Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek után hogyan lehet új...

Ezek után hogyan lehet új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Nagyon jól indult az életem, család szeme-fénye, okos, kedves, motivált. stb. tipikus, kissé beképzelt mintagyerek voltam, akiről már nagyon korán azt mondták a tanárok, ezzel az ésszel és érdeklődéssel sokra viszi.

Mindent megkaptam, amit a szüleim biztosítani tudtak. Elsőként mentem főiskolára a családból, a problémák ott kezdődtek. Sajnos olyan szak érdekelt pici koromtól fogva, ami nem csak, hogy nem volt könnyű, sokat számított, ki honnan jött; ( ezt naiv 18 évesen nem tudzam)orvoscsalád gyerekei, kémikus, biológus szülők stb. gyerekei: ők a szaknyelvet, tudás- foszlányokat kb otthon az anyatejjel szívták magukba, hatalmas előnyük volt ilyen szempontból ( sima gimiben mi pl matekból deriválni sem tanultunk..amire az egyetemi anyag egy része épült) az elvárások pedig hozzájuk igazodtak.

Szóval, lemaradással kezdtem, így nem fejeztem be időben sem. Az egyetem végére az akkori önbizalmam kb semmivé lett, a korábbi mindig elsőből majdnem utolsó lettem. Ezt a gyerekkori kudarchiány miatt felnőttként nehezen tudtam feldolgozni. Rájöttem, túl gyáva lettem, hogy a szakmámban elhelyezkedjek.Hiába szeretem, az egyetemi kudarcok után nem érzem magam elég felkészültnek.

Így csináltam pár tanfolyamot, majd ideiglenes munkákba ( titkárnő sb.) menekültem. A szüleim támogattak, azt mondták, nem baj, csak boldog legyek.

Aztán, a bizonytalanság érzést csak fokozta egy családi tragédia.

Azóta gyökértelennek érzem magam, kb várnám a szülői engedélyt erre vagy arra- de ez a tragédia miatt már nem lehetséges.

Az iskolaévek alatt a barátaim eltűntek mellőlem, élik az életüket. Sajnos erre féltékeny vagyok, én évek óta kb csak túlélek, nem haladok sehova.

Egyedül vagyok és nem tudom, mit kellene kezdenem az életemmel. Ürességet és bizonytalanságot érzek majdnem minden nap.

Tanácsot senkitől sem kérhetek, 30 évesen teljesen egyedül vagyok és félek.


Innen hogy lehet felállni?


2018. jún. 11. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Pasizz be!
2018. jún. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Az egyetemet sikerült befejezned?

Egyébként járj el programokra, sportolj, foglalkozz sokat magaddal és légy nyitott az új kapcsolatokra.

2018. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj azzal, amikor a szülő beleneveli a gyerekbe, hogy ő mennyire tökéletes és hibátlan, és hogy ő a legjobb. Amikor az életben tapasztal az ilyen gyerek és rájön, hogy rohadtul nem ő a legjobb, de talán még az átlagost is alig üti meg, akkor meg nyilván olyan érzés neki, mintha kihúzták volna a talajt a lába alól.


Én is elsőként mentem egyetemre a családból és hasonlóan hozzád, Kérdező, ott is mindenki értelmiségi családból jött. Mondjuk már gimiben, sőt általánosban is éreztem, hogy mekkora hátrányban vagyok a többséghez képest, akiknek otthon vannak könyveik (nekünk pár darab volt összesen), volt később internet hozzáférésük, nekünk nagyon sokáig az sem, plusz ugye tudtak segíteni a gyereknek, nekem ált. iskolás matekban sem tudtak már, meg nyilván nyelvekben sem, meg igazából belegondolva semmi másban sem.


Viszont én elvégeztem az egyetemet és rohadt büszke voltam magamra, hogy messzebbről indultam, de így is sikerült megcsinálnom. Te is felfoghatnád hasonlóan, ez büszkeséggel kellene, hogy eltöltsön. Engem ki is keményített ez a helyzet, egyetem mellett dolgoztam, szóval elég szívós lettem így 26 évesen.


Sajnos a családod belédnevelt egyfajta felsőbbrendűség érzést, meg hamis énképet és rájöttél, hogy a valóság nem épp ilyen. De kár ezen rágódni, meg a családod véleményét kérni, kezdj el élni, járj közösségbe, kezdj el valami sportot, egy tanfolyamot, bármit és szerezz sikerélményeket.

