Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire jó ez az "agresszió"...

Mire jó ez az "agresszió" családon belül?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy nem tudtam most nyáron diplomázni, egy vizsga miatt csúszok. Nem így terveztem, tanultam is, de ez van. Természetesen nincs túl jó kedvem miatta.


Szüleimmel nem élek együtt, dolgozom. Elmondtam persze nekik is, hogy mi történt, és azóta mindennap felhívtak (ez egyébként nagyon kedves tőlük), és kérdezték, hogy vagyok. Én pedig azt feleltem általánosságban, hogy megvagyok. Azt is kérdezték, mit csinálok, mondom, takarítok/dolgozni megyek/kaját készítek, bármi. De aztán jött, hogy de nincs jó kedved... Mondtam kicsit humorosabban, hogy hát, nem fogok koktélt keverni magamnak, de jól leszek.


Aztán most már ott tartunk, a nagynéném is, anyám is, stb, ha felhívnak (ugye mindennap), akkor kb leszidnak, hogy mi az, hogy megint nincs jó kedvem, szedjem össze magam. Pedig én nem érzem úgy, hogy szét lennék esve, egyszerűen most nem vagyok kicsattanós kedvemben. De agresszív hangon kezdenek el piszkálni, hogy nem hiszik el, hogy rossz kedvem van, majd megoldódik...


Alapból nem is én hozom fel neki az egyetem témát, meg nem én hívom őket, hogy panaszkodjak. De kb úgy viselkednek, mintha állandóan ezzel nyaggatnám őket.


Mondtam, hogy persze, tudom, megoldódik, nem a világ vége, de attól még nem leszek most teljesen jó kedvű...


De ez az agresszió még mindig megvan. Már fel sincs kedvem venni a telefont. Mire jó ez? Ez az agresszív követelős hozzáállás? Ettől csak elmegy az ember kedve még jobban... Valaki másnál van ilyen?



2018. jún. 14. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Oszd ki őket ennyi.NE HAGYD MAGAD !
2018. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon egyszerű a megoldás. Fokozd is azt ami nem tetszik nekik. Játszd el a megkeseredett és kiégett embert nekik.
2018. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem adtam a piros kezet sem az 1., sem a 2. válaszolónak, de nem értek egyet velük.

Én a kérdező helyében mindezt nyugodt hangon elmondanám a "zaklatóknak". Megnyugtatnám őket, hogy előbb-utóbb meglesz az a vizsga, de értsék meg, hogy most nem repesel az örömtől. Más is volt így, neki is megoldódott.

2018. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Megmondod nekik, hogy ne zaklassanak, és ne vedd fel a telefont. Meg kell őket nevelni. Amúgy meg tényleg nem a világvége, ha csúszol egy fél évvel, elég sokan vannak így. Majd meglesz. Ne hagyd, hogy elrontsák a kedved.
2018. jún. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
Ez nem agresszió, normális aggódás, másoknál, sok helyen így nálunk sincs ilyen fajta párbeszéd, érdeklődés, csak a veszekedés, gőg, harag.
2018. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha hetek óta savanyú képet vágsz mindenhez, érthető, hogy már kicsit elegük van és a maguk módján vidítani próbálnának. Inkább kapd magad össze, meséld el nekik, milyen klassz napod volt, milyen jól vagy, mi mindent csináltál és aztán csak békén hagynak.
2018. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!