Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a két lányom...

Mit tehetek, ha a két lányom már évek óta nem törődik velem, de az élettársam gondoskodik rólam? Kivették a vesémet és nagyon súlyos infarktusom volt. Hogy zárjam ki a két gyereket az örökségből?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 11:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Közjegyzőnél meg lehet csináni a végrendeletet és érdemi tanácsot is kap.
2015. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%
Köteles rész mindenképp van.
2015. jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem akarom a köteles részt sem adni
2015. jan. 19. 11:41
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Papíron eladod a vagyonodat az élettársadnak.


Vagy kötsz vele egy eltartási szerzödést.


Mindkét esetben megszünik az örökösödés, mert nincs öröklödö vagyonod.

2015. jan. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kicsit durvának tűnik,de aztsem érdemlik.Szívtelennek tűnök,pedig nem vagyok!
2015. jan. 19. 11:43
 6/23 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet papíron eladni a vagyonomat?
2015. jan. 19. 11:45
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Talán nem árt végig gondolni miért lettek ilyenek... Én se látogatom nagyanyámat, mert szerinte egy szaros kölyök vagyok, mert egyszer azt merészeltem mondani ne hívogasson részegen este 8 után, hogy 1 órán keresztül keseregjen legalább, hogy fáj mindene (köszvényes lett a piától).


Egyébként ha már ennyire ki akarod zárni őket köss eltartási szerződést az élettársaddal, akkor az ingatlant ő kapja, másból nem tudod kizárni őket. Érdemtelennek kell lenniük vagy ha aláírják a kitagadásról szóló "szerződést". Nekem apukám így nem örökölt. Anno összevesztek és mérgében aláírt egy ilyen papírt, a drága testvére pedig benyújtotta a jegyzőnek a hagyatékin.

2015. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

"Hogyan lehet valakit kizárni a köteles részből?


Az öröklésből történő kiesés – a kizárás esetét és a köteles részt fenntartó lemondási szerződés esetét kivéve – azzal a következménnyel jár, hogy a köteles részre jogosult a továbbiakban köteles részre sem tarthat igényt. Ennek eszköze a kitagadás.


Az örökhagyó kitagadási joga alapján, kizárólag végintézkedésben és csak a törvényben felsorolt valamelyik ok megjelölésével a kötelesrészre jogosultat megfoszthatja a kötelesrészétől. A kitagadás relatív kiesési ok, ezért ha az örökhagyó a kitagadott személy leszármazóját is meg kívánja fosztani kötelesrészétől, úgy a leszármazót is érvényesen ki kell tagadnia.


A kitagadás oka lehet, ha a köteles részre jogosult:


- az örökhagyó után öröklésre érdemtelen,

- az örökhagyó sérelmére bűncselekményt követett el,

- az örökhagyó egyenesági rokonának, házastársának vagy élettársának életére tört, vagy sérelmükre egyéb súlyos bűntettet követett el,

- az örökhagyó irányában fennálló törvényes eltartási kötelezettségét súlyosan megsértette,

- erkölcstelen életmódot folytat,

- akit végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték és a büntetését még nem töltötte ki,

- a tőle várható segítséget nem nyújtotta, amikor az örökhagyónak szüksége lett volna rá,

- nagykorú leszármazót az örökhagyó kitagadhatja a vele szemben tanúsított durva hálátlanság miatt is,

- A szülőt az örökhagyó a sérelmére elkövetett olyan magatartás miatt is kitagadhatja, amely a szülői felügyeleti jog megszüntetésére ad alapot,

- a házastárs akkor is kitagadható, ha házastársi kötelességét durván sértő magatartást tanúsított az örökhagyóval szemben.


A kiesési oknak a valóságban is fenn kell, hogy álljon. A kitagadás alapjául megjelölt ok alaptalanságát annak kell bizonyítania, aki a kitagadásra hivatkozva örökölni kíván vagy egyébként tehertől mentesülne. A kitagadás okát ezzel együtt a végintézkedésben kifejezetten meg kell jelölni."


Ki kell őket tagadni.

2015. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
4%
HA az életedre törnek, akkor nem örökölnek semmit.
2015. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem törnek az életemre,sőt nem is jönnek felém.Egyébként az előbb válaszolóknak is nagyon köszöm a hozzászólását.Egyszerűen csak nem tartjuk a kapcsolatot.Eddig legalább a face-en láthattam a nagyobbik lányt,de nemrég letiltott(nem tudom miért).Az én párom a legjobb ember a világon,mert mindent megteremt nekem amit csak a saját munkájából tud.Úgy érzem,Ő érdemelné,nem a gyerekek.14 éve élünk együtt!!!
2015. jan. 19. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!