Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hívtad-e már ki a rendőrséget...

Hívtad-e már ki a rendőrséget családon belüli erőszak miatt?

Figyelt kérdés
Ha igen. mesélnél róla? Miért, mi lett utána stb..?
2010. jún. 16. 22:35
1 2
 11/16 anonim válasza:
31%
23.01! Ennyi erővel semmilyen erőszakos cselekmény miatt nem mennének ki tök mindegy hogy családi vagy nem , ugyan úgy lelőhetik a rendőrt kocsmai verekedés vagy rablás esetén is ha kimegy! Vagy oda sem mennek ki? Akkor minek vannak??? Nem ezért mehetnek nyugdíjba 40 évesen???? Biztos rendőr vagy, gratulálok!
2010. jún. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 BlackSword ***** válasza:
Nem talált!!! Nem rendőr vagyok... gratulálok...
2010. jún. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

23:01 Tök mindegy rendőr vagy vagy sem!De tudod nem csak menőzni kéne a SZOLGÁLUNK ÉS VÉDÜNK felirattal!

A rendőr...bocsánat ha valakit megbántok de azért van ill azért fizetik hogy ha baj van segítsen!Ne csak az igazoltatásnál legyen nagy arca!Mert olyankor van ám...

2010. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Igen, kb. ötödikes voltam amikor apám beszívva le akart szúrni minket anyámmal, aztán mikor kicsit lejjebb nyugodott, kiszöktem és hívtam a rendőröket de nem jöttek ki. Azt mondták hogy amíg vér nem lesz addig nem tudnak csinálni semmit. Zokogva üvöltöttem a telefonba hogy meg fog ölni minket, már késő lesz mire vér lesz, de csak azt mondta, nyugodjak meg, ez a szabály, nem jöhetnek ki, sajnálja és letette.


_Raven_

2010. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Családon belüli erőszak bejelentésekor köteles kimenni a rendőr...nem rázhat le a telefonba..ezt nem értem...iaz sok mindent nem tudnak tenni,mert a hatáskörük...

ahozz h intézkedni is tudjanak a bántalmazott családtagnak ,amennyiben 8 napon belüli a sérülése feljelentést kell tennie,orvosi látlelet stb..

Amennyiben olyan állapotban van a bántalmazó,ez alatt értsd h pszichikailag,abban az esetben ügyeletes orvos,és neki kell beutalnia a diliházba,ilyenkor mentő elszállítja az illetőt,de arról h onnan x óra múlva kiengedik,arról nem a rendőr tehet...

Amennyiben 8 napon túl gyógyuló a sérülése a bántalmazottnak,abban az esetben hivatalból meg kell inditania az eljárást...vagyis a helyszinen intézkednie kell,és előállítani a rendőrségre,ott kihallgatják stb.. az előállítás időtartama mx.12 óra lehet,és az előzetesbe vételről az ügyeletes ügyész dönt,esetek 99%-ban a bántalmazót kiengedi,nem teszi előzetesbe stb...nos tehát nem az ott intézkedő rendőr hibája az esetek nagy százalékában,hanem a bántalmazott családtag,nem tesz feljelentést,vagy az ügyész amellett dönt,h nem kell előzetesbe tenni az elkövetőt,vagy a pszichiátria másnap kiengedi...

2010. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok rendőr, de nem őket kell hibáztatni.

Egyrészt az teszi, amit a felettese mond, a felettese meg arra utasítja, amire van hatáskör, amit megtehetnek...


Sz*rok a törvények, az a baj. Ebben kellene majmolni a Nyugatot! Van már elég plaza, mégis egyre csak építik az újakat. Börtönből nincs elég, azokat mégsem építik. Távol tartó végzés kellene, stb. És megszüntetni a családon belüli erőszak fogalmát. Az erőszak az erőszak, ugyanúgy kellene büntetni, mintha az után egy idegennek menne neki. Sőt, inkább súlyosabban büntetném...

2010. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!