Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konzervatív vagy liberális...

Konzervatív vagy liberális családban éltek? Miért tartjátok jónak?

Figyelt kérdés
Libeárlis vagy konzervatív család vagytok? Hogyan néz ki a napotok? Miben valósul meg a liberalizmus/konzervativizmus?
2018. máj. 15. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Semmiben
2018. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Ezt nem lehet szerintem igy beskatulyázni. A napunk,felkelünk,elinditom a férjem munkába meg a nagyfiam a dolgukra,én most itthon dolgozom,programozó vagyok,és dagantos,igy most könnyebb,mint bejárni. Saját vállakozásom van,igy megoldható h én itthonról dolgozom,irányitok. Van h egész nap melo,van h hogy egész fájdalom és pihi,ez változó. Közbe minden nap főzők. Gyerek haza ér,na onnantol metál üvölt,morfiumos állapotomhoz néha passzol is,most vetttem neki egy fülést a gépéhez,mert néha már idegesit,és nem akarok r orditani,nem ő tehet a mostani helyzetemről. Este v kozös vacsi v ő a barátnőjénél alszik,férjem heti egy nap a barátaival tart sport néző estet v kimozdulnak,én is szoktam,de most nem igénylem,inkább itthon pihenek. Hétvégén a hegyekbe megyünk pihenni,a család ottani részéhez. Nem vagyunk vallásosok,de Istenben pl hiszek,vallásban egyházakban nem,a buddhizmus áll hozzám közel,a párom ateista,Nagyppám görög katolikus volt. Fél liberálisnak mondanám magunkat. Unokatesom pl meleg 10 éve él a párjával és mindenki elfogadta nem ez alapján itélünk,de ez nem liberális szerintem annyira,a családtagokat feltétel nélkül szeretjü. Mi nálunk nem a vallás v a nemi identitás a fontos. A gyerek nevelésben én vagyok konzervativabb. Szeretem a szabályokat,a rendszert,h a gyerek lássa h van kötvezkezménye a tetteinek,persze elmondom az indokokat h mit miért kérek,v nem engedek,de kompromisszum kész vagyok. pl nincs zsebbpénz a jegyért egyébért,az h leviszi a szemetet v elmos vmit az alap,szüliunapra kap nagyobb összeget az onnantol az övé,a kaja pénz az alap h kap,napi 1000 et adok büfére,v csomagolok,igy az az napi ezrest elteszi,melette 16 ves kora ota diákmunkázik,h tudja értékelni a pénzt. Ez nehéz kérdés,szerintem semmi se fekete es fehér nagyon sok áttünés is lehet egyikbol a másikba.
2018. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Én konzervatívnak mondanám a saját családomat. A "régi" szereposztásban hisznek, pár liberális vonással. Pl. a nő is dolgozzon minimum 8 órát.

De: a férfi nem mehet a konyha közelébe se, mert az az asszony szégyene. Szintén igaz ez minden háztartási teendőre. Még ha összetörnek is valamit, akkor is max szólnak, de azt se mindig. A gyerek csendben és engedelmesen a szobájában van, amikor hazaérkeznek, csak udvariasan üdvözölni mehet ki. (mert a férfi pihenni akar!)

Ebédnél mindig a legidősebb családfő vesz az ételből (természetesen a családfő helyén ül, szemben a legkisebb gyerek, más nem ülhet oda). Utána jönnek a gyerekek, majd a többi férfi, majd a nők és utoljára a legidősebb nőrokon (aki néha nem is eszik a családdal, mert a 2. fogással foglalkozik, hogy gyors legyen a váltás).

Nincs beszéd evés közben, ezt leszámítva mindig a legidősebb családfő választja ki a témát (kisebb csoportos független beszélgetés lehet).

A továbbtanulásról is a családfő döntött... volna, ha hagytuk volna.

Udvarlásnál a férfi jön a nő házához, ahol a családfő és a leendő anyóssal megkínozzák, akarom mondani kellemesen elbeszélgetnek.

Este 10-nél tovább senki sem maradhat fent. (Tudom, hogy elmúlt, suttyomban pötyögök éppen)

Megmondják hogyan élj a későbbiekben. Mi lesz a leendő férjed foglalkozása, hol fogtok élni, hány gyereked lesz stb.


Jövő hónapban költözök innen, Hál' Istennek.

