Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyenek a nagycsaládosok?...

Milyenek a nagycsaládosok? Hogy élnek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Kifejtenéd egy kicsit jobban?:)
2010. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
56%
sok gyerekszobájuk van, a gyerekek mindig a szülőkkel alszanak, de nem tudnak. ha elmennek kirándulni a kicsik bepisilnek, a nagyok pelust cserélnek, mármint a kicsikét. vészhelyzetben mind kidugja a nyelvét. ha vásárolni mennek a gyerekek műanyagjátékokat vetetnek maguknak. fagyizni nem tudnak 5000 ft alatt. mozizni 10000, de megfizethetetlen, ha a képernyőre rottyant valaki.
2010. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha dolgozó emberekről van szó, akkor általában jól, hiszen azért vállalnak sok gyereket mert tudják,hogy szépen fel tudják neveli őket. (több ilyen családot is ismerek)

Aztán vannak akik a családi pótlékért. Az más.

2010. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Mindenféle kézműves és gyerekfoglalkozásokra, meg táncházba járnak, a gyerekeket zenére tanítják s imádkoznak lefekvés előtt.Sátorral mennek nyaralni, vagy üdülési csekkel, és megtanítják a gyerekenek, hogy a tesó ruhájában is lehetünk boldogok, meg hoyg a vajaskenyérre mindenki csak két karika kolbászt tezs. A csemeték figyelnek egymásra, és karácsony előtt mindenki lázasan titokban készölődik. Folyton ott lógnak a szomszéd egykék náluk, akiket elvisznek magukkal kirándulni, és minden héten van süti. Általában hálózaton kívül vásárolnak(pl. házi tej, szedd magad, termelői méz) Nagyon adnak az iskolaválasztásra.

Az anyák hosszú bő szoknyát hordanak, és népi ékszereket, az apák meg viccesek, és minden bogarat ismernek névről.

2010. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenek, mint ebben ablogban

[link]

2010. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Én nagy családban élek. A szüleim együtt vannak (szerencsére), nagypapám is velünk él, két vérszerinti és egy örökbefogadott húgom van. És hát nem élünk túl jól. A szüleim tisztességesen dolgoznak, csakhát egyikük sem olyan szakmát választott, ami túl sokat hozna a konyhára. Családi házban élünk, a 4 lányra 3 szoba jut, a ház tágas, fenntartása költséges, de inkább ez, minthogy négyen nyomorogjunk egy szobában, mégha emiatt sok mindenről le is kell mondani. De minden alapvető dolgunk megvan, plusz a szeretet, vidámság, egymás tisztelete és segítése. Csakhát nem járunk minden évben nyaralni, nincs drága ajándék karácsonykor stbstb... Nem panaszkodom, élhetnénk sokkal rosszabbul is. De a mai világban, kis hazánkban nem nagyon éri meg ennyi gyerekkel nekivágni az életnek.
2010. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mostanában a 3 gyerek is annak számít. Mi jól éltünk, sokat utaztunk nyaraltunk. Most viszont kirepültünk otthonról és szegény szüleim egyedül vannak egy 260m2-es házban. Nagyon ritkán jön össze az egész család és ez nagyon szomorú.
2010. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem négy gyerekem van,három fiú egy lány.Három szobás lakásban élünk,a nagy fiam van egyedűl egy szobában,másik két fiam a másik szobában,a lányom mivel még 2 éves ő velünk alszik.Szoktak lenni háborúk,de egyébként nagyon szeretik egymást:)A pici lányra nagyon odafigyelnek,ha kell vigyáznak is já.A fiaim nagyon elevenek,és ugyan annyira megbízhatóak is.Nem élünk nagy gazdagságban,de ami kell az meg van nekik.Mindent megbeszélünk egymással.Kirándúlni nem szoktunk,erre felé nincs lehetőség.De sok minden már csinálnuk együtt.A fiúk sűrűn mennek apával pecázni,főleg hogy most kijött a nyáriszünet.Mindíg is nagy családra vágytam.A napjaink nevetésekben,csetepatékban és szeretben telnek el:)Imádom őket!
2010. jún. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Keresztszüleim a jó példák erre. 4 gyerekük van, keresztapunak előző házasságából még van egy lánya, de ő másik háztartásban lakik az anyukájával. Ők 4 gyerek +2 felnőtt, 6-an laknak egy nagy házban, mindenük megvan, az anyukájuk mindig ide oda viszi őket, semmiben nem szenvednek hiányt, 3 fiú egy kislány egyébként, a nagy fiuk már majdnem 20 éves. Hétvégén az apukájukkal mennek strandra vagy mikor hová. Rengeteget dolgoznak, keresztapukám egy cégnél igazgató, keresztanyukám is annál a cégnél dolgozik, szinte sosincs megállás, mégis mindenük megvan a gyerekeknek. Szóval aki megteheti hogy nagy családja legyen, tegye is meg, nagyon jól elvannak a testvérek, most a 2 nagyobb fiú csajozási tanácsokat oszt egymásnak, röhögve szoktam hallgatni a sztorikat a rózsákról :D
2010. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nállunk is három gyerek van,jól megvagyunk.2 szobás házunk van amin van deviza alapu lakáshitel még.Apa dolgozik én gyesen vagyok a nagyobbik gyerekre kapok 8000 forint gyerektartást.Sok pénz nem jön be havonta, de szerintem ami kell megvan.Van ahol 1 gyerek van mégsincs több mindene sok esetben azoknak a családoknak sem.Én most csak az anyagi vonzatról írtam nagyon felületesen.
2010. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!