Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy egy barátságot nem lehet helyrehozni?

Figyelt kérdés
Veletek volt ilyen? Mit követett el a másik?

2018. jan. 7. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ha volt, utólag belegondolva mindig rájöttem, hogy az illető soha nem volt igazán a barátom, csak nem vettem észre az apró jeleit.
2018. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az elso válasz adoval

Nekem az exem "legjobb barátnőmmel " csalt meg

2018. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Van, és nem is kell hozzá hatalmas törés vagy csalódás.


Lehet szimplán megváltozik mindkét ember, más gondolkodásmód, más témák, más igények jönnek elő és ezt mással már jobban meg tudják valósítani mint együtt.

2018. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, nekem egy ilyen van, akitől teljesen elzárkózok, szégyent hozott rám azon a munkahelyen, ahova segítettem neki bekerülni, pedig jó lehetőség lett volna számára, normális cég, normális kollégák, de ő mindenkivel összerúgta a port, a végén még velem is, ki is rúgták végül. Már évek teltek el, felkereste a neten anyámat, elmesélte neki, hogy kiment külföldre, és nem érti, hogy miért tiltottam le. Nem szeretem a kétszínű embereket.
2018. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Nem szeretnénk újrakezdeni. Ennyi a nyitja.
2018. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen,sajnos előfordul.Volt ilyen.A volt legjobb barátnőmmel egy nagyon csúnya veszekedés után helyrehozhatatlanul szétment a barátságunk.Az ezt megelőző 2-3 hónapban is voltak vitáink,nem volt felhőtlen a barátság,de naivul hittem,hogy helyrejöhet.Sok minden valótlant mondott,ami legjobban fájta az az volt,hogy azt mondta ez a barátság nem volt valóságos, csak egy illúzió volt.

A másik ok amit már fentebb is emlitettek,amikor változik egyik félnek az érdeklődési köre,más témák kezdik érdekelni,és másokkal már jobban érzi magát,mellettük jobban kitud bontakozni.Ilyen esetek is voltak/vannak az életemben.

2018. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Van. Nálam is sok ilyen volt, persze utólag mindig okosabb voltam és rájöttem, hogy sosem voltunk igazán barátok.


Az egyetlen "legjobb barátnőm" (ő volt az első és az utolsó) megpróbált rámászni a páromra. Sosem felejtem el, nem látta hogy ott vagyok, mosolyogva álltam a nappalijukban egy házibuli alkalmával és csak annyit láttam, hogy a párom rángatja le magáról a teraszon a "legjobb barátnőmet". :D


Sajnos elég sokat tudnék mesélni...

2018. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Exem kavart az egyik 2barátnőmmel" - aki mellesleg mindennek elhordott a hátam mögött.


Nem is akarom helyrehozni, azt csinál, amit akar, gerinctelen ribhanc.

2018. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Már nem lehet ugyanolyan a kapcsolat, mert nagyon jó barát volt fiatal korunk óta, aztán valami változott, én megerősödtem.

Mindig én voltam a gyengébb, a segítségre szoruló, és ő ott volt. Aztán egy idő után furán beszél azokról,akik segítségre szorulnak, később poénkodni kezdett a hibáimmal kapcsolatosan, és ahogy erősödtem, ezt nem örömmel támogatta,hanem pont lehúzott.

Egy idő után szóvá tettem ezt óvatosan - más dolgok kapcsán, de lepattintotta magáról.

Nincs szükségem rá, hogy lehúzzon. Sokat fejlődtem, erősödtem, boldog ember lettem, kár, hogy ebben ő nem tudott mellettem lenni, csak a bajban.

Fura.

2018. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-e válaszoló: ilyet én is tapasztaltam,amikor nehézségeim voltak végig mellettem állt,lelkileg néha anyagilag is támogatott,utána mikor nagyjából sínre került az életem,lett munkám,kb.félévre rá valami megváltozott.Ebben benne volt az is,hogy ő új kollektívába került,ahol bizonyos személyek hatással voltak rá, és nagyon megváltozott az illető személyisége.Az is tény,hogy utána egy olyan alakivel került jó barátságba aki szintén gondoskodásra szorult-az újdonsült barátnőnek nem volt állandó munkája,együtt laktak egy ideig még az újdonsült barátnő össze nem szedte magát és nem nem ment ki külföldre.Addig gondolom a házbér,rezsi jó részét ez az illető barátnőm fizette aki tőlem úgy eltávolodott.Új kabátot is vett a lánynak.Talált egy olyan valakit akiről még jobban gondoskodhatott mint anno rólam.A pszichológia ezt a viselkedésmódot a kodepedencia(a másiktól vagy társtól való függőség)egyik formájának nevezi.
2018. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!