Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen szülővel...

Mit lehet tenni ilyen szülővel? Meg lehet változtatni a nézőpontját?

Figyelt kérdés
Már kisebb koromban is mindig mondta anyum, hogy majd beépítjük a tetőteret és ott fogok lakni a barátommal stb, de nem igazán foglalkoztam akkor még ezzel, aztán néhány hete nálunk volt a barátnője és beszélgetett vele, hogy milyen jó, hogy a tetőteret be lehet építeni így nem kell elköltöznöm meg külön házra költeni..majd pár napja történt, hogy jöttem haza a barátomtól és mondja anyum hogy 'nehogy oda költözz ez az otthonod' és a mai napig abban a hitben van, hogy a barátom fog ide költözni és itt fogunk élni, nem értem miért nem akar engem elengedni, neki az az elképzelése, hogy itt maradunk örökre és velük lakunk majd, inkább nem is említem neki, hogy én fogok a barátomékhoz menni, és az sem lesz állandó mert természetesen külön költözünk ahogy tudunk.
2018. jún. 19. 11:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%

Azért akarja, hogy ott lakj majd, hogy kölcsönösen számíthassatok egymásra és ha már máshogy nem tud neked házat venni így srgítsen.

Mit lehet tenni egy ilyen szülővel?

Kötni az ebet a karóhoz, hogy te igenis teljesen függetlenül szeretnél élni. Közben pedig biztosítani arról, hogy ettől te nagypn szereted, hálás vagy és bármikor számíthat rád.

2018. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet megváltoztatni a nézőpontját. De nem is kell annak megfelelően élni az életed, neked is van nézőpontod, és a jövendőbelidnek is. A felnőttség ott kezdődik, hogy vállaljuk a saját döntéseinket. Sok sikert!
2018. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ! Az előbb felhívott és megint szóba került, mondtam neki hogy én fogok elköltözni majd, erre azt mondta ha haza jön akkor elfog velem beszélgetni, és gondolkozzak már el.
2018. jún. 21. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!