Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ugyanazt gondoljátok...

Ti ugyanazt gondoljátok magatokról, mimt a családotok?

Figyelt kérdés

Azt mondják, a család ismeri a legjobban az embert, ti is így gondoljátok?

(Például képességek, személyiség, stb.)


2018. jún. 24. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim nem igazán ismernek annyira,mint a férjem, ő rögtön látja mi a bajom.. A szüleim,ha kritizálni kell és a negatív tulajdonságaim sorolni az azonnal megy. Ennek ellenére jó a kapcsolatom velük,de amikor mondják,hogy úgy ismernek,mint a tenyerüket akkor nézek nagyokat. Szóval nem hiszek benne.
2018. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Magadat jobban ismered bárkinél, a legsötétebb és a legrejtettebb énedet is ismered és ezek is azt a képet képzik, amely a magadról gondoltakat jelenti.


Ennél fogva az, amit magadról gondolsz, sosem egyezik egyetlen emberével se.

2018. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

:D Jó vicc, a családom gyakorlatilag EGYÁLTALÁN nem ismer.


Mivel mindig csak kioktattak, meg leszóltak, erre-arra sem vagy képes, stb., így egy idő után semmit nem mondtam el nekik.

Minek?


29 vagyok, külföldön élek már 2 éve lassan, így szerencsére teljesen megszűnt a belelátás az életembe :)

2018. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Engem szerintem nem a család ismer a legjobban. Ők főleg a rossz oldalamat látják (mivel az együttélés stresszes, hajlamos vagyok rajtuk kitölteni a dühöm), a barátaim meg főleg a jó oldalamat ismerik. A párom az, aki mindkettőt látja.
2018. jún. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

A családom a gyerek\tini énemet "ismeri".

A Férjem a felnőtt énemet.

Én az egész énemet, minden gondolatommal.

De az ember változik. Akár csak egy új ember vagy munkahely stb. kihozhatja belőled azt, amit még te se tudtál magadról.

2018. jún. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha finoman fogalmaznék, akkor lófarkat nem tudnak rólam.


Biztos van egy képük a személyiségemről, de ők csak a "családi" oldalamat ismerik. Alapból ha nagy ritkán otthon vagyok, mit látnak? Döglök, gépezek, TV előtt vagyok, unom magam. Közben ha Pesten vagyok akkor mindig megyek valamerre, szervezek programot vagy éppen dolgozom, hasznosan töltöm az időt.


Vagy elég a születésnapokra, karácsonyra gondolni. Soha nem kapok semmi személyre szóló, egyedi ajándékot. Szokásos tusfürdő + édesség és le van tudva. Vagy kapok valamit ami egyáltalán nem mozgat meg, mert nem az én vágyam.


Vagy mivel anyámmal beszélem meg telefonon az életem nagy döntéseit, agyalásaimat, mi legyen hogy legyen, ezért valahol úgy láthat a mai napig, mint határozatlan gyereket. Más az ilyen őrlődéseimről nem tud, csak a döntéseim tényét látja.

2018. jún. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Azok öcsém nálunk a szent, ő mindig mindenben a tökély. Bár magáról nem így vélekedik, teljesen normális a kapcsolatunk.

Apánk szerint ő az etalon, mindig azzal jön, hogy bezzeg az öcsém mennyit keres... Azt persze nem látja, hogy én amúgy legalább kétszer annyit, pedig kisbabával vagyok otthon, hajnalban, éjjel dolgozom.

2018. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Apámról meg ne is beszéljünk.


Tőle soha egy jó szót nem kaptam. Gyerekkorom óta el voltam könyvelve vesztesnek. Gyerekkoromban megkaptam, hogy én semmire nem viszem, senki nem lesz belőlem, soha nem fogok dolgozni. Apámnak a jelszava az volt, hogy "tanulj, mert te dolgozni sosem fogsz".


Aztán most 2-3 éve dolgozom, visszafizettem a tanulmányi hiteleimet, fizetem az életemet, havi 200 körül teszek félre, igyekszem teljesíteni a bakancslistámat, minél több élményt szerezni. Munkámban is mondhatni, hogy jó vagyok. Szépen lassan halad előre az életem.

2018. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem és soha nem is fogják ismerni! Mindig megkülönböztettek régebben a nővéremmel, hogy bezzeg ő egyetemet végzett egy elitgimi után, én meg egy szakközépben végeztem és most fogom jönni a következő szakmám. Kicsiként is mindig a nővérem kapott mindenfajta szeretetet, én meg egy teljesen elcseszett srác lettem. Amióta a nővérem elkerült innen, azóta öcsémmel csinálják ugyan ezt, hogy tanulj, mert sosem lesz olyan, mint a nővérem és úgy fogja végezni, mint én. Én mindenben támogatom őt és elmondom neki sokszor, hogy rám számíthat. Kihúztam már sok slamasztikából, amikről nem tudnak a szülők. Volt olyan, hogy "viccből" mondták egy jó néhány alkalommal, hogy sose fogok jól keresni, semmit sem fogok tudni félre tenni, szar életem lesz. Apámmal egyszer vitáztam és akkor pedig ki is bújt a szög a zsákból, miszerint én csak egy baleset vagyok az egész életükben... Minden dolgot megtartok magamban, semmit nem mondok el nekik és a rokonoknak sem, mert annyi lenne a válaszuk, hogy nem vagyok felelősségteljes. Ellenben a főleg a barátnőm, de a barátaim is nagyon ismernek! Ők azt, hogy velem mindenféle dologról lehet beszélgetni, legyen az akármilyen kínos vagy új dolog, és egy kis sörözgetés alkalmával én vagyok az egyedüli, aki nem iszik sokat és józan maradok! Párom pedig a leggyengébb, érzelmes, baráti, ideges, kedves, meg mindenféle oldalamat ismeri! 22/F
2018. jún. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A családom egy nagyon okos,kitartó,céltudatos és erős embernek gondol. De nem vagyok az.
2018. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!