Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már nagyon nehéz időszako...

Volt már nagyon nehéz időszakotok? Hogy vészeltétek át?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időszak maga a megtestesült káosz, minden elképzelésem meghiúsult. Úgy volt, hogy idén miután befejezem a sulit, utána megyek fel Dunántúlra dolgozni, de nem így lett. Időközben édesanyám kapott egy csúnya stroke-ot, fél oldalára lebénult, én vagyok vele itthon ápolásin. Szinte mindent én rendezek a háztartást, a kertet, édesanyámat. Amolyan 24 órás műszakba vagyok, ahol nincs megállás és az egészségem látja ennek kárát. Barátaimmal csak ritkán tudok találkozni, magánéletem nincs, önmagamra is alig van időm, így a társkeresés is háttérbe szorul. Pár hónappal ezelőtt diagnosztizáltak nálam mély depressziót és bipoláris zavart. Egyáltalán nem látom a kiutat, úgy beszéltük meg szüleimmel, hogy 1 évet az életemből ide szánok jövő márciusig itthon maradok, aztán ha már édesanyám állapota is javul, akkor elindulhatok az önmegvalósítás felé. Arra lennék kíváncsi ,hogy nektek volt már nagyon nehéz időszakotok? Hogy vészeltétek át? Nagyon jól esne pár bátorító szó , ami motiválna :)

24/N



2018. máj. 7. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"úgy beszéltük meg szüleimmel, hogy 1 évet az életemből ide szánok jövő márciusig itthon maradok, aztán ha már édesanyám állapota is javul, akkor elindulhatok az önmegvalósítás felé"


Szerintem ez így (a körülményekhez képest) jól hangzik. Az orvosod szerint is jó terv?

Mindenesetre 24 évesen ne félj attól, hogy lemaradsz a társkeresésről, lesz még arra idő bőven.

Nagyon rendes tőled, hogy így állsz hozzá, hogy segíted anyukádat, ahol csak tudod. De azért magadra is vigyázz, tényleg.

2018. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kitartó vagy és szerintem mindennek ez a kulcsa. Gondolj arra, hogy másoknak is van nehéz időszakuk.....mindenkinek. Jó irányban haladsz, a tőled telhetőt megteszed. Hidd el minden jóra fog fordulni. :)

Csatolok ide egy videót, ami + erőt ad, hogy ne add fel.


https://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

2018. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igen, beszéltünk erről a doktornővel. Ő is hasonlókat mondott. Ő azt javasolta, hogy most próbáljam megtalálni az aranyközéputat, szüleimmel is megbeszélni, hogy meddig nyújtok segítő kezet és aszerint építeni az életemet. Ez motiváljon előre. Ez most nem könnyű helyzet, azt is mondta, hogy sajnos ez egy alattomos hosszan tartó betegség, amely évekig elnyúlhat. Ha el is mennék dolgozni Dunántúlra, akkor hetente hazatudnék járni, besegítenék, és eközben magamra is tudnék időt fordítani. Ezernyi alternatíva megfordult már a fejemben, de egyre biztosabb vagyok abban, hogy helyesen döntöttem, hogy nem hagytam a legnagyobb gondban most édesanyámat és a családomat, Hál Istennek a nehezén már túl vagyunk. Reméljük innen már csak felfelé vezet az út :)
2018. máj. 7. 13:58
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a videót! Nagyon bölcs dolgok hangzanak el benne és valóban erőt meríthettem belőlük! :) Ölelés! :)
2018. máj. 7. 14:06
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Nehany eve lelepett az elettarsam egyik naprol a masikra kovetkezo heten kirugtak a munkabol teljesen varatlanul. Ez igy meg nekem is eros volt. Nehez volt de tulleptem, hazakoltoztem a szuleimhez, probaltam lefoglalni magam. Par honapra ra ujra part talaltam kesobb munka is lett. Ido mindent begyogyit lenyeg hogy tereld el a figyelmed.
2018. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Óriási dolog, hgy magad elé helyezted édesanyádat! Ez már maga a motíváció az életre! Meg van benned a szeretet, az elfogadás, az alázat! Tudod, hgy az adott helyzetben mit kell tenned! Meríts ebből erőt és önbizalmat, mert erre nagyon kevesen képesek!:))
2018. máj. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Le a kalappal előtted! :) nem adtad fel, felálltál a padlóról és végül jóra fordult az életed :)
2018. máj. 7. 17:45
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) minden tőlem telhetőt megfogok tenni, hogy az élet apró örömeit észrevegyem a körülményektől függetlenül :)
2018. máj. 7. 17:52
 9/16 anonim ***** válasza:

6 eve váltam el es nevelem egyedula kislanyom, aki lassan 11 eves. Amikor elköltöztem , mindenki biztatott h minden kezdet nehez es minden jóra fog fordulni, lesz penzem , jó munkam.

Azóta 6 ev telt el , toporgok egy helyben , alkalmi munkak, adósságok, nem atmeneti sajnos

2018. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hosszabb átmenetek is vannak, sajnos... De a kislányod jól van, okosodik, szereti az anyukáját, stb. Nézd a jó oldalát, ne csüggedj! :)
2018. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!