Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi születésnapi összejöve...

Családi születésnapi összejövetel és első találkozás a családdal?

Figyelt kérdés

Van egy élettársam. Sosem találkoztam még mással a családjából, csak a tesójával, a nejével és a mamájával. Meghívott a tesója felesége a babájuk szülinapjára, ahova az egész családjuk hivatalos lesz. A barátom szerint az anyukája szeret kötekedni, így eléggé félek. Megkérte az anyját, hogy ne bántson, de mi lesz, ha mégis belém köt? Hisz van két gyerekem, fiatal vagyok és a "kicsi fia" velünk él (ő költözött hozzánk). Ez az alkalom a babáról szól, tehát veszekedni nem lehet (és konfliktuskerülő is vagyok), hagyni magam sem túl jó döntés.


És mit tehetek, hogy kivédjem az esetleges piszkálódást? Mibe illene mennem (ruha) és a gyerekeknek? Hogy kellene viselkednem? Nem vagyok társasági ember.


2018. júl. 2. 20:40
 1/6 szántóvető ***** válasza:
11%
nem kell túlparázni,az első alkalommal lekeversz neki egy nagyot és kész.
2018. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nem én lennék. :)
2018. júl. 2. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Szerintem lazíts. Van két gyermeked, nem vagy már fiatal leányka, felnőtt nő, tehát viselkedj kedvesen, normálisan, diszkréten, ne adj okot arra, hogy leányként kezeljenek. Csak méltósággal!

Ne önts fel a garatra és ne szólj be senkinek véletlen sem.

A gyerekek már más tészta. Fegyelmezd őket, ha kell, de ha más szól valamit a gyereknek stb. ne jöjjön elő belőled a proletár anyatigris.

Ne káromkodj.

Szolídan öltözz. Semmi közönséges ruha. Semmi extrás smink.

Társaságban hallgass figyelmesen és beszélj értelmesen. Beszélgess, de ne rólad szóljon az este.

És ne csókolgasd és fogdosd a párod. Visszafelé ugyanaz érvényes, ő se másszon rád.

Vigyél valami kedvességet, olyat amivel nem lehet mellélőni. Pl. Babának valami apróságot, háziaknak egy üveg bort, pezsgőt pl. ha már ünnep.

Persze aki kötekedős ebben is találna hibát.


Szerintem ennyi.


Ne harsánykodjatok, azt jól lesz. Senki nem eszik embert. Te pedig felnőtt vagy, senkitől nem kell félned pláne senki kegyeit nem kell keresned.

2018. júl. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. júl. 3. 06:18
 5/6 szántóvető ***** válasza:

ez mind szép és jó amit a 3-as írt,de az anyósjelölt be fog próbálkozni abban biztos lehetsz.

majd írd meg kérdező hogy mi történt(ha már kiengedtek az előzetesből.)

2018. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos, engem nem, de a fiát (barátom) jól kinézte magának. Vele eléggé bunkóskodott, vitázni próbált. De mivel ez a nap a kicsié, így a ő nem engedett neki, nem állt le vitázni vele. Így lényegében jól telt, mégha az anyja kissé meg is bántotta.
2018. júl. 8. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!