozod magadban, addig tudja elvonni folyamatosan az energiáidat, ha eszedbe jut, mer őröl. Meg volt egy olyan, hogy volt két ember egyik szétszivatta a másikat, régen amikor iskolába jártak. És akkor abból, amelyik szétszivatta a másikat, abból egy idő után spirituális tanító lett; külön országban éltek, és egyszer újra találkoztak; és akkor kérdezte akit szétszivattak, hogy emlékszik-e rá; és asszem azt mondta, hogy emlékszik, és akkor kérdezte, hogy arra is emlékszik-e, hogy őt szétszivatta; és akkor azt mondta, hogy arra nem. És akkor akit szétszivattak, az úgy tök értetlenül nézett rá; és aki tanító lett és szétszivatta anno, azt mondta, hogy arra nem emlékszik, hogy szétszivatta volna; de arra igen, hogy már legalább 10 éve megbocsájtotta magának.

2018. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*Meg akkor számára valószínűleg az a legjobb döntésnek tűnt; aki valami sérelmet csinált benned; és visszacsinálni már nem tudja , változtatni már nem tud rajta; akkor az úgy neki a legjobb döntésnek tűnt. Hozzátehetném picit talán azt is, hogy a maga tudatszintjén; mert esetleg még ezt is hozzá lehet. Lehet, hogy pl az ő ismereteivel ugyanabban a szituációban teneked is az tűnt volna a legjobb döntésnek; de mindenesetre az már a múlt, visszacsinálni nem tudjuk; ne a múlton keseregjünk, vagy ajövő miatt aggodjunk, mert elviszi az energiáinkat. És nem tudjuk tőle a jelent megélni. Nem tudunk tőle a jelen pillanatból kihozni a maximumot. Tehát, megbocsátok a tesának; saját magamnak is megbocsátok; nem őrlődök tovább miatta.
2018. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

" mondta, hogy arra nem emlékszik, hogy szétszivatta volna; de arra igen, hogy már legalább 10 éve megbocsájtotta magának."


De jó neki. Kár hogy ezzel semmit sem tett jóvá, a másiknak meg pokol volt az élete.

2018. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Aztán még utólag is odamart egyet azzal hogy ő már túllépett rajta, semmi jelentősége annak hogy szenvedést okozott.
2018. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A megbocsátás egyben elengedés is lehet.

Bocsáss meg neki, engedd el és többet ne foglalkozz vele!

2018. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem pontozok le senkit, mindenki zöld kezet kap!

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Tudták, hogy mit csinálnak, mert nem hirtelen döntés alapján ártottak.

És valószínű, hogy ők is 1 perc után megbocsátottak maguknak. Csakhogy nekem emiatt nehézségeim lettek.

Én el tudnám harag nélkül engedni, ha hagynák. Ha hosszabb idő eltelik úgy, hogy életjelet mutat magáról nekem eszembe sem jut. Persze vannak olyan szituációk, amikor bevillan, hogy na ez a nehézség is miatta van, de azon vagyok, hogy megoldjam és nem sírok, hogy mennyire kicsesztek velem.

2018. máj. 7. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!