Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 12 éve élek együtt élettársi...

12 éve élek együtt élettársi viszonyban a párommal. Kapcsolatunk kezdetén volt már egy lakásom, melyhez a devizahitel miatt a párom vállalt kezességet Kezességéért követelhet-e bármilyen pénzt?

Figyelt kérdés
(de egy fillért sem kellett fizetnie, mert én álltam a költségét).Most válófélben vagyunk. Jár-e neki valami tulajdonrész vagy bármi csupán a kezességért?A lakás az én nevemen van, gyerekeim fogják örökölni Emellett segített a lakás bővítésében (fizikai munkával, mert az a anyagköltséget mindig én álltam). Most követelőzik, hogy jár neki pénz az így előállított értékek (kamra, kerti sütögető, konyhaépítés) után. Vajon hogy van ez?
2018. júl. 4. 06:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
38%
Semmi nem jár neki.
2018. júl. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

Mikor volt az - ahogy te fogalmazol - bővítés? Én a helyzet elmérgesedésének megakadályozása érdekében (mivel nem szeretek haragban lenni senkivel) megfizetném neki a fizikai munka (idő, energia, elvégre ahelyett a strandon/meccsen/otthon a tévé előtt, vagy ezer más helyen lehetett volna) költségét, amit egy kőműves, bádogos, tapétázó, stb. embernek fizetnél. Ennyit, de semmi többet.


Ja és erről írnék egy papírt is, amit én is aláírnék és természetesen vele is aláíratnék, lehetőség szerint - a későbbi hercehurcák megelőzése és megakadályozása érdekében - ügyvéd jelenlétében és 2 tanú előtt.

2018. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
18%
12-es! Akkor ennyi erövel a lakbért felszámolhatná a hölgy neki. Gondolom nem kért töle pénzt amiért ott lakott. Szerintem semmi nem jár neki.
2018. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítőkész és gyors válaszokat!Tényleg ügyvédhez kell mennem, mert nem egyértelmű a helyzetem. Azért mindenkinek boldog és stresszmentes napokat kívánok!
2018. júl. 5. 06:38
 15/15 anonim ***** válasza:

az szep es jo, hogy dolgozott rajta, de ingyen lakott ott 12 evig!


Az en parom is ilyen volt. Hogy o mennyit dolgozott a hazon, meg az apja is segitett (ja, valoban segitett, de nem ingyen. Minden alkalommal fizettem az apjanak, ha megcsinalt valamit. az igaz, hogy kevesebbet, mintha egy valalkozonak fizettem volna)

ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!