Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Konzervatív szülők (szélsősége...

Konzervatív szülők (szélsőségesen) liberális gyerekkel? Ez (hogyan) lehetséges?

Figyelt kérdés
2016. jún. 7. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Média, internet, barátok. Nem csak a szülő neveli a gyereket.
2016. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
+ lázadó kamasz
2016. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem lehetséges egyébként. Akit erősen konzervatívan nevelnek, de van elég saját akarata, nem csak amit beletöltenek a fejébe az simán lehet teljesen másmilyen.

(Engem amúgy teljesen normálisan, arany középúton neveltek, de én meglehetősen liberális lettem felnőtt koromra.)

21/L

2016. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Halihó! Úgy, hogy a gyerek nem a szülője? Egy másik ember saját gondolatokkal?


Most nagyon újat mondtam?

2016. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
Összeesküvés van a háttérben.
2016. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
A hülye szülőknek is lehet intelligens kölykük.
2016. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Ez úgy működik, hogy a gyerek nem Ctrl+C,Ctrl+V-vel készül, hanem egy csomó más hatás is formálja. Barátok, média stb. Engem liberális szülők neveltek, de most nem is lehetnék ettől távolabb.
2016. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Velem pontosan ez a helyzet :D Kiskoromban elhittem mindent, amit a szüleim mondtak, aztán ahogy felnőttem és láttam, hogy milyen valójában a világ (iskola, közösség, barátok, internet, stb. hatására), rájöttem, hogy én nagyon nem úgy látom a világot, mint ők. Nem vesztem össze velük, csendben ülök, ha felhoznak valami kényes témát (nem lehet velük értelmesen véleményt cserélni, annyira szűk látókörűek), amúgy meg élem az életem. Ennyi.
2016. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyabban érdekel, olvasd el ezt a könyvet: Eric Berne - Sorskönyv.

Nem misztikus izé, mély pszichológia. Azt boncolgatja, hogy miképpen írjuk az életünket pontosan a szüleink életének mintájára, vagy éppen ellentétére, ill. hogyan lehet elkerülni az ilyen helyzetekbe való belecsúszást.

2016. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehetséges. Vallásos gimibe járó ismerőseim mondása, hogy néha a vallásos iskola neveli a legnagyobb ateistát. Ha naponta kényszerítenek és sulykolnak valamit, akkor az nyűg lesz. Elveszti az értékét és a valós tartalmát, csak a kényszer marad.

Lefordítva, ha a szülők naponta izélgetik a gyereket a világnézetükkel esetleg a gyerek által kedvelt osztálytársakat is felhoztak negatív példának, mert mondjuk erősen mozaikos a család, vagy nincsenek házasságban a szülei, vagy bármi, akkor pillanatok alatt olyan liberális gyereket nevelnek, amiről sosem álmodtak. A gyerek látja naponta, hogy az osztálytársa, legyen Andi, aranyos lány attól függetlenül, hogy a családjával mi van, sőt esetleg irigy is rá titkon, mert Andit 15 évesen már nem tiltják el a fiúktól, vagy elengedik a barátnőivel moziba...

2016. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!