Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is félt a külön költözéstől?

Más is félt a külön költözéstől?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, édesanyámmal élek 7 éve. Elég viharos a kapcsolatunk sajnos, mert én hirtelen természetű vagyok, ő pedig eléggé idegroncs lett az évek során. Elég beteges szegény és nagyon sovány, de egy talpraesett és mindent megcsináló nő.

Nekem van egy párom 2 éve, aki mondhatni itt lakik velünk 1-1.5 éve. Most babát várunk és külön fogunk költözni. Szeretem a párom és valahogy mindig is szerettem volna önállósodni végre, most viszont, hogy kell így már nem megy annyira. Féltem édesanyámat, hogy mi lesz vele. Igaz, közvetlenül a szomszédba költözünk (én akartam), mert így oda tudok rá figyelni, de akkor is félek, hogy mi lesz vele, hogy bírja majd a magányt, az egyedüllétet. Párkapcsolata nincsen, nagyon mély nyomot hagyott benne a válás (ami a lehető legcsúnyább volt). Nagyon sok problémája van testi, lelki, pénzügyi. Egyszerűen nagyon féltem (lehet túlságosan is) és nem szeretném magára hagyni, együtt lakni meg több okból sem lehetne.

A terhesség miatt is biztosan sokkal érzékenyebb vagyok, de mindig ez jár a fejemben, hogy vele mi lesz.

Én 20 vagyok (27 hetes), ő pedig 52 éves.


2010. jún. 14. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most jött el az ideje az önálló életeteknek. Családdá fogtok válni hamarosan! A családba pedig az apa, anya és gyerekek tartoznak, a tágabb családba pedig a nagyszülők. Én is vacilálnék ha ilyen helyzetbe lenne az anyukám, de ha közvetlenül a szomszédba mentek, hidd el, nem történhet baj. Gondolj bele: egyszer úgyis el fogsz menni, mert mindenki elmegy, pláne, ha gyermeke lesz és párja van. Inkább most tedd, hisz anyukád is még fiatalabb, kevésbé fogja őt megterhelni. Ne halogasd, mert akkor bármi beüthet a dologba. Próbáld meg fokozatosan a leválást. Költözzetek át, de amikor csak lehet, menj át hozzá. Egy idő után azt veszed észre, hogy már egyikőtök se igényli a szoros kapcsolatot. Ráadásul te gyesen leszel, lesz időd vele is törődni, ápolni a lelkét. Én a saját utamat járnám úgy, hogy közben anyukámra is odafigyelnék és megpróbálnám őt bevonni valamilyen közösségbe, hogy új életcélt kaphasson.
2010. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod.

Én is ezen vagyok, de mostanában, hogy egyre jobban közeledik a költözés, egyre jobban tartok is tőle. Biztos a hormonok miatt is.

2010. jún. 14. 14:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsőként szólóval.


Annyit tennék hozzá, hogy anyukád adta neked az életet! Lehetsz te erősebb nála? Ha ő nem elég erős, akkor ma te sem vagy! És ez így van jól. Nem tudsz segíteni anyukádnak következmény nélkül, akármennyire is szeretnéd. Ne féltsd őt, bármilyen nehéz is. Bízz benne és a szeretetében. Háláld meg neki az életedet úgy, hogy mindazt, amit kaptál tőle, tovább adod a gyerekeidnek egy új családban. És legyél tisztelettel a sorsa előtt, ami csak az anyukádé.


Legyetek boldogok!

2010. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát mi ott követtünk e a hibát a férjemmel, h csak baba után költöztünk össze és ahogy közeledett az időpont a férjem egyre hülyébben viselkedett, egyébként előtte ő is nálunk lakott....mi nem tudtunk együtt élni.....kívánom h nektek jobban menjen
2010. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nagyon aranyosak vagytok.

Végülis mi együtt lakunk, persze külön biztosan más. Majd kiderül, hogy menni fog e vagy sem, mostanában elég sok minden túl érzékenyen hat rám de remélem ez változni fog.

Nektek is sok boldogságot!

2010. jún. 14. 19:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Okosan döntöttél, elindulsz a magad utján, ugyanakkor ott vagy édesanyádhoz közel ha bármi gond van.
2010. jún. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!