Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a személyes tapasztalatod?

Mi a személyes tapasztalatod?

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleményére/tapasztalataira lennék kíváncsi, ahol az egyik szülő munkásember, a másik pedig értelmiségi (vagy hasonló) munkakörben dolgozik (dolgozott). Adódtak-e ebből konfliktusok? Minden választ szívesen fogadok a témával kapcsolatban!

2018. jún. 30. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Anyum mesterdiplomás közgazdász, apum szakmunkásképzőben végzett. Mivel utóbbinak egy hosszú ideje elég jó munkája és beosztása van, viszonylag jó fizetéssel, nálunk sosincs veszekedés amiatt, hogy ki mennyit keres. Korábban nem volt olyan jó munkája, néha előfordult, de sosem durvult el a dolog. Nem emiatt szerettek egymásba. 25 éve megvannak.
2018. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Apám egyetemi tanár volt (ma már nyugdíjas) Anyám szakmunkás cukrász volt, de nem dolgozott cukrászként. Mindent kipróbált kezdve a zöldséges eladótól, a gyári munkásig. Volt öregek otthonában segédápoló, de dolgozott takarítóként is. 3 gyerekük lett. Én vagyok a középső, és nem emlékszem olyan napokra amikor nem ölték egymást. Tizenéves voltam amikor végre elváltak.
2018. jún. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

@2

Nagyon sajnálom :( De ez biztos az eltérő különböző munkakörülmények miatt volt?

2018. jún. 30. 23:04
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok.

A második válaszoló válasza után elgondolkodtam.

Az is közrejátszhat a szüleim békéjében, hogy mindketten egyszerű falusi családból származnak. Anyukám már felnőtt korában tanult egyetemen.

De most hogy belegondolok, egy tőzsgyökeres értelmiségi és egy tőzsgyökeres munkáscsalásból származó egyén között lehet hogy több vita éleződne ki. Persze a kivétel erősíti a szabályt. Biztos van olyan is.

2018. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

@3

Elismerésre méltó, hogy anyukádnak sikerült egyetemi végzettséget szereznie! Meg a közgazdaságtan nem is egyszerű.

2018. jún. 30. 23:13
 6/10 anonim válasza:
94%
Szia! Feleségem gyárban forrasztgatott, most gyerekekkel otthon van, én doki vagyok Budapesten, 13 éve élünk boldogan!
2018. jún. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

2-es vagyok.


Apámat a nagyanyja nevelte fel aki szintén gyári munkás volt a háború idején. Apám is majdnem felnőttként döntötte el, hogy egyetemi tanár lesz. Végül is munkás családból származott. Apám született budapesti, míg anyám született debreceni volt. Szintén munkás családból. Apám mindig okosabb, és tanulni vágyó ember volt Anyámnak elég volt az, hogy a maga idejében szép nőnek tartották. Házasságuk szerintem nem volt tökéletes, szerintem mindig gondot okozott az, hogy apám okosabb, műveltebb. Anyám volt az aki sosem fogadta el, apám végig szerette. Még akkor is amikor anyám alkoholista lett. A válásuk az alkohol miatt lett, meg azért mert mi gyerekek könyörögtünk apámnak, hogy váljon el. Csakis miattunk vált el.

Én felnőttként sok olyan családdal ismerkedtem meg, ahol szintén nagy társadalmi különbségek vannak. Biztos vannak csodás, boldog házasságok ilyen esetben is, de a tapasztalat azt mutatja, hogy zömében bizony gondot okoz majd. Mondjuk 20 esetből 17 biztos rossz lesz.

2018. júl. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Apam a 4. diplomajat szerzi meg lassan egy multinal kozep-felso vezeto

Anyam 8 altalanossal mozgasserultkent dolgozik

18 eves koruk ota egyutt vannak immar 45 eve

Anyam sokkal okosabb eletre valobb mint apam pedig csak 8 altalanosa van. Apam olyan csendes okoska tipus, igazabol a diplomai nem sokat ernek az eletbe, de a munkahoz kellenek neki. De anyam az aki pl megcsinalja a muszaki dolgokat itthon elrendezi az eletuket :-) szoval az iskolan kivul nem nagyon van ertelmi kulonbseg kozottuk.

Mi gyerekek mind diplomasok vagyunk de nem feltetlen ertelmisegikent dolgozunk.

2018. júl. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk is van a családban ilyen felállás, a házasság már 17 éve tart, de nem igazán jó, mert egyik sem tisztei a másikat a tudásáért. A diplomás lexikális tudása ugyan sokkal nagyobb, de a gyakorlati életben egyedül életképtelen lenne, míg a szakmunkás végzettségű sokkal talpraesettebb, a jég hátán és megélő típus, de tény, hogy műveltségben alul maradna a párjától. Vállalkozó, több fajta tevékenységből sokkal több bevételt produkál, mint a diplomás párja. Én úgy látom, hogy nem illenek össze, mert nincs semmi közös témájuk.
2018. júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyum 2 diplomával bankban dolgozik, apum 10 osztályt végezte el, és semleges helyeken szokott 4-8 órás munkát vállalni, mint a lidl.

Ők sose veszekednek. Semmi miatt sem, nemhogy a konkrét semmin.., mert ez az. Nem a kapcsolatuk, vagy a gyerekeikkel való kapcsolatuk, vagy saját szemyélyiségük.

2018. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!