Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazam van hogy nem tetszik a...

Igazam van hogy nem tetszik a dolog?

Figyelt kérdés
Élettársammal 3 éve élünk együtt. Közös kasszán vagyunk. Nagyon dolgos ember. Elkezdett még egy helyen dolgozni. A gondom az , hogy azt mondta, hogy amit ott keres azt nem adja haza, tehát abból semmit.Azt a 22 éves kereső gyerekének adja tovább. Én egyedül töltök ez miatt sok hétvégét, hétköznapot estig és nem látom így értelmét akkor a részemről. Kiváncsi lennék a véleményetekre ti mit szólnátok hozzá?
2018. jún. 15. 08:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

Mit mond, miért kell egy fizetéssel támogatni a dolgozó felnőtt gyerekét???

És miért nem hagyja abba, ha mondtad neki, hogy ez nem jó neked?

2018. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Alapesetben azt mondanám, hogy ő dolgozik meg érte plusz munkával, arra költi a pénzét, amire akarja.

De ha közös kasszán vagytok, az más, akkor nincs "én pénzem".

A felnőtt gyereknek valami konkrét célra kell sürgősen a pénz? Kölcsön talán? Határozott idejű munka vagy tartósan akarja támogatni? (Mert 22 évesen, ha keres is, tartós, különösebb ok nélküli támogatásnak egyértelműen soknak és céltalannak érzem. Ha valami ideiglenes gáz van, az más.)

2018. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Kédés, hogy mire adja neki a pénzt. Ha pl. lakàsra gyűjtenek vagy autóra, akkor szerintem nem baj, ha segíti - ha ebből nektek hàtrànyotok nem szàrmazik. Az én férjem csak egy munkahelyen dolgozik, kb. annyit làtom, mint te...
2018. jún. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%

Szoval az a problema hogy az egyik fizeteset otthon lerakja de a masikat a FIANAK adja? Ha neked adna akkor gondolom nem zavarna. Ertsetek mar meg:

Az apanak a gyereke sokkal fontosabb mint a noje. Ez van. A gyereknek meg valoszinuleg meg kell alapoznia a jovojet de lehet ezt jelenleg egyedul nem tudja veghez vinni. A parod pedig jo apakent segit. En elfogadnam, esetleg keresnek olyan munkat amit egyutt csinalhatunk es akkor meg van oldva. A sajat penzedet megtartod, o meg odaadja a fianak. Vagy a munka mar ciki?

2018. jún. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
A kérdezőnek nem az a baja, hogy az élettársa támogatja a gyerekét, eddig is megvoltak szerintem két fizetésből, hanem az, hogy a plusz munka miatt alig találkoznak, rámehet a kapcsolatuk. Bár azt valóban nem ártana tudni, hogy miért kell még mindig tojatni egy 22 éves dolgozó felnőttet. Kicsit pontosítanál?
2018. jún. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Azért tojat egy 22 éves felnőttet mert drága hobbija van amit együl nem bír el. Olyan ami a gazdagok hobbija!
2018. jún. 15. 09:14
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Akkor ennek a kapcsolatnak annyi. Aki nem addig nyújtózkodik, ameddig a takarója ér, azt megette a fene. Mindig fontosabb lesz neki más dolog, mint te. Szakíts!
2018. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az ilyen dolgok valóban nagy próbatételek egy kapcsolatban (a ritkán találkozásra gondolok, nem a pénzkérdésre, de persze az is lehet próbatétel egyeseknek). De ha te úgy érzed, hogy nem éri meg, akkor nem lehet valami nagyon működő dolog. Fontold ezt meg, hogy valóban megéri-e ennyi egyedül töltött idő neked, igen ez a te részedröl önfeláldozás, de ha úgy érzed megéri, mert amúgy harmonikus, boldog kapcsolatban éltek, akkor próbáld megérteni. De ha nem érzed így, ha úgy érzed magad, hogy te csak egy takarítógép/szakácsnő vagy otthon, aki másodsorban fontos(a hangsúly ezen van), akkor joggal érzed azt, hogy elmegy melletted az élet. Én megértelek amúgy, nekem sem tetszene nő létemre. Én inkább választanám azt, hogy akkor adjon haza kevesebbet, de ne kelljen egyedül töltenem ennyi időt. Szép dolog, amit a fiáért tesz, ez vitathatatlan, de az, amit ennek árán veled tesz, az megkérdőjelezhető! A te döntésed.
2018. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
54%
8as vagyok, most olvastam, hogy drága hobbija van, ebben az esetben abszolút nem érteném meg a dolgot, szakíts vele, és mosson főzzön magára!
2018. jún. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%

Én nemrég kértem a férjemet, hogy még a próbaidő alatt mondjon fel. Az én fizetésemből is kijövünk szűkösen, de az a munkahely minden volt, csak családbarát nem. Sokat is dolgozott (sokszor hétvégén is), amikor meg hazaesett fáradt volt, fürdött, evett, aludt.


Mondtam, hogy ez nem élet, keressen olyan munkát, amivel velünk is van. 5 éves a fiunk, de nemcsak a gyerek miatt kértem, hanem magam miatt is.


SZóval szerintem ha nem a ti megélhetésetek múlik rajta, akkor nem kellene annyit dolgoznia, hogy az a kapcsolatotok rovására menjen.


És egy 22 éves legyen már annyira önálló, hogy nem a szüleit küldi másodállásba, hogy neki jó legyen. A "gyerek" miért nem megy másodállásba, hogy több pénze legyen?

2018. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!