Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utána tudok nézni valahol...

Utána tudok nézni valahol hogy kitagadtak-e az örökségből?

Figyelt kérdés
Apámmal 10 éves korom óta nem tartom a kapcsolatot. Neki új családja van. Felesége, és a 2 féltestvérem. Sosem szerettek engem, pedig nem adtam rá okot nekik. Gondolom én már nem férek bele a családba. A felesége állandóan azt mondogatta anyukámnak hogy ki leszek tagadva az örökségből. A kapcsolatot is megszüntették velem, hiába kerestem őket nem jött tőlük válasz. Arra lennék kíváncsi, a féltestvérem jogot tanult, el tudják érni amit ígérgetnek hogy kitagadnak az örökségből? Hol tudok ennek utánanézni? Illetve ha így tennének akkor én kapnék erről értesítést?

2018. máj. 23. 14:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Földhivatal alatt arra gondolhatott, hogy kinek a nevén van a ház. Ha az apuka csak haszonélvező, akkor a ház már kiesik a hagyatékból.

Amúgy fent mindent leírtak. Ha halálakor semmi sem volt a nevén akkor nincs mit örökölni.

2018. máj. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
12%

"Sosem szerettek engem, pedig nem adtam rá okot nekik"


Pedig ez pl. eléggé egy nyomós ok, hogy apád halálára vársz, hogy némi pénzhez jussál!!

Undorító vagy!!!

2018. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
20%
* Arra még nem gondoltál, hogy semmi biztosítékod nincsen arra, hogy nem te fogsz előbb elhalálozni?!!
2018. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
39%
Ha van egy/több ingatlan, amiről tudja, hogy az édesapja tulajdonában van/volt, akkor azt tudja a földhivatali nyilvántartásban ellenőrizni, hogy jelenleg ki/kik a tulajdonosok. Ez kézenfekvő.
2018. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
31%
Gondolom màr nem 10 èves vagy.Felvehetnèd a kapcsolatot te is, persze kizàrólag apuddal, max a kèt fèltesóval. Abba màr nem ölsz energiàt, de hogy tartsd a kezed mikor meghal abba igen. Annyira mèg most is az apàd... hàt èrdekes. Nem mondom, hogy az rendben van, hogy ő nem keres tèged. De az sem hogy te sem őt ugyanakkor az öröksègre râ vagy pörögve.
2018. máj. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

Kedves utolsó elolvastad te egyáltalán a kérdést leírását. Ott írja a kérdező: "A kapcsolatot is megszüntették velem, hiába kerestem őket nem jött tőlük válasz.". Tehát ő megpróbált kapcsolatba lépni az édesapjával és a családjával is, de nem tudott.


De konkrétan válaszolva, szerintem ennek így sehogy sem tudsz utána nézni. Majd maximum apád halála után értesülhetsz erről. (Bár kitagadni nem fognak, mert ahogy leírták ahhoz nagyon nyomós érv kell, de azokat a forgatókönyveket is leírták, ahol elintézik, hogy ne is legyen örökség, amiből neked jutna.)

2018. máj. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

14!


Valóban. Az is kézenfekvő, legalábbis felenk, hogy a vagyon nem csak ingatlan lehet

2018. máj. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
77%

Ember. Azt írtad, honnan vettem ezt a baromságot. Ezek szerint felétek nem kézenfekvő, hogy jön ide a főődhivatal. Az napnál világosabb, hogy a nem nyilvántartott, nem névre szóló vagyonelemeket bukja a kérdező, ha az édesapja ki akarja hagyni vagy a kedves család úgy akarja.

Honnan veszed azt a baromságot, hogy itt jó ez a stílus?

A kérdezőt nem viszi előre, engem meg bánt.

2018. máj. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
21%

Utolsoka!


Kerdes: Utána tudok nézni valahol hogy kitagadtak e az örökségből ?

A te valaszod: földhivatal.


A földhivatal egyedul azt tudja megmondani, higy adott ingatlan kinek a neven van. Ebből meg véletlenül se derül ki, higy kérdezőnk kj van e tagadva vagy sem. "Ember", neked agyilag nincs minden rendben

2018. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!