Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az árvasági segélyt lehet a...

Az árvasági segélyt lehet a saját nevemre íratni?

Figyelt kérdés

Édesanyukám 4 éve elhunyt és azóta kapjuk az árvasági segélyt.


18 éves elmúltam, 19 éves vagyok és Édes apukám nem igazán jóra költi azt a pénzt.


Az lenne a kérdésem, hogy át lehet e íratni rám a segélyt, hogy én kapjam meg és ne Édes apukám? Illetve ha lehet, akkor hol és mennyibe kerül?



2018. jún. 1. 15:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Ha 18 elmúltál, akkor már eleve te kapod. Onnantól, hogy betöltöttem a 18-at az én nevemre jött.
2018. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Édes apukám veszi mindig át, mert mindig postán jön ki. Nem lehet esetleg kártyán megkapnom?
2018. jún. 1. 16:07
 3/20 anonim ***** válasza:
16%
Birom az ilyen nem jóra költi az apám a pénzt dolgokat. Van jól laknod, van mit enned, van villany, internet, ergo csak jól csinál valamit. Ha szerinted nem, akkor költözz el és élj meg egyedul azh árvasági ellatasbol
2018. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy kártyára kapd, nekem édesapám halt meg, még 1992-ben, 18 éves koromban lett bankszámlám és oda folyósították az árvaságit. Mondjuk nálunk nem azért,mert anyám nem jóra költötte a pénzt, nálunk ilyesmi nem volt.
2018. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kedves #4 valaszolo! Nekem csak Edesapam el, es sajnos nagyon rosszul ossza be adolgokat. Cipom sincsen, rossz a latasom szemuveget ingyen en nem tudok csinalni, apam meg nem ad ra. 2 evente talan kapok tole cipot hohy tudjak valamibe menni. De ha nem tudsz normalis valaszt adni akkor nem kell hozzaszolni :)
2018. jún. 2. 03:15
 6/20 A kérdező kommentje:
Bocsanat! A #3 valaszolonak szolt! :)
2018. jún. 2. 03:17
 7/20 A kérdező kommentje:
Bocsanat, a harmadik valaszolonak szolt :)
2018. jún. 2. 03:17
 8/20 anonim ***** válasza:
26%
Persze, nincs cipőd, de interneted igen. Erdekes
2018. jún. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem, hogy lehet, mert az én lányom, amikor 18 lett, kötelezően át kellett íratni a saját bankszámlájára. Még iskolába járt.

Menj be a folyósító helyre, add le a számlaszámodat, és következő hónaptól kérd hogy oda utalják.

Van egyáltalán bankszámlád?

2018. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem kell oltogatni, hogy internet van, de cipo nincs... nalunk ugyan ez volt, csak nem apam hanem nagyanyam nyulta le a penzt... igen volt mindig kaja, melegviz, internet, de peldaul lyukas cipobe mentem iskolaba, mert jovanazugy mit gondolsz a tobbi gyerek evente kap uj cipot? Meg gimnaziumba a kisiskolas ruhaimat hordtam, mert olyan mintha uj lenne... egy uditore nem tudtam elmenni a baratnoimmel, mert luxusra nem koltunk.

Tanacsot adni nem tudok, csak egy ket valasz felkurta az agyam.

2018. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!