Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok köszönni, ha hazaért...

Szoktatok köszönni, ha hazaértek vagy elmentek otthonról?

Figyelt kérdés

Lehet ódivatú vagyok és elrohant fölöttem az idő, de teljesen el vagyok képedve ugyanis:

A barátom gyerekei, amikor hazaérnek nem köszönnek szinte sosem. Ha az apjuk rájuk köszön van, hogy akkor se reagálnak. Az előre köszönés hazajövetelkor ritka, mint a fehér holló. Reggel, ha kijönnek a szobájukból vagy este elmennek lefeküdni, akkor se nyögnek semmit. Volt, hogy reggel 5 centiről köszöntem és mintha ott se lettem volna. Amikor szóvá tettem, akkor a válasz az volt, de hát én köszöntem. (Max. gondolatban, de hallani nem.lehetett.)

Elmenetelkor kicsit gyakrabban van köszönés, de ott se mindig. Nekem ez annyira fura. Rosszul is esik, mert nem ehhez vagyok szokva, még a koliban, a munkahelyen is, ha belépek köszönünk egymásnak hiába mindennapos a találkozás. Itt meg az a tipikus, hogy hazajönnek a gyerekek és besunnyognak a szobájukba, ha meg beköszönsz nekik néznek nagy boci szemekkel, hogy most mi a franc van?

Ellenben, ha valaki szóvá teszi, hogy nem tud köszönni, akkor teljesen felháborodik, hogy de még csak épp levette a cipőjét miért bántják?!

Ezért arra lennék kivancsi, mi a mai divat/szokás? Ki hogyan, miért és mikor köszön otthon?


2018. máj. 16. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez csak nálatok lehet így. Legalábbis én még ilyet nem hallottam. :)
2018. máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azaz nalunk bunk ok a fiatalok, hogy nem koszonnek??
2018. máj. 16. 15:04
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Ez ott jellemző ahol olyan a légkör,saját tapasztalat..
2018. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Lehet inkább bunkó helyett azt mondanám, hogy nem jól neveltek.
2018. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Mi mindig köszönünk egymásnak. Én előbb érek haza mint a szüleim,ha jönnek én nyitok ajtót általában,akkor van köszönés,puszi stb. Ha elszaladok valahová akkor is legalább annyit benyögök hogy sziasztok. reggel ha "elválunk" alap hogy elköszönünk,szép napot kívánunk a másiknak :) este csak átkiabálunk egymás szobájába hogy jóéjt, de azt nem mindig, ha tudom hogy ők alszanak nem ordítok oda,vagy fordítva :D


17L

2018. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Elmenetelkor és hazajövetelkor köszönök, ha idegenek vannak a házunkban természetes hogy így teszek szintén. De reggelente vagy egyéb más alkalmakkor (ezenkívül nem tudom mi jöhet még szóba) biztos hogy nem köszönök, és senki nem is szokott nálunk.
2018. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is mindig köszön mindenki, nem jellemző, hogy nem.
2018. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
3-ashoz. Pedig nincs rossz légkör. Apuka vidáman köszön, amikor hazaér munkából gyermeke tesped a szamitogep elott es nem fogadja a köszönését. Odamegy, hogy hali haragszol vagy valami baj van? Erre a válasz, hagyjál már. És tényleg nem szoktam érteni mi van ilyenkor. Utána este meg van beszélgetés minden. Csak miért nehéz kinyögni egy helót?
2018. máj. 16. 15:18
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Persze, de valahogy kialakult, hogy köszönök akkor is, ha nem történik semmi. Akár közös séta közepén is. De ez már egyéni kis valami.


Vagy ha épp összpontosítva főzök, amikor megjön a párom, akkor a kezdeti köszönés után, mire lecsendesednek a dolgok és rá is tudok nézni, megint köszönök, ezúttal lelkesebben, s ekkor jön a puszi és az ölelés :)


Ha kimegyek egy félórás sétára, akkor is elköszönök, főleg, hogy jelezzem, nem vagyok itthon, ne keressen. Ha a kertbe megyek ki, akkor nem szólok, kicsi a kert, megtalál.


Nekem az alap udvariasságon túl eléggé nagy esemény, ha valaki hazajön, köszönés, ölelés, mi történt, ki győzött a mai "legnagyobb állat, amit láttam" versenyben (a homo sapiens nem ér, szóval itt vad- vagy háziállatokról van szó)... Az ember érdekli a családtagja, jó esetben... Gyerekeknél bizonyos életkorban ez lehet, hogy nincs meg, de a szülőt azért érdekli, mi történt, normális esetben...


A totális figyelmen kívül helyezése a köszönésnek különösen csúnya. Én elbeszélgetnék a gyerkőccel.

2018. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés: reggel is köszönök, szóval elmenni sem kell hozzá. Új nap, nekem alap :) De ha valaki nem teszi, azt sem tartom rossznak.
2018. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!