Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem jár nekem semmi?...

Tényleg nem jár nekem semmi? Nagyon megromlott a kapcsolat a párommal. Helyrehozni nem lehet, és már nem is akarom!

Figyelt kérdés
Közös lakásban lakunk,amin a szüleim házára jelzálog hitel van. Így tudtuk csak megvenni. Kezdetektől a párom számlájáról vonják a hitelt. Mikor felvettük én a gyerekkel voltam otthon. Most állandóan a fejemhez vágja hogy ha eladjuk nekem nem jár semmi,mert ő fizeti a hitelt.

2018. máj. 21. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

A leglényegesebb: ki(k)nek a neve van a tulajdoni lapon?

Tökmindegy, hogy ki fizeti a hitelt, a tulajdonjog a lényeg.

2018. máj. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha mindkettőtök nevére van íratva a lakás, akkor tökmindegy, hogy ki fizeti a hitelt. Az én szüleim házat építettek, anyukámnak olyan kevés volt annak idején a fizetése, hogy abból nem lehetett hitelt fizetni. Apum mégse volt felháborodva, mert közös életet kezdtek közös házzal, tudta, hogy az anyagiak nem ezen múlanak. Úgy gondolom, hogy a párod hozzáállása kicsit megkérdőjelezhető főleg, hogy még gyerek(ek)et is szültél neki.
2018. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Az nem úgy van, ahogy az exed mondja. Keress fel ügyvédet.
2018. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
75%
Ha a te vagy a szüleid nevén van igazából semmit nem tud csinálni azzal hogy ő fizeti a hitelt...
2018. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindegy, hogy házasok vagytok-e.
2018. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Házasok voltatok, amikor felvettétek a hitelt?

Most házasok vagytok?

Ügyvéddel jó lenne beszélni.

2018. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nincs papír de úgy élünk mint a házasok(vagyis éltünk)mert már semmi nincs köztünk. Fele-fele a tulajdon. A szülői házon 1/3rész tulajdonom van a testvéreimmel,és anyu haszonélvező,mivel apukám sajnos már nem él. Anno mind bele mentek hogy meg tudjuk venni a lakást. Tisztába vagyok vele hogy egy sz@ar alak a párom,és egy idegbeteg fusztrált állat,aki "más szemében a szálkát a sajátjában a gerendát sem"...szeretnék szabadulni! Egy gyerekünk van egy 8éves kislány akit imádok. Az egyetlen jó dolog amit tőle kaptam,és sajnos a gyerekre sincs jó hatással az apja.
2018. máj. 21. 23:01
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
A fele-fele a tulajdon, akkor nincs kérdés. Addig amíg akár 1% tulajdonrészed van az ingatlanban, a másik fél nem adhatja el a te tulajdonrészed, illetve ha eladjátok egyben, jelen esetben az ár fele téged illet.
2018. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Olyan nincs, hogy úgy élsz, mint aki házas. Ha nem vagytok házasok, akkor nincs vagyonközösség. Mindenki külön rendelkezik a saját bevételével. Az rendben van, hogy a ház közös, sőt a hitel is, de a hitelt eddig csak ő törlesztette. Na annyival több jár neki az osztozkodásnál.
2018. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy ügyvédet!
2018. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!