2018. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Felfogsz állni ne aggódj. A napok haladtával múlik a fájdalom a problémadra egyedül neked kell megtalálnod a megoldást itt az emberek csak biztatást adhatnak neked.Mondanám keress kapaszkodókat de ha keresel is csak saját magadban az a biztos!A lényeg próbáld másfele terelni a gondolataid esetleg az segíthet. Mozi bármi amitől esetleg jobb kedvre derülhetsz Ne agyalj azon hova jutottal. Jutottal valahova és ez pont elég is. Nem kell hasonlítani magad senkihez sem mi értelme? Mindenki máshonnan jött más dolgokat sajátított el teljesen normálism Nem vagy kevesebb azoknál akiknek orvos az apja és az anyja.Értelmetlen. Örülj az életednek és szeresd magad jobban esetleg akkor túl leszel a gátlásaidon!
2018. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kispotzak ***** válasza:

3-as válaszoló tök jókat írt, és neki van tapasztalata is, úgyhogy szerintem hasznos megfogadni a tanácsát :)


Még vmi: a gyógyításon kívül van vmi olyan terület, amit szeretsz? Bármi, akár hobbi szinten? Mert én azt mondanám, h feküdj rá arra, foglalkozz vele, egyrészt, ezt élveznéd, másrészt, hasonló érdeklődési körű emberekkel találkozhatnál.


Még vmi: csak annyit irtál, h orvosi egyetem, de annak nagyon sok területe, ága van. Ha a diplomáddal konkrétan nem mersz elhelyezkedni (most, 30 évesen), akkor nem lehetne, hogy vmi kapcsolódó eü területre mennél, ahol a diplomád segítségével el tudsz helyezkedni (orvosi asszisztens, orvoslátogató, stb), de nem konkrétan gyógyítással foglalkoznál. Ha eü területen dolgoznál, lehet, hogy pár év múlva bele mernél vágni abba, h folytasd.


És ahogy a 3-as írta: nem gáz és ciki, hogy neked nehezebben ment, mint azoknak, akik "beleszülettek", hanem dicsőség, h végig tudtad csinálni. És azt azért ne felejtsd el: lehet, h egy csomó minden számukra adott (szakkönyvektől a szakkifejezések ismeretéig), de semmivel sem szereztek több gyakorlatot 18 éves korukra, mint te, egyikük sem műtött sem szélesszájú orrszarvút, sem gyereket, amikor belépett az egyetem kapuján.


Még vmi: a barátaid pont annyira élik az életüket, ahogy te. Nyilván van egy részük, aki boldog és kiegyensúlyozott, de biztos, h köztük is van, aki úgy érzi, h csak vegetál, és irigyel téged, aki eljutott az egyetemre... Ha igazán akarod, szerintem találsz köztük olyat, akivel tudsz beszélgetni, lazulni, feloldódni.

2018. jún. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gabóca Kabóca ***** válasza:
Szia ne arra koncentrálj ami nem sikerült.Elég jó képességeid lehetnek.PL.titkárnőnek lenni nem is rossz.Kutasd fel olyan képességeidet amik eddig rejtve maradtak.Az ember sokoldalú lény.A korlátok a legtöbbször a fejünkben léteznek.Még egy jó tanács:ne félj annyira hibázni...Próbálkozni és hibázni jobb mint nem tenni semmit félve az esetleges kudarctól.(mondjuk ezt én is csak most tanulgatom)Én 42 évesen egyedülálló anya vagyok.A szüleimnél lakom a kislányom 2 éves én most próbálok talpra állni és rájöttem senki nem segit-csak magamra számithatok.Cserébe nem kell mindenkinek megfelelnem -úgysem értékeli senki.Állj ki magadért-mert más nem fog.
2018. jún. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehez lehetett, de ugy ertelmezem, mar tul vagy rajta egy kyen borzasztoan nehez szakon.


Sajnos az orvostarsadalomban szokas, hogy az orvos gyerekeiket nyomjak be jo helyekre,efyedul nehez talalni, foleg ha a tarsasagot is elvesztetted.

Viszont ha adminisztratori munjaban dolgozol most,abbol elonyt is kovacsolhatsz.


Ugyanis rengeteg egeszsegugyi, gogyszerceg keres orvosokat kutatonak, vagy akar menedzseri posztra. Ezekben a kirokben sok a fiatal, rehat uj baratokra is szert tehetsz. Raadasul a fizu is tok jo, amibol fedezni tudnad az uj hobbijaidat es valami onismereti treninget, terapeutat amitol noni fog az onbizalmad. Nezz korul, nem a szokvanyos orvosi palya, de hasonlo korben dolgozom es nagyon izgalmas tud lenni hidd el! Sok sikert hozza 😉

2018. jún. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!