Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista emberrel hogyan...

Alkoholista emberrel hogyan lehet együtt élni?

Figyelt kérdés
Nekem egyik szülőm alkoholista, hiába próbáltunk neki segíteni, háromszor utaltuk be elvonóra, támogattuk, arra kellett rájönnöm, hogy ő maga nem akar meggyógyulni, és fár feladtam a küzdelmet. Rossz ember vagyok ezért? Tönkretette az életemet, én mégis hajlandó voltam megbocsátani neki, de a végén mégis én vagyok az, aki még jobban sérül lelkileg. Rossz végignézni, ahogyan épül le szellemileg és fizikailag, de nem tudok már mit tenni.
2018. jún. 4. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudsz semmit sem tenni, ha ő maga nem akar megváltozni, ezáltal meggyógyulni. A megbocsátás szép dolog, de én is úgy gondolom, hogy egyszer eljön az a pont, amikor már hiába bocsátasz meg, ettől nem lesz jobb. Emiatt nem vagy rossz ember, ne legyen bűntudatod.
2018. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a rossz. Az alkoholista mindent és mindenkit tönkretesz,segiteni akkor lehet ha ő kéri és akarja,amugy fejre is állhattok,mert amint kijon inni fog,mert fáj vmi mert jo vmi,mert inni akar,a többi nem érdekli. Azt kell kideritini mi vitte erre,de nem kell nézni,ki kell zárni ha sokadjára se ohajt változtatni,de magáért kell nem értetek,mert ha értetek teszi,ugyan ugy visszaesik. És nem az alkohol a hibás,az ember a hibás,a késsel lehet ölni,de nem a kés hibája.. Ha kacsa nem tud uszni akkor se a viz a hülye. :(
2018. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Kérdezd meg az anyámat, ő velem él.
2018. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy . Ha nem ő megy el külön vagy sittre stb akkor lépni kell . Siránkozó nyomikat és menőző balhés trógereket kerüld mind ismeretségben mind kapcsolatokban . De lelki zavaros tabletta és fűimádókat is koptasd . Inkább egyedül mintsem gagyi arcokkal kellemetlen helyzetekkel létezz .
2018. jún. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már urnában van a polcon.
2018. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Alkoholistával csak úgy lehet együtt élni, ha te is alkoholista vagy. De még olyankor is előfordul, hogy agyonverik, megkéselik egymást.


Sajnos nemigen tudsz mit tenni, ha a profik sem tudtak. Általános tévhit, hogy a drogról, alkoholról le lehet szokni. Ezerből egynek sikerül, azoknak is többnyire csak ideig-óráig. Akit egyszer beszippantott az örvény, sajnos ott is marad.

2018. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz. Ismerek olyan férfit, akit a nála jóval idősebb párja szinte erőszakkal leszoktatott a piáról. Azóta komoly állása van (több éve), de az Antaethyl tablettát azóta is szedi.

Én időszakos alkoholista vagyok, de egyedül élek. Van, hogy évekig alig iszom, de ha előjön a depresszióm és szorongásom, akkor nagyon mélyre tudok kerülni. Pszichiátrián többször voltam már, legutóbb már a három napos kimenőmön is totál lerészegedtem... Most két hónapja nem iszom, de az előtte levő kb. két évre nem szívesen gondolok vissza (nem is nagyon emlékszem...). A jelenlegi (és korábbi) absztinenciámat saját erőből értem el (már közel voltam ahhoz, hogy belehaljak). Szerencsére most abszolút nem is kívánom az alkoholt, megundorodtam tőle.

2018. jún. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen.

A legfontosabb, hogy dugd el a piáidat, mert rá fog járni. Én is nagyon nehezen viseltem, mikor este elalvás előtt le akartam húzni két felest (hogy könnyebben aludjak), és már üres volt az üveg.

2018. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a szituban vagyok/voltam. Tényleg nem tudsz mit tenni, ha ő nem akar ezen változtatni, te a fejed tetejére is állhatsz akkor sem lesz jobb. Nem vagy rossz ember, itt ő az egyetlen rossz ember, mert ez csakis az ő döntése volt, hogy rászokott az alkoholra, és az is, hogy nem teszi le, akkor sem ha az életével, családjával kell érte fizetnie. Az ilyennek semmi sem számít, senkire nem gondol, nem érdekli, kinek okoz ezzel fajdalmat, csak az lebeg a szeme előtt, honnan fogja beszerezni a másnapi adagot.

Nem szabad ilyen mergező környezetben élni, nekem az idegeim rámentek az apám alkoholizmusára, de koromnál fogva csak most adódott lehetőségem elköltözni onnan. Szeretem és sajnálom, mert az apám, de ezt nem lehet elviselni már.

Szóval én azt tanácsolom neked, hogy minél hamarabb lépj le onnan, mert csak még jobban sérülni fogsz, nem kell neked folyamatosan tűrni egy ilyen ember f***ságait. Megérdemli

2018. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocsi lemaradt:

Megérdmeli, hogy ennyit foglalkozz vele?? Szerintem k***ára nem! Nem is érdemes, sosem fogja meghálálni..

2018. jún. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!