2018. máj. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Előző ez azért durva,jó messzire költözz,a 2. voltam. :)
2018. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Inkább konzervatívban, de jó értelemben. Édesapám volt a családfenntartó, Édesanyám 20 évig otthon volt, rengeteget foglalkozott velünk, mindig lehetett rá számítani, mesébe illő gyerekkorunk volt. Amikor a legkisebb is gimis lett, akkor ment vissza dolgozni. Keresztény-konzervatív nevelést kaptunk, rengeteg plussz kaptam ezáltal, egy normális, erkölcsös felnőtt lett mindegyikünkből boldog házassággal, ha tartottuk a vallásunkat, ha nem. Ez mind-mind a szüleim érdeme, akik becsületben, szeretetben és egymást szeretve neveltek minket.
2018. máj. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen liberális. Egyszerű, hogy miben nyilvánul meg. Mindenki élhet úgy, ahogy akar, de mindenben támogatjuk egymást. Megvetjük azt, ha valaki bárkit elítél azért, mert olyan, amilyen. Sima élni és élni hagyni, mindenki szava számít, gyerekként is így volt.
2018. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább liberális de azért merül némi konzervatív is közé de pl. anyukám 2x annyit keres mint apám. Apukam nagyjából részt vesz a háztartásban főleg ha szólva van neki. Nálunk valahogyan mindig a nők a főnökök különösen a nagymamám, az van amit mond, hiába él külön, tipikus passzív agresszív mérgező szülő. Annyiban konzervatívok, hogy az öcsémmel nekünk nincs szavunk (bár már nem élünk otthon, milyen meglepő), de addig sem volt ameddig otthon éltünk. Mi sohasem voltunk semmiről megkérdezve, kuss volt a nevünk akár a minket érintő kérdésekben is, szerencsére a tanulásról való döntésben nagyjából dönthettünk.
2018. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Inkább konzervatívnak mondanám. Teljesen liberálisban nem élnék, de örülnék, ha picit liberálisabbak lettek volna a szüleim.


Ami pozitívum:

- nem kallódtunk el, mert foglalkoztak velünk, nézték, hogy tanulunk

- nem vagyunk ilyen tipikus proli alkesz család

- kulturálódtunk, olvastunk, színházba jártunk a szabadidőnkben

- nem lettem a város k...ja 13-4 éves koromban, mint annyi kortársam

- nem engedtek cigizni, kávézni... ennek ma már csak örülni tudok


Ami negatívum:

- a gyereknek kuss van, a szülő szent féle családmodell

- nem tudtam viccelődni a szüleimmel, mert a legapróbb, legártatlanabb poént is szemtelenségnek fogták fel

- vertek

- egy csomó mindent nem engedtek meg, "mert csak" meg mert "ez szerintem nem rendes viselkedés"... egy csomó ideig nem engedtek egyedül sehova suli után, nem engedtek bizonyos barátaimhoz, mert "rossz hatással lennének rám" (amúgy nem, nem k...k meg drogosok voltak, csak nálunk szabadabban lettek nevelve), nem engedtek házibuliba 16-7 évesen, mert mindenki biztos lerészegedik... nem adtak zsebpénzt, mert biztos hülyeségekre költeném... sőt mindent lehaszontalanoztak, amit akartam venni (olyanok miatt is, mint hogy a semmilyen gyógyszertári tusfürdő helyett illatosat szerettem volna)...

ezek miatt simán kiközösítettek

- ápoltság terén hol liberálisak voltak, hol konzervatívak... pl. szőrtelenítést támogatták, de azt már piperészkedésnek és károsnak tartották, ha a gyorsan zsírosodó hajamat heti 2x akartam mosni 1x helyett, nem akarták engedni, hogy ne összekötve hordjam a hajamat

- egy csomó féle ruhát nem engedtek hordani, mert szerintük illetlen, vagy gáz, pedig max. annyi volt, hogy régen nem volt divat meg fura volt. Ezt még ma is be akartják játszani... most 29 éves vagyok már, külön élünk, de beszóltak azért, amiért egy ismerősünk esküvőjére egy vékonyabb pántos (nem spagettipánt, annál jóval vastagabb) ruhát tervezek felvenni, mert az nem illik (templomba természetesen stólával vagy boleróval venném fel... és nő vagyok :D).

- nem világosítottak fel, mert sztem kínosnak tartották

2018. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül elküldte, mielőtt befejezhettem volna.


Még azt sem szerettem, hogy engem b.tattak folyton, hogy így házimunkázzak, úgy házimunkázzak, öcsém meg csak b...ta a rezet otthon, mert ő a fijjjjúúúúú... ugyanígy kedvenc is volt, amiért ő a fiú.

2018. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az öcsém a szent mert ő a fiú és a fiatalabb és különben is , engem meg lehet szarra alázni meg baszogatni mert nekem azt bírnom kell...
2018. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!