Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek van férje, vagy...

Akiknek van férje, vagy élettársa, és együtt élnek, a férfi odaadja nektek nőknek a fizetését mind?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok írjanak akiknek van közös gyerekük!De mindenkinek a véleménye érdekel.Léci kort ,nemet,és az írjátok oda van-e közös gyerek!Kíváncsi vagyok a válaszokra kinél ,hogy van a pénz kérdés!
2011. aug. 25. 15:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%
igen, mindet ideadja. gyerek még nincs. 27/nő
2011. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%
Nem adnám oda az összes pénzemet neki. Nálunk egyenlőre úgy van a szitu, hogy mindenki jegyzi a kiadását. Ő veszi a kaját meg a többi, én fizetem a rezsit meg az albit. És hó végén kiegyenlítjük egymásfelé a dolgokat. De ez majd később tuti változni fog, de egyenlőre ez a legjobb megoldás számunkra.
2011. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
6 éve együtt, egy 3 éves és egy pocaklakó gyerek, mindent hazaad, közös a kassza. Én 24 ő 33 éves.
2011. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%
Egy kisfiunk van aki masfel eves. Mindketten dolgozunk hasonlo osszegu a fizetesunk is. Kozos a szamlank igy senki nem ad senkinek semmit hanem a fizetes a kozos szamlara megy es mindenki vesz maganak vagy a gyereknek ami kell. Errol vonjak le a lakashitelt, szamlakat. Kajabevasarlas penteken melo utan igy csak max tejert vagy kenyerert jarunk uzletbe hetkozbe de azt is ritkan. Gyerek bolcsibe, mi munkahleyen eszunk. Ha nagyobb dologra van szukeseg mint pl. haztartasi gep, autohoz kellek stb. Akkor azt megbeszeljuk mikor es mibol vessszuk meg. De amugy mindenki vasarol ha kell valami.
2011. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%

Nem adja ide, nem is kell. Van egy közös bankszámlánk, arra mindenki utal a saját fizetéséből bizonyos összeget, a többivel azt csinál, amit akar.


35N, 38F, 4 gyerkőc

2011. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Külön kasszán vagyunk, a gyerek kiadásait felezzük, a rezsit, kaját meg össze-vissza fizetjük, ki ezt, ki azt, de nem számoljuk forint fillérre.
2011. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
47%
Én 21 éves vagyok, a párom 30, gyerek úton van, 1 éve élünk együtt, én jelenleg nem doldozom. Attól függ ki rendezi a számlákat meg a bevásárlást. Ha rajtam van a sor, akkor elkepom az egész fizetést, és neki adok belőle, ha kell valamire, ha pedig ő rendezi a számlákat meg minden kiadást, akkor hagy nekem párezret minden esetre és úgyanúgy ad ha kell még valamire. Teljesen megértsük egymást és még ebből nem volt gond, meg nem is lesz, mert így szoktuk meg az elejétől.
2011. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
77%

2005-ben ismerkedtünk meg, tavaly házasodtunk össze, 10 hónapos a babánk. Ha jól emlékszem 2007 körül költöztünk össze.

A mai napig úgy van, hogy a tapasztaltak alapján kitaláltunk egy havi összeget (50-50) és azt betesszük a közösbe. Az u.n. közös pénztárca nálam van, mert én voltam a bevásárló, bár amióta gyes-en vagyok ő is sokat vásárolt.

Persze nem köbe vésett dolog ez a közös pénztárca, mert szoktunk sajátból is vásárolni (pár ezerért), ami amúgy közös.

Amit nem teszünk be a közösbe, azt sem herdáljuk el saját magunkra, hanem gyűjtögetjük, csak ugye külön-külön. De pl. a ruházkodásunkat, fodrászt a saját keresetünkből fedezzük.

Tudom, hogy hülyén hangzik, mert az lenne a normális, hogy egy bankszámla, aztán menjen minden oda, de én (férjem nevében nem beszélek, nem tudom ő hogy gondolkozik) elég racionális vagyok. Ok, hogy ásó-kapa-nagy harang, meg nem is szeretném másképp, de sosem lehet tudni.

31/N (férjem 33)

2011. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%
3 gyermekünk van,férjem keres 200ezret én keresek 70ezret.De a férjemnek egyértelmű volt,hogy minden közös,igy beleértve a pénzünk is.Amikor még nem volt gyermekünk akkor is közös volt a pénz.Valakinek kell akkor vesz ki onnan,de soha nem számoltattuk el egymást.
2011. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
48%
Felét a közös számlánkra kapja, abból is én gazdálkodom, de amit kézbe kap, azt is mindig odaadja, hogy én gazdálkodjak belőle. 23/N Egy gyermekünk van.
2011. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!