Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz dolog, ha a családhoz...

Rossz dolog, ha a családhoz közel szeretnék önálló életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Egy ideje már emésztem magamat a jövőm kapcsán és a tanácsotokat szeretném kérni.


Mesterszakos hallgató vagyok Angliában, a képzés egy éves. Az alapszakos tanulmányaimat Budapesten folytattam, abban a városban, amit sohasem tudtam igazán megszeretni (megjegyzem, nagyrészt önhibámból), most viszont hiányzik, leginkább az otthonhoz való relatív közelsége miatt.


Teljesen egyedül jöttem ki, és az elmúlt három hónapban sokkal többet tanultam magamról, mint egész eddigi életemben. Röviden összefoglalva lemondtam a korábbi álmaim/céljaim egy részéről, mivel rájöttem, közúton elérhető távolságon belül szeretném tudni a családomat. Az egyetlen (de jelentős) probléma a karrier kérdése.


Az osztrák határ mellett lakunk, ilyen szempontból abszolút szerencsésnek tartom magamat, németül is tudok (fejleszteni fogom), Bécs közelebb is van hozzánk, mint Budapest. A barátaim azt mondják, jó lenne, ha hazamennék hozzájuk és Budapesten kezdenék dolgozni, de az észérvek azt mondják, hogy legalább Ausztriában keressek állást, esetleg Dél-Németországban. Angliában mindenesetre nem szeretnék maradni, bár örülök annak, hogy egy ilyen nívós egyetemen tanulhatok és innen lesz diplomám.


Szerintetek gond, hogy ennyire ragaszkodom az otthonhoz? Szeretnék nem hülye döntést hozni, de kavesebb pénzzel is beérném, ha az érzelmi stabilitást, amit a családom jelent magam mögött tudhatnám.


A nagymamám mondta, hogy burokban születtem, ami jó, de nehéz dolog is egyben, most már értem, mire gondol.



2017. dec. 7. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
ez teljesen természetes dolog. A legtöbb ember ezt választja. Egyáltalán nem kötelező mindenkinek Angliában mosogatni. Én is éltem többször is külföldön, sokat fejlődtem, talpraesett lettem, 3 idegen nyelvet beszélek folyékonyan, de a kinti magány kikészített. Sosem fognak úgy befogadni, sosem számíthatsz senkire annyira, mint itthon. Teljesen normális dolog, hogy a családod mellett akarsz lenni, menjen a nagymamád Londonba, ha szerinte ez a természetes.
2017. dec. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Elsô azt hittem értelmes hozzászólást kerekítesz, de ez....

"Egyáltalán nem kötelező mindenkinek Angliában mosogatni."

Ez most komoly? Miért hiszti mindenki, hogy Angliába csak mosogatni mennek az emberek?


Kérdezô, a saját életedrôl neked kell dönteni. Természetes, hogy a családod közelêben szeretnél maradni. A barátokra én nem hallgatnêk, te tudod egyedül neked mi a jó. Csak az êrdekeljen. Én is Angliában élek, szóval átérzem.

2017. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Tudod nagyjából 70 éves kor felett a halál közeledtével eléggé letisztul az életedről alkotott képed. Ha idős embereket kérdezel arról hogy min változtatnának ha megfordíthatnák a homokórát akkor egyikőjük sem fogja azt mondani hogy többet..vagy többért kellett volna dolgozni! Inkább azt bánják hogy nem töltöttek elég időt a családjukkal, párjukkal, szeretteikkel.
2017. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Elsőnek sikerült minden alaptalan hülye sztereopítiát össze szednie a külföldön élő emberekről. Az is más dolog hogy valaki élni megy ki vagy csak dolgozni. Aki dolgozni az nyilván úgy áll hozzá általában mint te még aki élni az több energiát fektet abba hogy be illeszledjen.


Teljesen normális kérdező és szerintem az is jó hogy már vannak terveid és nem úgy jössz vissza hogy majd valami lesz. Pl az ausztraiai ötlet egyszerűen kivitelezhető számodra és megszetezheted azt az egsztenciát amit Angliában is meg kaphatnál sőt még jobbat is ha sikerül jól elhelyezkedned.

2017. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Ez (lenne) az ideális és normális értékrend,ha szerető közegben volt szerencséd élni eddig.Én csak gratulálni tudok a hozzáállásodhoz.Különben is szervezd az életedet úgy,ahogy neked a legjobb.
2017. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Számomra nem annyira egyértelmű, hogy mi a jó válasz a kerdésedre. 3 hónap külföld nagyon rövid idő ahhoz, hogy tényleg érzelmileg is megérkezz Angliába. Onnan nézve úgy tűnhet, mintha a család közelében rózsaszín élet várna, de nem biztos, hogy ez egy valós kép. Érdemes lenne több időt adnod magadnak abban, amit elkezdtél, dolgozz az álmaidért, újragondold, hogy eredetileg miért mentél ki, mik voltak a céljaid. Én több mint 3 évet voltam Angliában, nemrég jöttem haza, közelebb a családhoz, de egyelőre nem sokkal lett jobb, mint kint volt, itthon is folyamatosan emlékeznem kell arra, hogy mi a célom, másképp egy hónap után biztos vissza repültem volna Angliába.
2017. dec. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, először is egzisztenciális biztonságot szeretnék teremteni magamnak és karriert építeni pár évig, hogy utána még több lehetőségem legyen.


Azért is tettem fel a kérdést, mert mind az angol, mind a kelet-ázsiai csoporttársaim alapvetően más értékrendszerrel rendelkeznek és nem is értik, miért akar valaki a családjához közel lenni.

Túl az olyan gyakorlati dolgokon, mint a szülő megbetegszik, segítség kell stb. szerintem náluk nem igazán alakult ki az enyémhez hasonló érzelmi kötődés. Van kínai lány, akinek a szülei mondták, hogy haza se menjen, erre az évre hasznosítják a szobáját üzleti célokra.


Egyszóval a környezetemben ferde szemmel (tudom, szakállsa vicc) néztek, mikor mondtam, hogy visszamennék Közép-Európába, de örülök, hogy nem csak én gondolom ezt járható útnak.

2017. dec. 7. 20:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normálisan gondolkodsz. Én is éltem külföldön, nagyon klassz volt, de én már elég öreg vagyok ahhoz, hogy ne a kerriernek, munkának éljek, hanem a kapcsolataim, szabadidőm legyen a fontosabb (még nem vagyok nyugdíjas, sőt elég messze van az aidő)
2017. dec. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Túlzottan szeretem a családom ahhoz, hogy kiköltözzek. Inkább ingázom. ;)
2017. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most pont Hollandiában tanulok és ugyan így érzem magamat. Eddig az volt a cél, hogy Hollandia után tovább megyek az USAba, de már nem biztos.


Lassan 4 hónap külföldön élés után már nagyon hiányzik Magyaország és egyértelműen idegennek érzem magamat itt.


Persze, lehet, hogy ez változni fog az elkövetkező években, de ha nem lehet vissza megyek én is.


Még te sem vagy kint régóta, szóval lehet, hogy mindkettőnknek csak egy kezdetleges honvágya van ami idővel elfog tünni....

2017. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!