Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az árvasági segélyt lehet a...

Az árvasági segélyt lehet a saját nevemre íratni?

Figyelt kérdés

Édesanyukám 4 éve elhunyt és azóta kapjuk az árvasági segélyt.


18 éves elmúltam, 19 éves vagyok és Édes apukám nem igazán jóra költi azt a pénzt.


Az lenne a kérdésem, hogy át lehet e íratni rám a segélyt, hogy én kapjam meg és ne Édes apukám? Illetve ha lehet, akkor hol és mennyibe kerül?



2018. jún. 1. 15:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki értelmes választ tudott adni.

Akkor utána nézek, hogy rám tudják majd íratni!

2018. jún. 3. 18:25
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Miért, szerinted miután kifizeted az árvaellátásból a havi ellátásod(kaja, rezsi rád eső része, bérlet iskola) akkor marad neked ruhára is?


Vagy hogy gondoltad? Apucival továbbra is eltartatod magad te meg vásárolgatásra költöd az árvaellátást?

2018. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
kedves #12 válaszoló! nem érted a lényegét ! Apám kapja a pénzt de ő rám semmit sem költ! Tudod mi van a hűtőben ? egy két szalámi . 4 éven keresztül ez megy csak egy kettő szalámi :) Amióta édesanyám elhunyt . cipőt? egyszer kaptam tőle és lyukas , Árva ellátás nem arra való hogy az apám elkölti a barátnőjének és kettesben elmennek csavarogni mi meg levagyunk szarva! Ő is kap ám pénzt . :D NA most figyelj apaám édesanyjával majdnem 400 ezer ft keresnek egyutt :D és mi nem kapunk belőle semmit, Könyörögni kell mindenért
2018. jún. 4. 17:59
 14/20 A kérdező kommentje:
a másik a rezsi? hónapokat csuszik vele hogy kitudja fizetni , motort vett magának amikor aligha használja
2018. jún. 4. 18:01
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Biztosan könnyebb lesz egy albérletet önállóan fenntartani, rezsit fizetni, élelmiszert, mosószert vásárolni a neked az arvasagibol
2018. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
mekkora idióta vagy , :D nem érted de ha nem érted mit írtam akkor ne válaszolj
2018. jún. 4. 22:01
 17/20 anonim ***** válasza:
57%
59%-os, ez hagy legyen már a kérdező dolga,hogy mire költi az árvaellátását,ami 18 éves korától neki jár. Gondolom nem fogja elszórni,de lássuk be,azért az csak nem gond ha vesz magának belőle egy cipőt, vagy épen bevásárol, feltölti a hűtőt.
2018. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
27%

18as, oké, felőlem arra költi amire akarja, csak ne lepődjön meg ha ezzel a hozzáállással, apuka lelakatolja a hűtőt, és elzárja a meleg vizet, ha nem fizeti be a részét a költségekbe. Ha elég felnőtt ruhákra szórni a pénzét, akkor gondolom önmaga eltartása sem fog gondot okozni abból a hatalmas összegű kb 25 ezerből.


Csak kinyílt a bicska a zsebebmben hogy itt vergődik hogy ő nem kap semmit brühühü, holott gondolom éhen nem halt még, van ágya, tető a feje felett, fürödhet, sőt internetezhet is, iskolába járhat, nem kell dolgoznia, és ugye mindenki tuja hogy ezek költsége kb háromszorosa az árvaellátásénak.


Ha az én gyerekem vergődne így megmondanám hogy oké, a tiéd picim, de mától egy fityinget nem kapsz tőlem, és fizeted mindennek a rád eső részét. Már maga a rezsi és a diákbérlet elviszi az egész összeget, de még nem ettél, nem fizettél az internetbe pl.

2018. jún. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
3%
Te vagy az idióta, kérdező. Apádat szidod, aki azért valahogy csak eltart téged. Tudod ha az én gyerekem lennel és nem lenne benned annyi, hogy oda állj elem, és azt mondd, anya, szeretném ezentúl én kapni az árvaságit, hogy beosztással magamnak, hanem a hátam mögött intézkednél, másnap már költözhetnél is el. Víz, villany, albérlet vagy hitel, élelmiszer, internet, stb mind ott van, mind rád van költve, esélyes, higy jóval több a rad eső rész, mint az árvasági.
2018. jún. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Válasz a kérdésre: Bemész egy bankfiókba, nyitsz egy számlát, postán kiküldik a kártyát és külön küldeményben a PIN-kódot.


Ezután írsz egy levelet a területileg illetékes nyugdíjbiztosítónak, amiben kéred őket, hogy a jövőben átutalással kéred az árvaellátást (és megírod a számlaszámodat).


Melyik bankot válaszd? Attól függ, hogy mennyi pénz érkezik a számládra, kellenek-e megtakarítási opciók, mennyit és hányszor utalsz havonta, akarsz-e neten vásárolni, stb. Sok ilyen bank-összehasonlító oldalt találhatsz.

2018. jún. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!