Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők vagyunk, a...

Elvált szülők vagyunk, a gyerekeimnek szeretnék személyi igazolványt csináltatni. Kell hozzá az apa beleegyezése, esetleg személyes jelenléte?

Figyelt kérdés
2015. febr. 6. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Személyihez nem kell. Amire te gondolsz, az az útlevél. Menj csak benyugodtan, egyedül is el tudod intézni.
2015. febr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak mert valahol olvastam, hogy kell az apa beleegyezése, nehogy a gyereket ki akarjuk csempészni az országból. Pedig csak Bécsbe szeretnénk egy napra átruccanni.
2015. febr. 6. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi nem olyan régen csináltattuk a gyerekeknek a személyiket. Mindkettőnknek alá kellett írni.
2015. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ln is csináltattam a gyerekeknek,csak én írtam alá,nem kérdezték,hogy az apjuk beleegyezik-e.
2015. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem


Személyihz elég az egyik szülő..

Egyébként az apa engdélye nélkül epnem igazán vihetnéd ki az országból, hiszen mi garantálja, hogy tenyleg nem csempeszed.......de a 2 nem függ össze

2015. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a személyit egyedül csináltattam, az útlevelet még ketten, de ha van határozatod hogy nálad van elhelyezve a gyerek, akkor elég vagy te is az útlevélhez.

Ezt onnan tudom, hogy amikor a személyit akartam volna csináltatni, az ügyintéző először félreértette és azt hitte útlevél kell, ő mondta, hogy adjam a válásról a határozatot, csak akkor csináltathatom az útlevelet.


Az előzőnek: azért egy napos bécsi kirándulás nem olyan, amihez a másik szülő engedélye kellene. Kiköltözéshez igen, nyaraláshoz, kiránduláshoz nem.

2015. febr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 persze..

Így logikus. Másrészt ki garantálja,mhogy haza is hozzák az "egy naposról.?


Ne magadból indulj ki, ténylge ne.. Vannak elvetemült emberek akik szülőknek nevezik magukat.. Így a szabaly nem tud különbséget tenni, hogy mí a terv....

Egyébkent elviekben eun belül nem lehet gond, mégis állandőan kevernek a törvényekkel, szabályokkal.. Elég azt követni

2015. febr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elozo: Nem teljesen ertem mire gondolsz. Ausztria fele de sehol az EUn belul nincs hatarellenorzes,semmilyen engedelyt nem kernek senkitol. Siman ki lehet menni egy napra kirandulni, ha ezert a masik szulo feljelenti, akkor kirohogik, mert addigra vissza is ernek.
2015. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, eun belül nincs gond.. Egyébkent minket a vonaton simán ellenőriztek...Ausztriában is és Németországban is, amikor busszal mentünk azon is....


Persze autóval kis esély.. És tényleg kiröhögik.. Az elméleten volt a hangsúly, hogy elvileg kellene az engedély.. Az mas kérdés, hogy nincs értelme...

2015. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!