Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha a lányotok...

Ti mit tennétek, ha a lányotok kitagadná a család nagyrészét?

Figyelt kérdés
A nagymamát, a keresztanyját, az apját. A lényeg, hogy a testvére összd jött egy lánnyal, aki nálunk lakott 1 évig. De elviselhetetlen volt a lány, és el lett küldve. Majd a lány, és a fiú tesó a nagymamához költözött. És most ott élnek úgy mint itthon éltek. (Nem csinálnak semmit kb). A lányomat nem köszöntötték fel a születésnapján, viszont a lánynak, és a testvérének nagy szülinapi buli lett csapva. A lányom felhívott mindenkit, és kultúráltan elmondta, hogy letagadja a családját. Ezt a nagymamája a keresztanyja, és az apja is minden szó nélkűl elfogadta. Szerintetek ez normális, hogy egy idegen lányt 'pátyolgat' a család? A saját unokát, keresztgyereket, lányát meg leszarj*k?
2018. jún. 12. 19:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, tudom, hogy te vagy a lány, aki kitagadta a családot. Lesüt az irásodból, egy anyuka, akinek felnőtt gyerekei vannak(vélhetően nem túl fiatal) nem ir igy, és ott az a kis baki, hogy"a lányom testvére".

Bebújtál anyuci álcája alá, hogy igazolást nyerj, hogy jól tetted.

Felesleges cécó, kiirhattad volna simán is.

Én megértelek, nekem is rosszul esne ez a szitu, de nem konkrétan "kitagadtam' volna őket igy, felhivva, hogy mostantól 'kivagytok tagadva' hanem simán sz-rtam volna én is a fejükre, s majd ha kellene valami tőlem ,elküldöm a francba és elmondom a bajomat velük kapcsolatban.

Igy, hogy ők nem tudják ezt a hátteret a lánnyal, tehát hogy mit müvelt nálatok/ veletek, ő azt ad elő nekik amit akar, és még te vagy a rossz, amiért nem birod ezt az ügyes kislányt. Tisztázni kellene mindent, nem csak igy lerombolni a rokonságot.

2018. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Én mást tettem volna, átmegyek és rákérdezek, hogy miért nem köszöntöttek fel? És persze elmondtam volna az igazat, meg hogy akkor kezdjenek ezzel a kis hazuggal amit akarnak. Ha kell nekik az unokájuk majd keressék fel és kérjenek bocsánatot. De megértem azt is hogy a másik kedvesebb nekik, lehet hogy jobban hasonlítanak egymásra és jobban szimpatizálnak egymással.
2018. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Ahogy elottem is irtak, felesleges lenne egy anonim oldalon hazudnom. Ettol fuggetlenul, gondolhatod hogy en vagyok az. A valaszodon ahogy olvastam nem valtoztat.
2018. jún. 12. 22:39
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Ennekme az jutott eszembe higy a nagymama vagy a nagyszuloket pszichologiailag tartja fogva az a masik lany bemesel nekik mindenfele hulye sztorit ugy adja eli magat hogy azoknak xsak xsorog a nyala hogy huuuu.... Abbol amit leirtal az jott le hogy ez a lany nemnagyon sot egyaltalan nem tiszteli a csaladot szerintem mar elnezest a szavakert... De segghulyenek nez titeket. Nem akarok rosszat ezzel meg semmi ponthigy jot szeretnek nekem is voltmR ilyennep dolgom nalunk lakott vki 2honapig de tenyleg ufy erezte magat mint a kiskiraly azalatt kb. Semmit nem dolgozott hadne mondj miket csinalt a lakasba. Ilyenkor szerintem ezeknek az emberek ek az van a fejeben higy igen ingyrn lakhatok itt? hat hy ekkora idiotak akkor valszeg mastis megengednek majd ugyse fognak kirakni vagy talan direktxsinaljal hogy leteszteljek a csaladot megis meddig lehet naluk elmenni... Ez eleg szomoru l. A lenyeg sz hogy nemmondom hogx nem adtatok a lany ala a lovat... Es aztse hogy nem jaratja le az egesz xsaladot kenye kedve szerint... Javaslom hogy erdemes odafigyelni ra vagy atmenni azt megmondani neki hogy ez nemmehet igy tovabb mert meg a vegen a segget is a nagyirk fogjak neki kitorolni.
2018. jún. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
A "lányom testvére" nem feltétlen az én gyerekem, lehet a páron elözö kapcsolatából született valaki is!
2018. jún. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én is megszakítottam a nagyszüleimmel 2 éve minden kapcsolatot, mert komoly indokom volt rá (persze a gyk felhasználók szerint én voltam a hibás, mert írtam is ki valami kérdést, na mind1.)

Én úgy gondolom, mindenkinek van egy határ, persze mindenkinek máshol van, ahonnan nem megy tovább, és nem kíváncsi a másikra, akkor sem, ha családtagról van szó.

Felhívni őket emiatt én is hülyeségnek tartom, a lány helyében innentől szimplán szarnék rájuk, nem venném fel a telefont, stb. Azt lehet gondolkodni, vajon miért...

De én megértem a lányt.

2018. jún. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
én nagyszüleimre rá se nézek, mert amikor a gyerekük bántalmazott, még őt védték és nem az unokájukat. Én innentől kezdve letagadom őket és kész. Sápítozott mindenki, hogy dehát a nagyszüleid, a véred, de erre mindig azt feleltem, hogy akkor én meg nem vagyok az ő vérük csak fordítva? nekem kell kinyalnom a feneküket, mert a családom, de fordítva nem kell ennek lennie?:D A lány helyében azért rákérdeztem volna, mégis mit képzelnek magukról és ha csak mentegetnék magukat, de nem kérnének elnézést akkor igen elküldeném őket melegebb éghajlatra és persze elmondanék mindent a szeretett kisasszonyról.
2018. jún. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Andizsuzsi ***** válasza:

"A "lányom testvére" nem feltétlen az én gyerekem, lehet a páron elözö kapcsolatából született valaki is!"


Lehetne, ha a 3. hozzászólásban nem derülne ki, hogy mégiscsak a 'kérdező' fia.

2018. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!