Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig kell a megbocsátás?

Mindig kell a megbocsátás?

Figyelt kérdés

Van az a pont, amikor az ember azt érzi rokon ide vagy oda, de már nem akar "megbocsátani".

Azért az idézőjel, mert nem is terjesen megbocsátásról lenne szó, inkább kapcsolatról (nem szerelmi). Amikor rájön valaki, hogy sokkal jobb nélküle, mint vele. Boldogabbnak érzem magam, ha nem hallat magáról.

Nem fizikai bántalmazásról van szó, inkább úgy érzem a háttérből megaláztak és miattuk sok fontos (akkor úgy tűnt) embert vesztettem el magam körül.

Félre lehet ezt az érzést tenni? Nem túl rövid az élet, hogy ezt a küzdelmet is meg kelljen vívni?

Én távolodnék, ők a megbocsátásról és elengedésről beszélnek. De számomra az elengedés egyben jelentené a teljes elengedést nem csak a sok évnyi vitákét.

Nem látom értelmét újra és újra letjátszani ezt a meccset. Gyáva az aki belefásul, belefárad és inkább tovább áll? Megbeszélni nem lehet, már bebizonyosodott.

Igazából jól esett kiírni magamból, de ha valaki normális hangnemben válaszol rá megköszönöm.



2018. máj. 7. 08:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyávaság. Saját magadat nézd. Ha te úgy tudsz megszabadulni a rossz érzéseidtől, hogy teljesen elengeded magát az embert is, akkor azt kell tenned. Ne küzdj az érzéseiddel, mert csak a te energiádat emészti fel. Van az a helyzet, amikor nem lehet kilépni, pedig már elérte azt a határt, mikor a lehető legjobb megoldás, akkor sem megbocsátani kell, hanem félre tenni. Nagy különbség. Aztán ha már lehet szabadulni, akkor a teljes elkülönülés a legjobb.
2018. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A nagy francokat. Maximum abban az értelemben szükséges a megbocsátás, hogy az ember bizony bocsásson meg, zárja le és lépjen tovább, ne dédelgesse magában a sérelmeit, de ez egyáltalán nem egyenlő a kibéküléssel vagy azzal, hogy engedje őket vissza az életébe. Borzasztó családban nőttem fel (évek óta nem tartok semmilyen kapcsolatot velük, számomra már nem léteznek), talán emiatt sose értettem igazán azokat, akik a rokonokkal kivételeznek és elnéznek nekik olyan dolgokat is, amit másnak nem, csak "mert rokon". És ha rokon, akkor mi van? Egy rokontól pont, hogy jobban fáj a szemétség, pont ezért kéne szigorúbban venni, ha tőlük jön. Aki sorozatosan megaláz, annak semmi helye az életedben, lényegtelen, hogy van-e vérségi kötelék vagy nincs, az emberi kapcsolatokban az a legkevesebb..
2018. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az érzések, amiket leírtál, számomra azt mutatják, hogy már túl vagy a megbocsájtáson, túltetted magadat a sérelmeken. Ugyanis aki nem bocsájtott még meg, az gyűlölködve, haraggal, bosszút forralva, de legalábbis keserűséggel beszél a másikról. Ezek benned nincsenek meg, a megbocsájtás megtörtént a részedről. De ettől még a bizalom nem feltétlenül áll helyre, és ezt nem is várhatják el. Azt ismét ki kell érdemelni, de az illetőknek azt is meg kell érteniük, ha úgy érzed, hogy neked ehhez semmi kedved, te ehhez fáradt vagy, vagy éppen nem érdekel.
2018. máj. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, higy érted hogy el tudnád engedni ha nem lenne életjel?

Megkeresnek rendszeresen? Kifejezetten téged? Kérted ne?

Vagy csak osszefuttok közös családi rendezvényeken? Hogy őket is meghívják ? Téged is? Mert akkor ez nem rajtuk múlik.


Kicsit homályos az egész így.

2018. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem családi rendezvényekre gondoltam. Nyilván mert nekem gondom van valakivel nem kell, hogy másnak is legyen.

De családi összejövetel max. 2x van egy évben.

Azon kívül értettem. Amikor a miért nem lehetünk jóban és hasonló dugjuk a fejünket a homokba próbálkozás van.

Tehát én nem hívom ő ne hívjon. Ha össze kell futnunk valahol akkor ne kelljen jópofizni.

2018. máj. 8. 18:32
 16/16 anonim ***** válasza:
Miert kene jopofizni? Koszontok egymasnak es ennyi. Nyilvan nem lehetindenki mindenkivel jonan.
2018. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!